Skocz do zawartości

Ustawienie wzmacniacza


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkujący w tym temacie

Pytanie dot jak ustawić wzmacniacz mam na myśli gain pasmo Hz i bass bossta +3 +6 bądź +12db moj wzmak to inphase pa1200 a subwoofer to groundzero GZRW 300x 500w rms jest on w skrzyni od mac audio mpe 112 Bp

Radio sony 4x45w możliwość ustawienia LPf hpf oraz tryb loudness

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio ma RCA o poziomie 2 V. Nie znalazłem czułości tego wzmaka. Zapewne od 0,2 V do 5 lub 6 V.

Wzmak ma filtr LPF z zakresem regulacji od 40Hz do 180Hz z nachyleniem 24dB. Radio też ma, ale zaczyna się od 80Hz i zapewne ma niższe nachylenie tłumienia.

Moc rms radia, jak można przeczytać, wynosi 4 x 17W, więc szału nie będzie... i przy głośniejszym słuchaniu będziesz przesterowywał wzmacniacz radia, który w pewnym momencie nie zadowoli twojego ucha...

Proporcja mocy radia i wmaka na suba jest nieco zbyt duża i wynosi 1:20, ale jest to moje osobiste zdanie. Osobiście wolę słuchać w proporcji 1:5, czyli ja bym z czasem dodał wzmak na przód o mocy najmniej 2 x 50W.

Oczywiście sub będzie doskonale pracował przy ustawieniach podbić niskich tonów na flat - zero (0) - usłyszysz wtedy wzsystko czysto i bez przesterów.

Ustawienia możesz przeczytać w innych wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyś mu grzeczny napisał co te sprzęty z grubsza maja w sobie i w jakich zakresach, też z grubsza, to działa ale pewnikiem nie to jak pokręcić gałkami żeby nie poleciały do śmieci po krótkim graniu  :hyhy:

O tym jak suba ciąć i dlaczego albo jak gainy ustawiać, to całe dość pokaźne tematy są na forum - trzeba było zalinkować jak chcesz być pomocny :) no bo nie sądzę żeby Ci się chciało to wszystko tutaj przepisywać :wink2:

 

 


Pytanie dot jak...

Kolejność jest dość prosta-> najpierw http://www.strefacaraudio.pl/topic/53279-jeste%C5%9B-nowy-wi%C4%99c-tutaj-si%C4%99-witamy-czytaj-pierwszy-post/page-33 póżniej faq Nazara a przynajmniej ta część o subach a następnie tematy na forum i na sam koniec ale jeszcze przed poważniejszym grzebaniem przy sprzęcie wycieczka na jakiegoś spota w twojej okolicy co byś miał trochę rozeznania gdzie jest granica, przy której klocki mają dość :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sinoff

Zgadza się.

Nie napisałem co i jak ma wstępnie ustawić, bo nie to było moim celem.

Chciałem, aby zaczął szukać wiedzy o czym piszę i zdobytą wiedzę przekuł w czyn lub pokusił się o konkretne, być może dociekliwe pytania.

Wzmacniacz nieskomplikowany w strojeniu, radio też, więc poczyta i będzie miał frajdę, że potrafi.

Spot jak najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie napisałem co i jak ma wstępnie ustawić, bo nie to było moim celem.
Chciałem, aby zaczął szukać wiedzy o czym piszę i zdobytą wiedzę przekuł w czyn lub pokusił się o konkretne, być może dociekliwe pytania.

To kręta, stroma i wyboista ścieżka - raczej nie będziesz miał mocy sprawczej żeby namówić kogoś na takie (wygi)basy :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...