Skocz do zawartości

Pomocy, dym z głośnika


DawidRuno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie podbijasz basu, bo podbicie powoduje, że nie słyszysz instrumentów tylko jeden łomot i chaos w dolnym paśmie obsługiwanym przez subwoofer. Zaczniesz poprostu rozróżniać jaki instrumen wydaje ten dźwięk, a jaki inny. Usłyszysz różne barwy perkusji - po podbiciu o 18dB na wzmacniaczu nic nie usłyszysz prócz jednostajnej młócki... a i system odwdzięczy się brakiem awarii, dymu i co tam jeszcze można sobie wyobrazić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że masz radio ze standardowym poziomem 2V lub 2,5V.

Ustawiasz Gain - w twoim przypadku SENS - na godz. 10'00.

Filtr LPF - czyli x-over - na godz. 9'00. Czyli gdzieś w okolicy 60;80Hz.

Sobsonic można pozostawić na 10Hz lub delikatnie, gdzieś o 1,5mm przestaw w prawo.

PHASE - przełączasz wtedy, gdy jest coś nie tak z niskimi częstotliwościami. Pozostaw na "0".

Nie dotykaj się do BASS - ustawić na "0".

 

Radio ma filtr HPF?

Jak ma, to sprawdź na ile jest ustawiony. Powinien być w granicach 60;80Hz. Ale to już każdy wedle uznania i możliwości głośników/wzmacniacza ustawia.

Jak będziesz uważał, że jest coś nie tak z dźwiękiem, to możesz delikatnie przeregulować.

Gain/SENS też może wymagać lekkiej korekcji, ale staraj się nie kręcić w prawą stronę. A jeżeli, to bardzo małymi krokami.

 

bardzo dobry temat, nie jednej osobie takie info sie przyda! dziękuję również, też mi się to przyda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


też mi się to przyda

Nieco przesadziłem z ustawieniem gain'a... bo przy czułości tego wzmaka powinien być wstępnie ustawiony nie na podaną przeze mnie godzinę, a raczej na 12'00. Szczególnie przy poziomie wysterowania 2 voltów - ale to wstępne ustawienie, więc tak jak napisałem należy potem skorygować małymi krokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...