Skocz do zawartości

Eyebird 4y80 jak podlaczyc RCA


Katka10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A posiadam od kilku dni wzmacniacz. Czy ktoś posiada jakis manual od niego? Bo mam wątpliwości przy podłączeniu w gniazda RCA. Wzmacniacz napędza przód -2 drogi GMS sygnał podłączony chinch-em pod "1 i 2"

Tyl to sub podłączony chinch-em subwofer w mostku i sygnał jak podałem rca 3 i 4 i moim skromnym zdaniem brzmiało gorzej niż jak sygnał do - wzmacniacz tylko z 1i 2 niz z wszystkich 4RCA.

Proszę o podpowiedz jak prawidłowo powinno być to podłączone by uzyskać max z tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz ma dwie identyczne sekcje dwukanałowe z takim samym systemem regulacji/ustawień.

Teoretycznie nie ma znaczenia, która sekcja obsługuje przód czy sub.

3/4 w mostku - filtr LP ustaw na ok. 60Hz i ... teraz pytanie:

- jak masz ustawiony level na 1/2, a jak na 3/4?

Bo może masz przester ze względu na ustawienie level sekcji 3/4 na zbyt dużą czułość. Ustaw na minimalną czułość level sekcji 3/4 - czyli skręcasz potencjometr w lewo.

Tak na szybko nie znalazłem jaki ten wzmak ma zakres czułości, dlatego ustaw level w lewo i podaj sygnał np. 40Hz z jednostki (radio) poprzez AUX ze smartfona lub lepiej z CD z nagraną częstotliwością, podkręć volume radia na 75% i delikatnie, skokowo kręć volume w prawą stronę zwiększając czułość sekcji 3/4  ok.

Przód masz zasilany poprzez filtr HP?

Jeżeli nie, to przełącz sekcję 1/2 na HP i ustaw ok. 80Hz.

Będziesz mógł się skupić po podaniu 40Hz głównie na subie. Przód nie będzie zakłócał odsłuchu suba. Możesz też odłączyć kable RCA z 1/2, ale lepiej niech system będzie podłączony ze względu na możliwość zauważenia ewentualnych zniekształceń czy nieprawidłowych reakcji sekcji 1/2 względem 3/4.

Level ustawiaj do momentu usłyszenia zmiany tonu. Robisz stop i cofasz nieco z powrotem w lewo, aż ponownie ton 40Hz będzie czysto słychać. Volume radia ustawiasz na normalny poziom i sprawdzasz całość na ulubionej muzie.

Jeżeli wzmak jest sprawny, to taka regulacja nie powinna sprawić Ci kłopotu.

 

PS. Przód ustawiasz identycznie, ale przy np. 300Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Ale mam pytanie gdyz to mój pierwszy 4 kanałowy wzmacniacz.

Czy muszę użyć - (zalecane jest; lub wymagane) pociągnięcie od radia 4xRCA kabli do każdego wtyku RCA? Bo póki co to mam tylko 2xRCA podlaczone pod 1ch i 2 ch mimo że gra wszystko. Ale nie wiem czy wykorzystuje maksimum możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje radio ile ma wyjść RCA - jedną parę, dwie czy trzy?

Jak ma jedną parę, to do wysterowania obu sekcji wzmacniacza musisz zastosować rozgałęziacz typu "Y.

 

Dajesz sygnał na wejście rozgałęziacza, a z wyjścia podajesz krótkimi kablami RCA na kanały wzmaka 1/2 i 3/4. Następnie bezwzględnie musisz włączyć przełącznikiem filtr HP w sekcji 1/2 na przodzie (na potencjometrze od min. ustaw w prawo na ok. 80Hz). To samo uczyń na sekcji 3/4 ustawiając w niej filtr na LP i potencjometr na ok.60Hz.

 

Używam wyrazu <około>, ponieważ musisz to zrobić na wyczucie i słuch, gdyż nie napisałeś jak do tej pory co to za radio i czy ma własne filtry HPF i LPF.

Podaję Ci regulację i ustawienia dla radia, które ma jedną parę oznaczoną jako tył/sub bez HPF(HP).

 

Konkretnie opisz jak masz podłączone kable sygnałowe RCA, bo nie wspominasz o rozgałęziaczu, a piszesz, że "gra wszystko" po podłączeniu na CH1 i CH2? Masz już taki rozgałęziacz czy zastosowałeś "druciarnię" i wszystko gra jak Bóg da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje radio ile ma wyjść RCA - jedną parę, dwie czy trzy?

 

Juz spiesze z odpowiedzią.

Mój obecnie budowany system to 

Radio Clarion DB288RUSB  posiada 2 pary RCA   https://www.clarion.com/pl/pl/products/2008/audio/source_unit/1din/DB288RUSB/pl-pl-product-pf_1172390384244.html

Wzmacniacz  Eyebird 4y80  https://www.amp-performance.de/814-Eyebrid-4Y80.html

głośniki Front GMS 1865  + GMS 25c  https://www.tme.eu/pl/Document/84938a91146e9e08107df34a336cda0e/GMS-1765N-GMS-1865.pdf

subwoofer z  Intertechnik mds8 w skrzyni BR 21L

 

Póki co to mam podłaczone kablem RCA w radiu pod jedną pare RCA z wzmacniaczem w którym wykorzystuję wejścia 1i 2 ( 3i4 nie uzywane)

W weekend puszcze drugi kabel i wykorzystam nieuzywane sygnałówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...