Skocz do zawartości

Subaru Forester '99 - komplet car audio


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

to mój pierwszy post na forum, więc witam się serdecznie :)

Mam prośbę o doradzenie jak zaplanować audio do auta. Od razu podkreślam - napisałem ten post, ponieważ szukam porady co do kompletu. Nie pytam o "jaki głośnik wybrać", bo wiem, że są o tym wpisy. Proszę o poradę co do kompletu, aby zgadzały się moce, parametry i żeby komplet miał sens, bo sam tego nie dobiorę :)

Mam Subaru Forestera z '99 roku, jeśli ma to jakieś znaczenie.
Mam miejsce na głośniki w przednich i tylnych drzwiach.

Obecnie mam radio Blaupunkt Manchester.

Wiem ,że muszę wygłuszyć drzwi. Podkreślam też, że na caraudio się nie znam, ale szybko się uczę ;) więc każdą sugestię pokornie przyjmuję.

Co chciałbym zaplanować:
a) myślę o komplecie:
- radio: zakładam zamianę tego Blaupunkta na dobre Alpine (CDE-173BT?); nie upieram się przy Aplipne! :) Jak teraz czytam o PIONEER MVH-X580BT to brzmi jak petarda, a jest w budżecie. Zależałoby mi na odtwarzaniu FLAC z usb oraz bluetooth; widziałem modele za ok. 600 zł z bluetooth - czy to dobry wybór? Ważne chyba, aby sterować dobrze pasmem i tubą. Brat ma Alpine CDA-7894RB i twierdzi, że to wypas; Budżet do ok. 600 zł
- głośniki: prawie kupiłem Hertze za 450 zł (HERTZ ESK 165 + ŚRUBY + WKRĘTY + ZRS-AG-00 + MDF-D.58) - doczytałem jednak, że tweetery strasznie piszczą, a nie chcę, żeby mi nic mocno piszczało; jeśli ustalone wyżej radio jest w stanie to jakoś opanować i wyregulować to OK; budżet ok. 450 zł
- tweetery: jak wyżej - jestem otwarty na sugestie: budżet - w cenie głośników lub cokolwiek, z tego co widziałem ok. 100 zł większość kosztuje
- niewielka tuba do bagażnika: totalnie się nie znam, zależy mi na dobrym basie, ale nie chcę wydać majątku i zawalić bagażnika; nie wiem też czy lepszy kształt walca czy skrzynia; budżet powiedzmy do 300 zł
- wzmacniacz: tutaj jestem zielony, nie mam pojęcia co i jak dobrać; budżet - trudno powiedzieć, chyba się dostosuję, byleby nie był za drogi
- okablowanie: też się nie znam - prosiłbym o poradę jaki rodzaj kabli kupić, bo skoro mam pruć i kłaść nowe, to już jakieś niebylejakie

Budżet jest na nowe lub używane elementy, w przypadku np. tuby szukałbym okazji w używanych. W radio chyba bardziej warto zainwestować, stąd większy budżet.

I tu uwaga - na początek chciałbym wymienić radio i głośniki na przód. Potem dokupić resztę, bo od razu budżetu całego nie mam. Chciałbym mieć jednak plan na całość. Czyli na początek cieszyłbym się nowym kompletem radio + głośniki. A potem dorzuciłbym wzmacniacz i tubę.

b) alternatywnie zamiast tuby głośniki niskotonowe w tylne drzwi - tutaj proszę o radę czy iść w tym kierunku czy tuba

I teraz pytanie jak to złożyć, żeby komplet sensownie grał. Jestem otwarty na wszelkie sugestie.

Słucham każdego rodzaju muzyki - zależy mi na dobrej jakości, z dobrymi basami. Słucham sporo elektroniki, hiphopu, drum and bass, dupstepów, rocka itp. Nie słucham jedynie klasyki, popopolo i hiciorów sezonowych z radia. :)

Chciałbym podejść do tego na zasadzie "inwestycji", bo zakładam, że przy sprzedaży auta będę to wszystko mógł wymontować sobie do kolejnego auta.

 

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...