Skocz do zawartości

Wybór subwoofera do dużej limuzyny


turzol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wzbogacić fabryczne granie w aucie o subwoofer. Auto to Phaeton czyli spory sedan z totalnie odizolowanym od reszty nadwozia kufrem. 

Początkowo chciałem po prostu wsadzić gotowca w postaci aktywnego suba i podpięcie go pod w sygnał "wysoki" fabrycznego wzmacniacza ale byłoby to mało profi i wywalilbym niepotrzebnie pieniądze w błoto.

Szybko sprowadzony na ziemię myślę o subie, który sprawdzi się w każdym typie muzyki z nastawieniem na "szybką stopę" ale potrafiący zejść nisko kiedy trzeba. 

Co więcej chciałbym żeby skrzynia była na tyle wąska i kompaktowa aby łatwo wyjąć ją z auta kiedy będę potrzebował większej przestrzeni kufra.

 

Odnalazłem w sieci dosłownie 3 custom instalacje przeprowadzone w tym aucie, w tym jedno jest na tym forum gdzie spodobał mi się pomysł z zabudową Matrixa 10.1 w skrzyni  typu closed (bodajże obj 37L)

 

i9ysbUp.jpg

 

5TnCttN.jpg

 

U mnie jednak przepustu za podłokietnikiem nie ma, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby takowy wykonać bo z tego co się orientowałem to fabrycznie na plecach kanapy są zrobione nacięcia w celu wykonania otworu przelotowego. Jak widać na powyższym 10'' przetwornik pasuje na styk powierzchnią membrany do otworu.

 

Drugą instalacją jaką znalazłem w Phaetonie jest instalacja ze starym JL Audii 10W1v2 w skrzyni typu Bandpass, którego wylot skierowany jest właśnie w dziurę pod łokciem

 

719yEjS.jpg

 

DrVcIdP.jpg

 

W które rozwiązanie wg Was warto pójść - zamknięta skrzynia czy z band-pass? Jaki 10'' jakościowo grający sub zrobi robotę w tak dużym jak Phaeton aucie? A może lepiej pójść w 12'' ? 

Montaż i wykonanie skrzyni chciałbym zlecić osobie, na którą dostałem namiar na forum ale wybór klocków jest niejako po mojej stronie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.1 bedzie bardzo dobrym wyborem , nie brakuje mu ani stopy ani szybkości czy zejścia .

Popatrz sobie w temat tomka tbrek i jego pejtona :)

 

Temat znam na pamięć :) 

Jakieś alternatywy dla tego Braxa? Myślałem nad  Morel Ultimo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodac dego :)

Czym masz zamiar go wykarmic i z jakim zestawem przednim ma to współpracować ?

 

Ok Dego dodane do listy.

Wzmak chciałbym jak najbardziej kompaktowy - wyleciałem z rynku CA kilka dobrych lat temu, więc może jest obecnie na rynku godna polecanie 2 kanałówka (monoblock) która poradzi sobie z napędem suba a przy okazji będzie kompaktowy. Wzmak do napędu suba podłączony będzie w sygnał "wysoki" fabrycznego wzmacniacza.

 

Póki co zostaje seryjne audio, które mam w najwyżej opcji wraz z prockiem DSP. Na razie pod względem brzmienia jestem z tego grania zadowolony, a nawet jeśli zdecydowałbym się na jego rozbudowę to po drodze jest zbyt dużo kombinacji bo system w Phaetonie jest pod tym kątem dość specyficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...