Skocz do zawartości

jak to obliczyc??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze jest tabelka w ktorej podane są przekroje kabli do wzmacniacza np. kabl 5-6 metrow i np. od 20 do 35 amper potrzebny jest kabel 12mm2. Ale teraz mam pytanie. mam roznego rodzaju kable i niewiem ile one mają mm2. Jak zwykle bywalo za kazdego posta ktorego zalozylem dostawalem zjebie, bo bylem leniwy... Tym razem szukalem szukalem i jeszcze raz szukalem i niema. Szukam juz od rana, licze i szukam i calyczas mi nie wychodzi:/. wpisywalem tu na wyszykiwarce i w gogle i znalazlem tylko ze podstawia sie do wzoru Pr2 (wzor na pole koła) ale niestety to mi nie wychodzi. jesli np. ma 5 mm srednicy to ile ma mm2? Czy ktos mi moze podac przyklad jak to obliczyc. DZieki z gory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czyli ten przekroj wychodzi mniej wiecej czy dokladnie?? no bo teraz to bezsens. mam jeden kabel z pudelkiem i pisze na nim ze ma 16mm2. a jego srednica to 5 mm i teraz jak podstawiam to do wzoru to mi wychodzi 19,6 i teraz bez sens bo niewiem czy moge go uzyc jako 20mm czy traktowac go jako 16 i czy w jak bede obliczal inne przekroje to czy mam je zawyzac tak jak ten przyklad czy je zanizac :P...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam juz od rana, licze i szukam i calyczas mi nie wychodzi:/. wpisywalem tu na wyszykiwarce i w gogle i znalazlem tylko ze podstawia sie do wzoru Pr2 (wzor na pole koła) ale niestety to mi nie wychodzi. jesli np. ma 5 mm srednicy to ile ma mm2? Czy ktos mi moze podac przyklad jak to obliczyc. DZieki z gory

 

proste np dla 5mm srednicy kabla bez izolacji wychodzi -

 

2,5*2,5*3,14 = 19,625mm^2 czyli ok. (20mm^2)

 

dla przewodu ok. 6,7mm srednicy bez izolacji wychodzi ok 35mm^2

 

dla przewodu ok. 8mm srednicy bez izolacji wychodzi ok 50mm^2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I tu chyba wychodzi ze cos jest nie tak no np.

 

kabel zasilający 70mm2 ma srednice 12mm: http://www.allegro.pl/item688448806_kabel_...y_czerwony.html

 

i kabel spawalniczy 50mm2 ma srednice 10mm: http://www.allegro.pl/item692354415_kabel_...wy_roboczy.html

 

wiec co do kabla 50mm2, jesli patrzec na wzor to wychodzi 78mm2 wiec jak go traktowac jako 50 czy jako 70??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co pokazales to nie jest drut miedziany

mimi opisu sprzedajacego :)

to jakies alu miedziowane

Czy Ty piszesz powaznie? Czy masz ludzi za głupków? Uscislajac ze chodzi o przewód spawalniczy rzecz jasna, tak?

Ja myślę, że miał na myśli ten przewód "car-audio"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...