Skocz do zawartości

Mój pierwszy raz... Proszę o weryfikację...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, skompletowałem (prawie) wszystkie elementy mojej 1 instalacji... Mam kilka pytań i wątpliwości zanim przystąpię do wybebeszania samochodu proszę o wyrozumiałość i dobre rady z góry zaznaczę, że faq Nazara przeczytałem a forum wertuje od dłuższego czasu... Skladowe: radio Kenwood DNX-9210BT, wzmacniacz Audio System X75.4 D, głośniki dwudrożne Audio System HX165SQ. Wzmacniacz ładuje pod siedzenie. Moje wątpliwości dotyczą podłączenia tzn głośniki podpinac bezpośrednio pod wzmacniacz czy przez zwrotnice? Jeśli podłącze pod zwrotnice to czy wyłączyć wszystkie filtry przy wzmacniaczu? Zwrotnica aktywna posiada ponad 100 kombinacji... Rozwiązanie 1. Przewody puszczam od wzmacniacza do każdego głośnika oddzielnie. 2.mostkuje wzmacniacz, przewody puszczam przez zwrotnice i na głośniki. I jak ustawic wzmacniacz pod 1 opcję a jak pod 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wybierz opcję 2 czyli kabel od wzmaka do zwrotnicy i na głośniki, bedzie najbezpieczniej. W Bi-amp może się narazie nie baw :)

 

A co do mostkowania wzmacniacza, niech sie wypowiedzą bardziej doświadczeni, bo ja słyszałem że najoptymalniejszy sposób to nie jest :)

 

Maty są? Co z subem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie próbujesz sam zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi... Skoro przeczytałeś faq nazara, to chyba bez zrozumienia. Przeczytaj go jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem, szczególnie o filtrach LPF i HPF... Zniknie tutaj 90% Twoich pytań, a jak nie masz pojecia jak to wszystko spiąć, to poproś kolegę albo podjedź do jakiejś firmy CA, niech Ci to posklejają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...