Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz połączony z fabrycznym w BMW E39


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Posiadam zestaw Hifi ze wzmacniaczem w BMW E39. Jest to taka konfiguracja: 6 głośników w przednich drzwiach (woofery, tweety i midy), 2 tweety w tylnych drzwiach, 2 woofery w tylnej półce oraz wzmacniacz (chyba podłączony pod wszystkie głośniki, gdyż po odpięciu wtyczki, nie było żadnego dźwięku). Do tego radio Kenwood, gdyż fabryczne słabiej grało.  Chcę poprawić audio i wymyśliłem sobie taką konfigurację: Wzmacniacz 4 kanałowy pod przednie głośniki i suba. Do tego nowe przednie głośniki przednie oraz dołożenie suba w miejsce tylnego podłokietnika, a także nowe tylne głośniki w półce (tylko dlatego, że 1 z obecnych się "wypierdział"). W obecnej konfiguracji audio gra nieźle, ale za cicho i brakuje basu. Najlepiej jest słuchać na tylnej kanapie, naprawdę miło się wtedy słucha. Z przodu zdecydowanie brakuje. Zastanawiam się:

 

1. Czy na wyjściu sygnału na przednie głośniki, z obecnego wzmacniacza, mogę się wpiąć nowym wzmacniaczem? Czyli radio -> ori wzmacniacz ->(wlutowanie się w odpowiednie rpzewody wyjściowe) nowy wzmacniacz -> przednie głośniki.

2. Jak włączyć w to wszystko suba? Skąd wziąć sygnał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz nie fabryczne radio to bezpośrednio do niego podepniesz wzmacniacz, oryginalny sprzedaj razem z ori radiem i oryginalnymi głośnikami, na pewno na komplet znajdziesz chętnego. Skup się na przednich drzwiach i subie, tył sobie daruj, jak poczytasz forum i „wasze instalacje” zrozumiesz wszystko i nie będziesz musiał zadawać 95% pytań, które pojawią Ci się podczas prac czy planowania zakupów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


1. Czy na wyjściu sygnału na przednie głośniki, z obecnego wzmacniacza, mogę się wpiąć nowym wzmacniaczem? Czyli radio -> ori wzmacniacz ->(wlutowanie się w odpowiednie rpzewody wyjściowe) nowy wzmacniacz -> przednie głośniki.

Nie możesz, ponieważ w systemie Hifi i Top-Hifi każdy głośnik jest zasilany niezależnie, a więc do przednich drzwi biegną po 3 pary przewodów

 

 

 


2. Jak włączyć w to wszystko suba? Skąd wziąć sygnał?

Wspomniany przez Ciebie Kenwood powinien mieć wyjście Remote do sterowania wzmacniaczami/anteną

 

Podaj model tego kenwooda, to będzie łatwiej określić co gdzie podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się edukuję w tym temacie. Chciałem jednak zachować oryginalne audio i je zmodyfikować. Czyli nie ma fizycznie takiej możliwości czy nie ma to sensu?

Radio posiada przewód remote. Jest to Kenwood KDC-3054U. 

A takie rozwiązanie - zamiast obecnego systemu, nowy wzmacniacz 4 kanałowy, podpiąć przednie głośniki (nowe) z zwrotnicami pod niego oraz po zmostkowaniu sub (nowy)? Wtedy tylne głośniki pozostaną bez żadnego wzmocnienia, ale to tylko tył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sub zmontowany, wzmacniacz 4 kanałowy, na razie tylko pod sub podpięty. Bardzo fajnie to gra :hyhy: , ale mam chęć jeszcze wykorzystać te 2 kanały i na przód dać 16 zamiast 13. Czy mogę zrobić coś takiego: Odłączyć stary wzmacniacz, a przewody które do niego idą z radia, podłączyć pod wzmacniacz, a następnie wyjście z wzmacniacza puścić na przednie głośniki poprzez zwrotnicę, która rozdzieli na wysokotonowe i woofery. I wtedy albo przednie midy (trzeci głośnik w drzwiach) oraz tylne woofery i tweety całkiem wywalić, bądź zostawić je pod starym wzmacniaczem (tylko czy dźwięki nie będą na siebie nachodzić i te słabiej grające głośniki wtedy chyba zepsują efekt przy wyższej głośności). Bo z radia mam jeszcze jedno RCA, ale napisane że na tylne głośniki. Co sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Podbijam temat, gdyż minął prawie rok i kontynuuję prace. Wstawiam 16 z odseparowanymi na zwrotnicach tweetami i dystansami i podpinam pod wzmacniacz 4 kanałowy, pod którym jest tylko sub. Fabryczny wzmacniacz i pozostałe głosniki wyciągam. Mam koncepcję, żeby wykorzystać ori przewody z radia do wzmacniacza fabrycznego i zrobić je w postaci RCA, żeby podpiąć pod nowy wzmacniacz.  Dla lewej i prawej strony oddzielnie no i dla + i -. Czyli potrzebne mi 4 przewody z radia, z których zrobię 2 chinche. Chyba dobry pomysł? Dziwna sprawa, bo według schematu biorę przewody minusowe od radia, a mam tam napięcie. Ma ktoś pomysł dlaczego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...