Skocz do zawartości

Wybór między głosnikami + wzmacniacz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie :)

 

Planuje zakupić głośniki do Golfa 4. Rozeznałem się troche w temacie i wybór pozostał między dwoma modelami. Mianowicie są to:

Excursion SX-6C

u-Dimension EL Comp 6

 

Różnica w cenie jest dosyć duża, ale przyjmijmy, że głośniki w cenie 479zł (allegro) jestem w stanie zaakceptować. Do tego chciałbym dobrać w miarę dobry wzmacniacz 2kanałowy w cenie ~300zł. Przeznaczenie to głównie muzyka klubowa. Póki co głośniki będą grać bez subwoofera, ale w niedalekiej przyszłości w planie jest zakup subwoofera + wzmaka do niego. Proszę o pomoc w wyborze głośników oraz dobór wzmacniacza do wybranego głośnika. Drzwi będą wygłuszane matą bitumiczną AB25.

 

W razie czego jestem otwarty na inne propozycje głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EL-compy  nie są na tyle lepsze żeby uzasadniać tą różnicę w cenie, jak chcesz wydać w okolicach 500 to warto już myśleć o czymś lepszym. Excursiony za tą cenę są okej.

Co do wzmacniacza, rozejrzyj się za uzywkami w dziale sprzedam,lub załóż temat w dziale kupię. Na pewno ktoś z forumowiczy będzie miał coś ciekawego do zaoferowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem El-compy, SX-6C jeszcze nie słuchałem ale SX-5C miałem okazję montować i słuchać. Jak dla mnie El-compy są za drogie, męczyłem je w aktywce i dopiero wtedy zaczęło to jakoś grać. Tweeter H/K mini moim zdaniem jest lepszy od tego z EL-comp. Bas czy kick z u-dimów też nie porywał. Jak ja bym teraz miał kupować to bym kupił excursion, słychać że te excursiony są pod funowe granie.

Teraz mi się przypomniało, za cenę za cenę u-dimów wolałbym kupić Rainbowy EL, mimo że tweeter ma 19mm to grał lepiej niż ten z udimów, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...