Skocz do zawartości

Tweeter DLS a zwrotka innej firmy?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: 

Na tweeterze DLS T20 z zestawu "DLS R6.3"  (trójdrożny zestaw) jest info że pracuje w zakresie:

 

Freq. range 1,5 kHz-20 kHz

X-over frequency 3,5 kHz with cable filter 9-25604

 

Zaś przy ogólnych informacjach o zwrotnicy:

Częstotliwość podziału: 450, 6.000 Hz (takie info na jednej stronie sprzedającej ten zestaw)

Crossover point (Hz) 550 Hz / 4000 Hz (takie info na innej stronie sprzedającej ten zestaw)

 

To znaczy że tweeter zaczyna pracowac od tych 4 lub 6kHz  ??? nie powinno być od 1,5kHz ???

 

Pytam dlatego gdyż chciałbym zastosować tweeter z w/w zestawu do zwrotnicy z zestawu głośników "GMS 1968 pro" (dwudrożny zestaw) tam znajdował się tweeter MT28 jednakże producent nie informuje jakie pasmo na zwrotnicy i jakie obsługuje tweeter. Jedynie udało mi się ustalić że zwrotnica ma: cewkę 0.35mH , kondesator 3.3uF

 

Nie kupię zwrotki do DLS R6.3 bo mam dwudrożny zestaw. Czy będzie to hulać ze zwrotką GMS.....? 

 

Zwrotka chyba tylko dzieli pasmo wiec ogólnie dla tweeterów raczej podobny zakres powinien być ??(głośno myślę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zwrotka dzieli pasmo, ale z uwzględnieniem parametrów i pomiarów głośników.

Punkt podziału to miejsce gdzie łączą się pasma dwóch głośników, ale to nie oznacza, że tnie ona jak nóż i poniżej lub powyżej nic nie będzie.

 

Zwrotnice do zestawów to albo produkt z kalkulatora(przy najtańszych zestawach można takie spotkać), albo takie, które w miarę uwzględniają parametry pracy.

 

 

Z tego co pamiętam to ten tweeter był też montowany w pierwszej serii DLS R6, a na pewno w C5. Do tych drugich mam oryginalne zwrotnice.

Jeśli chcesz to mogę pomierzyć zastosowane elementy i skopiujesz je. Ew. mogę Ci użyczyć wspomniane zwrotnice i jeśli zagra na nich lepiej to się dogadamy, np. na wymianę za te z GMS  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor ok

btw. priv


podchodząc do tego od strony pomiarów - czy można podłączyć jakiś miernik do zwrotnicy i sprawdzić jaką czestotliwość daje dany kanał ??? można by wsadzić płytkę testową mam taka gdzie odtwarzany jest sygnał od 10Hz do 40kHz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery podłączone i działają dobrze(subiektywna ocena heh). Bardzo wyraźny i czysty dźwiek - cięzko mi to opisać.

Wcześniejsze były że tak powiem bardziej subtelne a tutaj bardziej ostro ale bardzo dobrze się to komponuje z subwooferem z tyłu. Do samych przodów może i byłoby faktycznie za ostro teraz jest ok.

 

Szczerze nie wiem czy jest sens bawic się w inna zwrotnicę. W sierpniu jak będzie spot muszę kogoś wziąć na ucho do mojego auta i niech oceni.

 

W zwrotnicy mam ustawienie 0dB i -3dB - to pewnie wyciszenie tych tweeterów ale tak jak jest teraz 0dB odpowiada mi  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...