Skocz do zawartości

Ocena wzmacniacza po wnętrzu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Temat nietypowy ale na pewno jakiś znawca będzie mógł odpowiedzieć. Czy po tych fotkach można poznać czy elektronika jest w porządku ,czy było coś naprawiane itp. Czy te tranzystory bipolarne maja miec taką białą silikonowa pastę termoprzewodzącą oryginalnie ?

Wzmacniacz to Hifonics Triton IV i wiem że dla niektórych to prosty piecyk ale dla mnie to jakiś wydatek i chciałbym mieć prawie pewność że nie zanosi się na jakąś awarię...jeśli można to w ogóle tak ocenić.

Dziękuje z góry

 

linki do fotek:





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem ale co nie co na lutowaniu się znam i te duże gluty na tranzystorach mocy mnie trochę zastanawiają. Kolejny zastanawiający fakt to ustawienie tych tranzystorów, są strasznie nie równo względem siebie, nie wiem czy hifon robi tak niedbale czy coś jest dłubane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak był w samochodzie od zakupu podobno. Facet sprzedawał auto i wzmaka wyciągnął i wystawił do sprzedaży. Twierdził że od zakupu nawet nie wyciągał go. Na wszystkich śrubkach nie było widać ingerencji śrubokrętem bo często jak jest odkręcane to widac rysy itp.

Podłączyłem wieczorem pod instalacje i działa wszystko ale przy wzmocnieniu(GAIN) od połowy w górę w głośnikach są zakłócenia różnej częstotliwości, martwi mnie to (być może to wina sygnałówki bo podłączyłem taki kiepski robiony/lutowany kabel) chociaż na niskim wzmocnieniu i podgłośnieniu mocnym z radia jest OK.....

 

.edit.

Pilnie potrzebuje kogoś z okolic Gliwice - Katowice czyli najlepiej Górny Śląsk u którego mógłbym podłączyć na chwilę mój wzmacniacz Hifonics Triton IV.
Wszystkie wejścia zasilania jak i głośnków są na śruby wiec jak ktoś ma u siebie instalację bez konektorów to nie będzie chyba kłopotu przepiąć na chwile....?
 
Pytam dlatego ze mam zakłócenia i jestem niemal pewny że to sygnałowy kabel (mam Hi Input) a ktoś kto ma wyjście RCA z radia - dużo mi rozjaśni sprawę.
 
Ten cholerny model Tritona ma CINCHE(RCA) jako wejście zarówno pod hi-input jak i zwykłe tak więc sygnał trzeba zalutować na grubych kablach głośnikowych na wtyczkę RCA i to jest dla moich zdolności manualnych za duże wezwanie :zalamany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...