Skocz do zawartości

Wzmacniacz Mac audio z4100 opinie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Posiadam wzmacniacz Mac Audio z4100 który kupiłem już razem z autem z dwa lata temu. Co o nim sądzicie? Wiem że to żaden szał jeśli chodzi o markę, no ale niby ma te 4x80w RMS, filtr grono przepustowy do 500 Hz (z reguły te tańsze maja chyba dotylko do 250) filtr dolno przepustowy, 5v wejścia RCA i regulacje bass boost. Obecnie pędze nim w mostku VIBE black air II 12" i wiem że to o dużo za mało co czuć z resztą, ale chciałbym go zostawić na przód do napędu Focal Access 165 A1 lub infinity ( modelu nie pamiętam, 90w RMS maja). Mam jeszcze blaupunkt GTA 460, ale ten jest chyba jeszcze gorszy :P Co sądzicie o tym wzmacniaczu? Nada się na co kolwiek czy lepiej go sprzedać i kupić jakąś straszą Alpine na przód ( mam MRF 405 na oku) i monoblocka do tego małego potwora?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ma filtr do 500 Hz to o niczym nie świadczy, gdyż do czego takiej częstotliwości używasz ? To bardzo tani wzmacniacz, śmiem wątpić w te 80 Wat na kanał po zawartości wnętrza. Blaupunkt to podobny sprzęt. Sprzedał bym to, zakupił inny wzmacniacz na przód, mono lub 2 kanały w mostku do suba. Wiadomo, że jeden i drugi będzie działał pod przodem, możliwe, że się nawet spodoba, więc może najpierw sprawdź jak zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam punktu odniesienia do lepszego sprzętu. Żeby to podpiąć pod głośniki z przodu najpierw muszę je wygłuszyć no i oczywiście kable puścić tak RCA jak i głośnikowe bo narazie mam tylko jedną parę RCA puszczoną na tył. Do tego mam radio kenwoood BT61u.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszyć i puścić przewody musisz i tak, więc to nie ma nic do rzeczy tak naprawdę. Radio masz naprawdę OK, głośniki dobrać pod swoje preferencje muzyczne, podłączyć jeden, później drugi wzmacniacz i będziesz już miał jakieś odniesienie, czy wzmacniacz mocno zmienia grę zestawu (oczywiście przy tych samych ustawieniach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Miałem dawno temu Mac Audio Z2100  (chyba podobna konstrukcja). Nie był to zły wzmacniacz. W bezpośrednim porównaniu do np Crunch'a grał naprawdę ładnie. Ale to było dawno temu na początku mojej zabawy z car audio. Reasumując podpinaj , posłuchaj , może Ci będzie odpowiadać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, jedynie co mnie głównie trzyma to brak czasu i luźnej gotówki, choć na maty i kable RCA może nie wydam fortuny, reszta narazie jest. Focala w sumie słyszałem w nie do końca poprawnie ale jednak wygłuszonych furtkach w Peugeocie 405 pod alpine CDA 9886r i troszkę sypały piaskiem ale to raczej wina stylu brata czyli podkręcone wysokie tony. Co do kenwooda to racja, jest to już całkiem dobra jednostka, miałem wcześniej kilka Sony z niższych Serii, i tu w keniu korektor jest na zero, i gra naturalnie, czysto, tak jak chce, natomiast w Sony.... Wysokie na - 3, średnie +6 i można było dopiero słuchać, dostrajając i tak do niektórych utworów. Wracając do piecyka, gdyby ktoś miał jeszcze jakieś opinie na jego temat były by mile widziane, choćby ze względu na ich małą ilość w internetach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...