Skocz do zawartości

Kable zasilające


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem w trakcie poszukiwań kabli zasilających do wzmacniacza, na ten moment zastanawiam się nad poniższymi:

 

1) Kabel car audio:

http://www.caraudiosklepy.pl/hollywood-pro-pc-bk4-kabel-zasilajacy-21-mm2-p462.html

 

2) Kabel spawalniczy:

https://matiw.pl/pl/p/PRZEWOD-KABEL-SPAWALNICZY-H01N2-D-25-mm2/2409

 

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czym tak na prawdę różni się taki kabel spawalniczy? Skoro też jest On miedziany to chyba powinny być mniej więcej identyczne, a jednak jest ponad 2 razy tańszy.

Widziałem na forum, że czasami tego rodzaje kable sa polecane, jak wygląda przeciąganie takiego kabla w porównaniu do kabla dedykowanego do car audio ? Czy nie będzie np. mniej elastyczny lub z innego powodu mniej nadający się do prowadzenia w samochodzie?

Ewentualnie może ktoś ma jakieś inne sugestie co do przewodów?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jeszcze jedno pytanie. Pod linkiem nr 2 są podane takie parametry kabla:

PARAMETRY
- przekrój przewodu spawalniczego: 25 mm2
- średnica przewodu: 11mm
- średnica rdzenia: 7mm

 

Jak to jest z tym przekrojem? bo licząc pole na podstawie podanej średnicy to nie wychodzi 25mm2, w jaki sposób jest to liczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeśłi nie chce się pomóc to po co w ogóle pisać takie wiadomości?

 

 


W trakcie poszukiwan nie natrafiles na nasz regulamin? Lamiesz go wiec popraw post!

Zlewasz zasady, jak już powalla wspomniał 

 

 


Wystarczy troche poszukac np w googlu i w 5 min masz odpowiedz

Wystarczy pomyśleć :) 
Że wzór na pole to dotyczy druty ( pojedynczego) a linka ma tych drutów wiele więc reszty się domyśl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do regulaminu to szczerze mówiąc nie wiem o co wam chodzi, jedyne czego wcześniej nie zrobiłem to nie opisałem przed podaniem linków czego One dotyczą, a to zostało już poprawione.

 

A jeśli chodzi o wzór na pole to trochę nad tym myślałem ale idąc takim tokiem rozumowania można wyjaśnić to dla kabla 25mm2, czyli:

średnica rdzenia = 7mm, a pole wychodzi około 38.5mm2 (wg mnie trochę duża różnica jak na puste przestrzenie ale niech będzie)

 

ale np. dla kabla 16mm2 mamy:

średnica rdzenia = 4mm, co daje nam około 12.5mm2 co już teraz daje nam o ponad 20% mniej niż to co jest podane w ogłoszeniu, a na tej samej zasadzie co powyżej powinniśmy jeszcze od tego odjąć przekrój "pustej przestrzeni"

Dlatego jeśli faktycznie mielibyśmy to rozpatrywać w ten sposób to wg mnie byłoby to po prostu oszustwo, bo faktyczny prąd z jakim taki kabel mógłby działać byłby dużo mniejszy niż dla prawdziwego 16mm2.

 

Chyba, że szukając kabla o jakimś konkretnym przekroju faktycznie trzeba brać pod uwagę to co wychodzi licząc z przekroju rdzenia, z tym że w przypadku kabli dedykowanych do car audio raczej wszędzie widziałem podaną całkowitą grubość kabla, a nie grubość miedzi, dlatego nie do końca jest to jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zerkam na stronkę fimry arweld bo mają rozpisane czego ile jest 

przekrój: 16mm2

średnica zewnętrzna z izolacją: 8mm

średnica rdzenia miedzianego: 4mm


przekrój: 25mm2

średnica zewnętrzna z izolacją: 10mm

średnica rdzenia miedzianego: 6mm


przekrój: 35mm2

średnica zewnętrzna z izolacją: 12mm

średnica rdzenia miedzianego: 8mm

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...