Skocz do zawartości

Wiązka drzwi i słupki w S-MAXie


grissley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś podpowie, gdzie wchodzi w budę wiązka drzwi w S-Maxie? wpycham kable od strony drzwi w budę, ale chyba włażą w profil, bo metr wepchnięty i ciągle nigdzie w środku nie wyłazi. Ręką też nie mogę namacać którędy kable do drzwi idą, a demontowanie tego "poroso" pod którym się to gdzieś kryje to z pół dnia roboty - tysiąc rzeczy tam jest na tym poprzykręcane...

 

I drugi temat - ściągnięcie słupka. Mocno to siedzi - jak podważać, żeby niczego nie powyłamywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, sporo czasu minęło już.

Zacznij od str pasażera, zdemontuj schowek, tu powinno być łatwiej niż u kierowcy.

Co do słupka - szarp i nie żałuj ;)

 

Niedawno robiłem instalację w c-maxie z 2007, tam otwór wew był nieco wyżej i przesunięty w kierunku maski względem zewnętrznego, wciąż jednak miały wspólny "kawałek" otworu, który się pokrywał. Nie było większego problemu po odgięciu poroso i powiększeniu otworu w gąbce, oczywiście po ściągnięciu drzwi kierowcy i przewierceniu się przez kostkę;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się - wewnętrzne okienko jest wyżej i w kierunku silnika. w dodatku na blasze wewnętrznej też jest gumowy kołnierz.

Musiałem po omacku go przebić, a potem specjalnie powyginaną szprychę użyć jako "pilocika".

Jakbym wiedział, ile czasu na to stracę, to chyba wlutowałbym się w wiązkę radia... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji SMaxa, jeszcze jedna wątpliwość - gdzie montowaliście bezpiecznik?

Upchane tam masakrycznie wszytko pod maską, nie wiem, gdzie go wcisnąć i do czego przymocować.

Jedyne miejsce jakie jest w miarę dostępne, to pionowa ścianka kielicha amortyzatora. Bezpiecznik w tym miejscu trochę utrudni otwieranie puszki ze "zwykłymi" bezpiecznikami, ale da radę. Tyle tylko, że to zaraz przy podszybiu, blisko wody :/

Podpowiedzcie coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...