Skocz do zawartości

Testowanie systemów przednich...


Gilotyn@
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie i Panie siedzę i nudzę się w pracy i szukam różnych utworów, sampli do wytestowana systemu przedniego z każdej strony.

 

Czym wy testujecie poszczególne przedziały pasma jak i całość systemu przedniego?

 

Jak macie jakieś ciekawe sample typu: padający deszcz, burza, wyjący gdzieś wilk w oddali, nisko położony męski wokal lub wysoko położony damski wokal, perkusja, dawanie ognia na gitarze elektrycznej lub perkusji itd itd lub jakieś fajny płytki testowe to prosił bym o jakieś dobre linki :przestraszony:

 

pozdrawiam Gilotyn@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie jak slucham roznych systemow (pod katem projektu vectry oczywiscie :D ) to zawsze odpalam 2 kawalki aby poznac gre tweetera.

 

Metallica - Seek & Destroy

Van Halen - Judgement Day (tylko ze to jakas wersja koncertowa nie znam szczegolow, z youtube zgrywalem :D )

 

Jesli na tych 2 kawalkach nie uznam ze wysakie sa albo metaliczne albo ostre za bardzo to znak ze tweeter jest dla mnie w porzadku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to takie zgrywanie piosenek z youtube i uznawanie ich jako materiał testowy to chyba pomyłka bo to są bardzo mocno skompresowane piosenki co niestety nie idzie w parze z jakością niestety:/ Co innego gdybyś ściągnął np. obraz płyty CD Audio i jego wypalił to by było bardziej odpowiednie niż mp3 z neta:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie chodzi mi o niższą średnicę i o górkę szczególnie ś, ci .

Sara K.

A.M.Jopek

I track lista CD Dali:

1. John Campbell - Down In The Hole

2. Hans Theessink - Mississippi

3. Hugh Masekela - Stimela (The Coal Train)

4. The Yuri Honing Trio - Walking On The Moon

5. Jocelyn B. Smith - When I Need You

6. Jan Akkerman - Am I Losing You

7. Damien Rice - Cannonball

8. Peter Schneider & The Stimulators - St. James Infirmary

9. Terry Evans - Get Your Lies Straight

10. Patricia Barber - Let It Rain

11. Marilyn Mazur & Audun Kleive - Drum Impro

12. Dick Hyman - Bach Up To Me

...warto posłuchać :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to takie zgrywanie piosenek z youtube i uznawanie ich jako materiał testowy to chyba pomyłka bo to są bardzo mocno skompresowane piosenki co niestety nie idzie w parze z jakością niestety:/ Co innego gdybyś ściągnął np. obraz płyty CD Audio i jego wypalił to by było bardziej odpowiednie niż mp3 z neta:)

 

Zgadzam sie z Toba i Seek & Destroy jest wypalony z FLACa ktory osobiscie robilem z oryginalu :zdegustowany: a co do tej piosneki z YT ma ona tak specyficzny profil brzemieniowy ze mimo wszystko nadaje sie do sprawdzenia tweetera :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie słuchałem tej płytki na spotach jak jeszcze nie wiedziałem że EASCA będzie używać płyt stockfisha, niestety to płyta nagrana ze ściągniętego FLAC'a bo bardzo ciężko kupić tą płytę, już nawet nie chodzi o cęnę bo dawali ją włąściewie tylko do kilku najwyższych modeli B&W :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...