Skocz do zawartości

Poprawa audio w Megane III coupe / kwestia radia, wzmacniacza, zwrotnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni "projekt" chyba nigdy nie został dokończony, ale obecnie tęsknię za tym, jak Leon grał.
Jednak udało się zmienić auto i... chyba mam problem jak to ogarnąć ;)

Pacjent - Megane III coupe w wersji GT

Co mam obecnie:
ori radio+navi+kamera cofania+zestaw głośnomówiący
zestaw bose (13cm w drzwiach) z ori subem w nogach pasażera - tak, całość nie ma podejścia do tego, co się działo w leonie (mp 5.16 + wavecor tw030wa01+9833r+xm)
sterowanie z kierownicy

O ile z nawigacji nie korzystam, to chcę mieć możliwość jej odpalenia jeśli zajdzie potrzeba (choćby na wakacje chętniej wykupię sobie mapy)
Kamera cofania w tym aucie jest mega przydatna - must have
Ori radio - nie jest mi potrzebne do szczęścia (jeśli nie stracę powyższych)


Czego chcę?
Prosty zestaw 2way

MP 5.16 + MT250 (tutaj kwestia zwrotnicy, ew. jakiejś aktywki, chętnie czasówki) - bez suba, ori suba też odłączamy
eleminujemy tył (odłączamy)
sterowanie z kierownicy
podłaczenie telefonu po BT (nie musi to być ori zestaw głośnomówiący)
zachowanie sprawnej nawigacji
z cięciem tapicerki to tak niechętnie... szkoda mi "skórzanych" boczków, chociaż jeśli się ładnie wykończy mając 16stki, to nie będę widział w tym problemu (tak, wiem - fajnie wyciągnąć woofer przed tapicerkę)


Cena?
Chciałbym się zmieścić w około 5tys za całość. Chętnie z oddaniem auta do jakiegoś zakładu (jeśli ktoś mi poleci kogoś we Wrocławiu lub Łodzi)
Przy czym mam tylko MP 5.16. Nastawiony jestem raczej na używane sprzęty (szybko licząc - mt250 da się kupić za około 500zł, coś o podobnym brzmieniu co xm-5046, ewentualnie nieco bardziej ciepłe - kolejne 500-1000zł Zostaje dobre 3,5-4tys na przygotowanie elektryki, okablowanie, wygłuszenie drzwi
Dużo? Mało? Wystarczy?

 

Wiem, że z wyciągnięciem RCA z oryginalnego radia problemu nie ma.
Nie wiem natomiast czy da się wyciągnąć cokolwiek innego (a mając światło pewnie byłoby łatwiej o czasówki, aktywkę i ogarnięcie całości)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznawałem temat ze swoim autem - Mondeo MK4. Też chciałbym zostawić obecną funkcjonalność (kamera cofania, sterowanie  z kierownicy, zestaw głośnomówiący).

 

Są rozwiązania All In One - wzmacniacze z procesorem DSP do których można dołożyć moduł (bluetooth czy USB) - Helix, Match, Mosconi  :wink2:

 

Można "wyciągnąć" z fabrycznej jednostki RCA lub optyka (odtwarzanie CD), do tego HI Input (tuner FM) + pilot do przełączania źródła.

 

 

Niestety w/w urządzenia używane rzadko się zdarzają  :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnięcie RCA z fabrycznego i podpięcie do w/w procesora dalej będzie kiepskim rozwiązaniem przez narzucanie barwy przez oryginalne radio?
Tzn czy to ma sens, czy lepiej optyk i używać tylko płyt?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnie ci ktoś światło z fabrycznego radio to sterowania z kierownicy nie będziesz miał.

Tzn. utwory przełączysz ale głośniej ciszej będziesz musiał dawać na RUX od procesora. Więc musisz gdzieś wkomponować RUX i przyzwyczaić się do sterowania.

 

Druga sprawa dzwi. Bez wyjęcia wooferow nie będzie z tego nic dobrego. Będziesz miał dziurę na średnich tonach jeśli 16cm będzie pod 13cm dziura. Ostatnio kolega ma tak w e39. Były robione pomiary i dogrywana zwrotnica i nie udało się. Musi woofery wyciągnąć na wierzch.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego wyciągnięcia woofera - nie jestem na nie, wiem, że to swoje zrobi. Może asekuracyjnie kupię drugie boczki i na nich sobie przećwiczę operację ;)

Widzę jednak, że wyciągając cyfrę z radia sporo tracę na obsłudze, słabo.
Muszę bardziej rozgryźć co stracę usuwając ori radio. Może dałoby się jakoś pogodzić z brakiem navi.

Ewentualnie RCA + wzmak + pasywkę ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...