Skocz do zawartości

Projekt old school


Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, 

Kilkanaście lat temu zajmowałem się car audio bardzo intensywnie lecz potem nastąpiła dłuuuga przerwa. Ostatnio naszło mnie by wrócić do młodzieńczej pasji. Chcę zrobić coś old schoolowego z racji gratów które mam i dokupiłem. 

Mamy więc 7909, Cerwin Vega 104d , Steg k9,  Steg QM 150.1, Takie tweetery https://www.falconacoustics.co.uk/seas-lotus-pt25f-tweeter.html i takie woofery   https://www.falconacoustics.co.uk/seas-lotus-pw165-l0013-04.html . Ostatnio dokupione RF 360.6, 500.2 i EPX symmetry  - wszystko jeszcze  made in USA. 

Chciałbym uzyskać na tyle dobry dzwięk na ile ten sprzęt pozwala ale na wybitnie audiofilskie doznania nie liczę. Jestem swiadomy charakteru RF czy Vegi które odbiegają od neutralności. Chętnie wysłucham rad co do możliwego doboru głośników z przodu w systemie 3 drożnym. Stegi pewnie pójdą na sprzedaż, Lotusy może do czegoś sie nadadzą ale tu słucham Waszych rad. Sprzęt nie używany od wielu lat ale 2 razy do roku podłączany by nie zapomniał co to prąd.  :)  Samochód to zapewne mały SUV - Qashqai lub ASX - jestem przed zmianą auta. Wszelkie rady, opinie, refleksje bardzo mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda by mi było ingerować w tak zacne urządzenie. Może jakby kupiła jakieś 09 na części to wyświetlacz by zdublował......Wyeksponować nie ma co bo uroda 09 w porównaniu do obecnej estetyki jest mocno wątpliwa. Główną moją bolączką jest pomysł na głośniki przednie. Chce je puscić aktywnie z 360,6 i tak naprawdę nie słuchałem współczesnych głośników niemal wcale od ok 12 lat więc jestem w czarnej d jeśli chodzi o rozeznanie co jest warte uwagi i jakie konfiguracje wziąć pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda by mi było ingerować w tak zacne urządzenie. Może jakby kupiła jakieś 09 na części to wyświetlacz by zdublował......Wyeksponować nie ma co bo uroda 09 w porównaniu do obecnej estetyki jest mocno wątpliwa. Główną moją bolączką jest pomysł na głośniki przednie. Chce je puscić aktywnie z 360,6 i tak naprawdę nie słuchałem współczesnych głośników niemal wcale od ok 12 lat więc jestem w czarnej d jeśli chodzi o rozeznanie co jest warte uwagi i jakie konfiguracje wziąć pod uwagę

Bez urazy, ale uderz do Radka z Marek - bo z tego co widzę to samemu nie ogarniesz chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale uderz do Radka z Marek - bo z tego co widzę to samemu nie ogarniesz chyba.

Dlatego szukam natchnienia i rady na tym  forum by  poprawny kierunek obrać. 

 

Raadek myśląc o dawcy miałem na myśli jakąś 09 której nic już nie pomoże . Było coś takiego bez lasera i mechaniki kilka tygodni temu na ebay..

Wyswietlacze, sterowanie -  to już kosmetyka. Sednem jest poprawnie przemyślany system od strony techniczej. Jakie mam klocki napisałem ale co do przodu brak pomysłu.Mam niby te Lotusy ale w ostatnim samochodzie szału nie robiły więc wszelkie pomysły są dla mnie istotne. Daaawno temu miałem system 3 way na RFA  Rockforda i mile wspominam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy bazą ma być radio z CD? pełna pasywka? jaki budżet na głośniki? system z subem? mi tam charakter RF-ów pasował ;-) 

7909 to przecież staroć! bez mptrójek, bez festynu na panelu, tak nudno, buro i takie tam. ja bym to wsadził do witrynki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System zupełnie "pasywny" jeśli masz na myśli brak  DSP i  inne udoskonaleń. Jak wspomniałem mam EPX ale to jedynie zwrotnica/ EQ i nie wykluczam że po zestrojeniu ciecia dla poszczególnych głosników przeluluje odpowiednio karty i wyrzucę Symetrie  No chyba ze nie usłysze uszczerbku na jakości z nią i bez niej. Sub to Vega 104 d z 2003 roku ale pracowała może ze 3 lata pod małym piecem więc w dobrym stanie. Mam do niej RF 500.2 który nominalnie ma na mostku 4 ohm ok 1kw. Pewnie zepnę ją na 8 ohm bo i tak będzie za dużo pradu dla niej. RF 360.6 do aktywnego zasilenia 3 way z przodu ale tu właśnie potrzebuje porady

09 była w witrynce przez parę lat więc już czas ją odpalić :) . Do migających paneli jakoś nigdy się nie przekonałem bo dla mnie to ma grac a nie migać

Głośniki na przód pewnie +/- 2 tys no chyba że mnie coś zachwyci. Jeszcze jedną vegę bym kupił ale to już nie łatwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seasy nigdy mnie jakos wybitnie nie zachwycały . Sa przyzwoite i dołożenie średniaka wchodzi w grę.  Przegladając forum nie czesto sppotyka się rozwiazania z sesami i mnie to nieco nurtuje. Domniemuje że albo słabe albo nie warte swojej ceny. Z racji dużej przerwy w CA mam wątłe pojęcie na temat przewijajacych się na forum Dego, rozmaitych Helixów, Micro precision  DLS czy Dynaudio.  i tu wskazówki mile widziane

Zwrotnicy nie będzie bo wszystko aktywnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...