Skocz do zawartości

Problem z niskim pasmem subwoofera


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z niskim basem w moim systemie, wydaje mi się tak delikatnie wibrujący, nie ciągły, co mocno wkurza, gdyż subwoofer nie ma problemów z nieco wyższym basem i tutaj gra już bardzo fajnie. Obstawiam, że to może być wina za małego prądu dostarczanego do wzmacniacza - czy ma to sens? Kable w instalacji car audio mam 50mm OFC, natomiast w instalacji fabrycznej są kable 20 mm (od akumulatora do nadwozia - pozostałych nie wiem, ale pewnie podobne). Czy popularna zmiana big3 pomoże w tym konkretnym problemie (najniższe pasmo subwoofera)? Subwoofer: DLS Nordica 10, skrzynka solidna, zamknięta, 19 l, z 40mm MDF, głośnik napędzany przez DLS A6, bagażnik i klapa wygłuszone. Cięcia subwoofera ok. 60-65 Hz (ustawione tylko na wzmaku, bo nie można wyłączyć LPF w DLS A6), filtr subsoniczny na wzmaku wyłączony, level ustawiony na 3/4 a na pilocie na ok. 1/4, może trochę więcej, nie jest na pewno głośno. Na radiu equalizer na zero, ustawione czasówki, bez żadnych dodatków. Szczerze mówiąc nie mam pomysłu co z tym zrobić, pozostała mi tylko kwestia tych kabli prądowych w instalacji samochodu oraz zmiany kabli RCA (obecnie z braku laku na subwoofer poszedł jakiś kiepski, tani ekranowany kabel Hama za ok.70 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...