Skocz do zawartości

Porównanie nowych pieców ze starymi


kremien
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałem was zapytać - czy nowe wzmacniacze różnią się jakoś znacząco technologicznie od starej szkoły? Pytam, bo muszę wymienić wzmak na przody, lecz mam doświadczenie tylko ze starymi piecykami. Czy są jakieś nowe technologie, które dają przewagę nowym piecom? Jedyne z takich innowacji jaką znalazłem wartą uwagi, których nie mają stare piece jest DSP. No ale to można (i pewnie nawet lepiej) mieć osobnego klocka DSP. Za to bełkot na stronach producentów (polecam szczeólnie Alpine) jest niewiarygodny.

A więc - Przychodzą komuś z was do głowy jakieś zalety nowych pieców nad starymi, czy raczej niewiele się technologicznie zmieniło i niewiele stracę kupując kolejnego klocka vintage? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sobie obiecujesz bo "nowej" konstrukcji? jest sporo nowych wzmacniaczy które jakościowo nie odstępują "staruszkom".

Napisz co jest twoim wzorcem i czego szukasz, myślę że wtedy będzie łatwiej coś zaproponować.

 

A więc (jak każdy) chciałbym kupić raz a porządnie i mieć coś przyszłościowego. Budżet ok 2000zł na 4 kanałówkę, mogę trochę nagiąć, jakby się trafiła fajna 5 kanałówka, która ogarnie mój zestaw. Nie zależy mi zbytnio na filtrach bo mam aktywkę, a w przyszłości może dojść DSP. Preferencje to szybki i kopiący bas, lekko wycofana średnica. Słucham przeważnie elektronicznej muzyki, różne gatunki i dobrej jakości bas zawsze był dla mnie priorytetem. Podpowiecie na co byście polowali na moim miejscu?

Sprzęt:

Auto:      AUDI A3 8L 5D, drzwi zrobione

Źródło:   Pioneer 80PRS

Przody:  Rainbow Sound Line SL-C6.2 (aktywka)

Piec:      A/D/S PQ20.2     (do wymiany)

Sub:       RE Audio SR12 D2 (600W) w skrzyni closed

Piec na sub:  ALPINE MRV-F430

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...