Skocz do zawartości

Sub do niskiego grania zamiast DD 612?


DiiLZone
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaki głośnik nadal by się bardziej do niskiej gry a zarazem pompy za mojego dd 612? Tylko taki którego dobrze pociągnie emphaser EA 1350D czyli 1,3kW 1ohm 13.3V według amp. Może Sundown SA 15? On ma 19mm xmax one way tyle że znów Fs dosyć wysoki bo 35Hz to już DD 615 ma niższy tak samo Pride junior 15. Głównie słucham czarnego rapu i muzyki decaf gdzie ten DD poniżej 35Hz zaczyna się gubic i jakość basu pozostawia wiele do życzenia. Skrzynie raczej mam w miarę dobrą 70l netto 35Hz strojenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała skrzynka do 612. Ja go wkładałem do 90 netto strojenie ze strony producenta powinno być 40hz a u mnie grał przy 32 Hz tylko 3db ciszej niż max. Poniżej 30hz był drastyczny spadek na wyjściu. Z mojej strony polecę pride t3 jeśli masz taką opcję. Rewelacja i ciężki do zajechania. 1x30 zaczyna ruszać włosami.

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dla dd to stanowczo za mała skrzynka ale też po serii 6 nie można się zbyt wiele spodziewać ;) Niestety ale też same suby DD też nie lubią bardzo niskiego grania i tu sandał czy pride będą miały przewagę. Jeśli masz miejsce i możliwość to przy niskim graniu zmiana na 15" będzie bardzo dobrym krokiem i tu nawet re sx da nieco wiatru we włosach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie każdy tak twierdzi, że DD zalatuje bardziej splowo niż do niskiego grania i faktycznie z tym piecem dostał nowe życie w porównaniu do wcześniejszego RF'a w AB klasie ale to jednak nie jest to co bym chcial ;p ten RE SX zadowoli się tym wzmakiem :)? Miałem okazję słuchać RE sxx v2 12 i jakoś nie specjalnie robił na mnie wrażenie a dostawał blisko 1.5kW tzn fajnie jakościowo lepiej miękko ale jak dla mnie strasznie cicho.. Nie wiem może mam takie wrażenie po tym DD bo jednak on potrafi zagrać głośno ale nie tak fajnie dołem. Tylko z dostępem pewnie będzie kiepsko :) Sandał x15 fajna sprawa ale jemu wincyj mocy by się przydało no i cena blisko 2k za używkę ;c 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę o tym re sx jak coś się trafi ale do excursiona to nie mam przekonania jeśli głośniki robią podobne jak wzmacniacze bo miałem okazję ostatnio posłuchać hxa 3k dość że zawyzone moce to jeszcze taka kiepska kontrola nad subem że szok...

 

Fridek - myślałem kiedyś nad t3 ale to już minimum 3kW piec trzeba i dużo dużo prądu a obu z tych rzeczy nie mam więc odpada :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excursion to Hollywood... Sxx to klon re sx (chyba dokładnie to samo)... Produkują chyba modele wycofane przez oryginalnego producenta, tak mi się wydaje przynajmniej bo nowsze serie wyglądają jak starsze sandały. Co do piecy i kontroli to pogadaj ze stochusem, miał nawet zestaw 2x sxx15 pod hxa5k z tego co pamiętam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T3 słuchałem we wszystkich wypadkach pod excursionem 5k razie czego więc zakładam że coś ponad 2k mu wystarcza. Jeśli masz możliwość to posłuchaj najpierw. Ja jestem w szoku co to potrafi zdecydowanie best bang for a buck :)

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T3 chyba u mnie na Podkarpaciu nikt nie ma więc raczej nie posłucham a ze stochusem czasem się kontaktuje to wiem że kiedyś jechał na tym hxa 5k który oddawał koło 2,2kW (papierkowo 3kw}) skoro mówisz że 2kW pod ten głośnik daje rade to całkiem nieźle. U mnie bez zmian hetchback a3 8l buda. A co myślicie o bandpassie pod tego DD? Kogoś co robi z jajem takie obudowy pewnie znajdę tylko czy to poprawi cokolwiek?

 

Hx2 w wersji 2x2ohm to cud znaleźć :P już kiedyś to przerabialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bp powiem tylko tyle, choć znowu to samo, dd serii 6 to "chińczyk"... Nie spodziewaj się cudów po głośniku który kosztuje nowy 800zł a ma na sobie logo DD bo to tak jakbyś myślał, że e36 w m-pakiecie będzie jeździć jak m-power bo ma znaczek taki sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko jasne :) nie będę więc kombinował z tym głośnikiem tylko przemyśle coś sensownego pod oczekiwania które chciałbym osiągnąć. Mastah pisze ze re se wciąga dd nosem choć to podobny budżet jak i podobny "chinol" faktycznie odczuje zmianę? Czy to też raczej nietrafione posunięcie, wymiana na jedną sztukę re se 15?

Budżet nie ogranicza mnie w żaden sposób co do przetwornika chodzi tylko o to żeby pozostać w tym co mam czyli emphaser EA 1350D z big3 i reszta 50mm spawarka i pod maską 77Ah kwas. Do tego systemu co mam nic więcej nie potrzebuje bo jedynie przy niskim decafie spadki mam do 13.2 na wyjściu wzmacniacza to i tak nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest "podobny chinol"... Niestety ale w dobrych i drogich markach często płaci się dużo za znaczek ;) Cała seria redline służy do zapchania rynku, coś jak porsche Boxster... Znaczek jest ale do prawdziwego porsche jeszcze trochę brakuje, jak to się śmieją "jak chcesz mieć porsche ale cie nie stać to kupujesz boxtera" :D Nie mówię że te Dd są złe ale uwazam, że dobre 20% ceny to logo na kopułce ;) 

 

BTW, dystrybutor pride zrobił promocję na bb3 15" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś poza alledrogo? Bo na alledrogo Artur ma po 1300pln a wcześniej chyba też po tyle chodziły :)

 

BTW. 815 i 818 to też seria redline a chyba sam wiesz ile w nie można pakować i jakie wyniki na nich robią patrząc choćby na hulka w kategorii propper droppers czy YT jonik z czerwonego Punta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do niego faktycznie promo do wtorku i zastanawiam się coraz bardziej nad tym. Pisał, że końcowo będzie 0.9ohm więc i wzmacniacz odda więcej ale wydaje mi się, że to i tak trochę mało 1.3kW z tego emphasera choć kontrole ma dobrą. Głośnik będzie trochę kiepsko dowatowany a skoro teraz prąd leci mi do 13V to jak dołożę jeszcze z 300rms to będzie lipa. Najtańszym kosztem mógłbym zmienić alternator z 120 na 180A bo to niecałe 2 stówki tylko jak to się będzie miało do efektu ? Na wolnych obrotach taki alternator 180A będzie generował dużo więcej A względem tego 120 co obecnie mam ? Powiedzmy jeśli teraz przy 1kW leci mi z 14.4 do 13 tak maxymalnie na wolnych obrotach to zmiana alternatora na 180A zmieniło by coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kiedyś wątek odnośnie a3 8l 1.9tdi 130KM. p&p podchodzi własnie 180A choćby z passata b6 2.0 tdi. kolejny to 220A w którym trzeba zmieniać już sprzęgiełko alternatora i regulator napięcia.

 

Tylko tak realnie mi powiedz czy taki zabieg zmiany na 180A bo to koszt 150-200zl poprawi coś z tymi spadkami ? Czy szkoda się bawić i lepiej wydać te 7 stów i kupić pakiet superkondensatorów co tam 6szt dają końcowo 500F ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień wzmacniacz to i prąd się nie znajdzie :) Damiana znam gadałem z nim parę razy nawet ostatnio na spocie audi w sobotę słuchał mojego grania. On też jest zdania, że bez lepszego pieca i prądu to nie bardzo jest na co wymienić suba by fajnie nisko grał a zarazem robił jakieś ciśnienie. On sam już nie ma nic w aucie ale kiedyś miałem okazję słuchać 2szt zv5 15 u niego w polowce to było coś :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...