Skocz do zawartości

Wymiana przetwornicy RF Punch 801S czy to ma sens?


DiiLZone
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem jest taki, że wzmacniacz robi mi zwarcie na wyjściu plusa z minusem. Znajomy zajrzał dziś do środka i stwierdził, że przetwornica jest w kiepskim stanie ponadto kondensatory są lekko napuchnięte (być może ze starości) no i jest dużo wilgoci i niektóre elementy pordzewiałe (choć nie wiem skąd się ta wilgoć wzięła). Być może po wysuszeniu nie będzie robiło zwarcia choć stawiam, że to może być wina tej przetwornicy. Orientuje się ktoś może jakie to koszty wymiana przetwornicy u kogoś z naszego forum ? Wzmacniacz był wart rzędu 6 stów i nie wiem czy jest sens go naprawiać... Liczę, że tylko przetwornica byłaby do wymiany i wstępnie jaki byłby tego koszt ? Nie chce odsyłać do kogoś kto za zaglądniecie od razu weźmie ze stówkę a potem jeszcze z 5 za naprawę bo to lepiej go do kosza wyrzucić jakbym potem miał być stratny.

 

Ogółem opłaca się to naprawiać ?

 

Rockford Fosgate Punch 801S

 

EIn8cG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problemy z RF 500x, żeby nie upartość i podejście człowieka który naprawiał to wzmacniacz można by spisać na straty. Koszt naprawy przetwornicy może wynosić 20zł jak i 200zł, bez zaglądania i pomierzenia nikt Ci nie poda ceny naprawy.

Moje zdanie jest takie że jak oddasz do paprocha jakiegoś to się nie opłaca, a znów ktoś kto go postawi na nogi może zawołać za niego z 300-400 że względu na dużo elementów do wymiany. Więc sam sobie odpowiedz. Wzmacniacz ten złożony jest też w technologii SMD czyli jest przy nim sporo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Dałem go koledze do naprawy i wiem tyle, że kupił drut o takiej samej średnicy i przewinął transformator taką samą ilością zwoi i ponoć już nie robi zwarcia i  włącza się normalnie. Za niedługo będę składał jego bratu CA w aucie to zobaczę czy jest jakaś różnica i czy faktycznie jest wszystko sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, jak by Ci końcówka zrobiła zwarcie "to pewnie tylko raz", miałem taką sytuacje, pewnego wieczoru jeden kanał się wysypał i położył całe zasilanie, paliło piec aż przerwało obwód  :looka:

Od razu uprzedzę że bezpiecznik był i go niestety nadpaliło a nie przepaliło. Skończyło się na wymianie tranzystorów przetwornicy i końcówki oraz drobnicy smd.

Piece bardzo fajne ale praktycznie bez zabezpieczeń :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie zastanawia to usmażenie samego drutu na trafo. Musiał się dobrze nagrzać i nasycić rdzeń. Dobre klucze w przetwornicy siedzą. Ostatnio na warsztacie mialem Rockford Fosgate Power BD1000.1 całkiem solidnie wykonany. Podoba mi się lutowanie tranzystorów do płytki radiatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...