Skocz do zawartości

Wzmacniacz słuchawkowy w instalacji car audio - warto? jaki?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem - chodzi o DAC? Wtedy - półtora roku lub więcej - nie było (wg. mojej wiedzy na tamten czas) zrobienia tego, dodatkowo budżet na audio w samochodzie był ZNACZNIE przekroczony, a grało (i gra) zacnie. Jeśli chodzi o DAC - najwyższą jakość odrzuciłem nie tyle "z góry" ile z przyczyn bardziej przyziemnych - braku odpowiediej wiedzy, rozwiązań technicznych i niestety kasy.

 

Jeśli Cię oczywiście zrozumiałem, bo oznaczałoby to, że "najwyższa możliwa jakość"  dziś jak najbardziej w zasięgu ręki. Co cieszy mnie niezmiernie...

 

Chyba, że chodzi Ci o CD (kupno i instalacja jednostki bez tej funkcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli Cię oczywiście zrozumiałem, bo oznaczałoby to, że "najwyższa możliwa jakość" dziś jak najbardziej w zasięgu ręki. Co cieszy mnie niezmiernie...

 

 

 

Chyba, że chodzi Ci o CD (kupno i instalacja jednostki bez tej funkcji)

 

 

Dokładnie, żaden zewnętrzny DAC nie zapewni ( w tym zestawieniu ) takiej jakości dźwięku jak wewnętrzny napęd CD . Na dodatek w niczym nie komplikuje układu .

 

 

zarazem zakładasz że coś zagra wg życzenia a nie w z góry określony sposób .

 

Nadal pomijasz kroki które wskazałem , a one decydują o tym czy istnieje celowość stosowania zewnętrznych wzmacniaczy sygnału , zatem podstawy dla jakich napisałeś ten temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, żaden zewnętrzny DAC nie zapewni ( w tym zestawieniu ) takiej jakości dźwięku jak wewnętrzny napęd CD . Na dodatek w niczym nie komplikuje układu .

 

Nadal pomijasz kroki które wskazałem , a one decydują o tym czy istnieje celowość stosowania zewnętrznych wzmacniaczy sygnału , zatem podstawy dla jakich napisałeś ten temat .

 

Nie jestem pewnie, o które kroki chodziło - sprawdziłem głośność tablet - radio (CD ze wszpomnianych wcześniej powodów nie mogłem). Przy moich "standardowych" ustawieniach poziomu (100% tablet) włączyłem na tablecie "trójkę" (przez aplikację Replaio Radio) i tę samą stację na radiu FM - głośność jest praktycznie taka sama, z lekką przewagą radia FM (ale naprawdę niewielką)

 

(przy okazji dowiedziałem się, że radio FM w (prawie) centrum Warszawy wyszukuje mi w automacie tylko 3 lub 4 stacje... A radio internetowe ma jakieś 5-7 sekund opźnienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jakakolwiek ingerencja w sygnał wchodzący do jednostki jest zbędna, wręcz zwiększanie jego poziomu może zakończyć się ( i zakończy ) przesterowaniem procesu A/D na wejściu procesora . Ze względu na format tego sygnału ( analog ) możliwość ingerencji zewnątrz na finalną jakość otrzymaną na wyjściu jednostki jest ograniczona . Dlatego zalecam ponowne przemyślenie powrotu do napędu CD , gdy mowa o znaczącej poprawie źródłowej dźwięku w tym systemie .


 

 


zarazem zakładasz że coś zagra wg życzenia a nie w z góry określony sposób .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nakamichi, a czy - przy założeniu niezmienności poziomu sygnału (dobrze rozumiem? głośności?) wpięcie tego DAC (niech będzie sugerowany wcześniej dragonfly) nie poprawi jakości dzięku jako takiego? We wszystkich chyba recenzjach jakie czytałem/widziałem wszędzie same ehy i ahy nad tym urządzeniem.

 

Zakładam, że tablet grałby ciszej na tyle, żeby taki sam poziom uzyskać po DACu - czyli do radia trafiałby na takim samym (podobnym) poziomie, wtedy zagrożenia "przesterowaniem procesu A/D na wejściu procesora" już by nie było?

 

Jeśli dobrze rozumiem poziom (głośność) to i tak zdarza się, że jedno radio gra głośniej/ciszej niż inne, podobnie jest w tidalu (z wyłączoną noramlizacją oczywiście)..

 

Oczywiście wolałbym mieć sprawny CD, tyle, że wygoda korzystania z muzyki tak jak jest (streaming) jest na tyle duża, że jego brak nie jest tak bolesny (ale i tak na priv zapytam skąd jesteś, może mógłbyś coś jeszcze z tego systemu wycisnąć..)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Dragonfly poprawi jakość dźwięku.

 

Jednak trzeba pamietać, że ten dobrej jakości dźwięk zostanie przepuszczony ponownie przez procesor i zamieniony na sygnał cyfrowy zatem wiele zależy od jakości toru wejściowego procesora i finalnie to wlasnie DAC procesora generuje dźwięk dla wzmacniacza, a nie dragonfly, który jest na poczatku toru audio.

 

Oczywiscie im lepszy sygnał dostanie procek tym lepiej. Pytanie czy poprawa będzie adekwatna do ceny tego dragonfly...

 

Należy tylko zadbać o odpowiednie poziomy maksymalne na wejściu procesora, aby nie doprowadzić do przesterowania sygnału.

 

 

Pomijając to wszystko najlepszą opcją byłoby

zamiast Dragonfly - użyć konwertera USB/SPDIF i mieć cyfrowy sygnał z tabletu i wejść nim do procesora

(pomijając zbędną podwójną konwersje C/A i A/C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja chyba odpada, bo zewnętrznego procesora nie mam, a w radiu najprawdopodobniej nie ma wejścia optycznego.

 

Dzięki za info. na dniach powinienem dostać taką przejściówkę pozwalającą na jednoczesne używanie USB do ładowania i używania do danych, może ktoś użyczy kaiegoś DAC na usb i zobaczę czy gra warta jest świeczki (dragonfly swoją cenę ma..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jednoczesne używanie USB do ładowania i używania do danych,
a masz telefon/tablet pozwalający na to? Samo OTG nie wystarczy, większość telefonów/tabletów ma domyślnie zablokowaną tą funkcję. Jednak jeśli podłączysz zewnętrznego DAC-a przez OTG powinno zadziałać, ewentualnie będziesz musiał wypróbować na jakim programie odpali u ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym ocenić skok jakościowy to nie dałbym za tego dragonfly (do takiego zastosowania) wiecej niz 200zł.

Wiecej nie warto bo tego potencjału nie usłyszysz - ponieważ zostanie zdegradowany podczas konwersji A//C i C/A

 

Tak jak pisałem - to DAC radia będzie generował finalny dźwięk, a nie Dragonfly.

 

Za kasę wydaną na dragonfly (+ niewiele dołożyć) można myślec juz o dobrym procesorze.

 

Jeśli koniecznie chcesz podpiąć DACa do tabletu to są o wiele tańsze i dobrze grające DACi z wyjściem liniowym, ktore będą sprawdzą się w tej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz telefon/tablet pozwalający na to? Samo OTG nie wystarczy, większość telefonów/tabletów ma domyślnie zablokowaną tą funkcję. Jednak jeśli podłączysz zewnętrznego DAC-a przez OTG powinno zadziałać, ewentualnie będziesz musiał wypróbować na jakim programie odpali u ciebie

 

Dlatego najpierw chcę kupić ten dżinks - sprawdzić czy OTG zadziała (i jakie jest ładowanie przy charge+data (najprawdopodobniej 1,5A, więc bez szału)), poprosić kogoś posiadającego DACa USB o sprawdzenie - i ew. wtedy kupić (jak nie zagra to dżinks i tak się przyda)

 

Za kasę wydaną na dragonfly (+ niewiele dołożyć) można myślec juz o dobrym procesorze.

 

Jeśli koniecznie chcesz podpiąć DACa do tabletu to są o wiele tańsze i dobrze grające DACi z wyjściem liniowym, ktore będą sprawdzą się w tej roli.

 

Rzucisz może jakimiś linkami - absolutnie nie jest tak, że koniecznie chcę wydać 4 paczki na dragonflya (nawet nie musi być ładne, bo i tak będzie schowane, sama płytka jest też ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę.

 

Tutaj DACi w prawdzie z wyjściem słuchawkowym, ale w dobrych cenach.

Wg opisu chodzą pod Androidem jednak

radzę przed zakupem jeszcze napisać do sprzedawcy czy z Twoim tabletem będzie współpracować - łatwiej będzie w razie czego wymienić...

 

http://allegro.pl/przetwornik-dac-pcm2707-usb-coaxial-s-pdif-optical-i7128437884.html

 

http://allegro.pl/dac-sabre-es9023-pcm2706c-usb-otg-i7135941628.html?fromVariant=7128437884

 

http://allegro.pl/przetwornik-dac-pcm2704-usb-coaxial-s-pdif-optical-i6903486682.html?fromVariant=7128437884

 

Niektóre mają odrazu wyjscie spdif do ewentualnego procesora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...