Skocz do zawartości

Kable 35 mm a gniazdo zasilające wzmacniacza.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Jakiś czas temu kupiłem piec xeteca 5g-900, chcąc go podłączyć kablami zasilającymi 35 mm2. Problem jest taki, że średnica otworów zasilających to jakieś 8 mm. Myślałem o zastosowaniu reduktorów, ale gniazdo jest wąskie i dwa obok siebie nie wejdą. Mam też konektory tulejkowe 25 mm2, ale one też są za duże. Poza tym musiałbym dużą cześć kabla oskubać, aby to w ogóle weszło (taki pomysł średnio mi się podoba) Są może jeszcze jakieś inne rozwiązania? Sorry za głupie pytanie, ale kończą mi się pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos poza tym piecem planujesz? Jakiś drugi piec(patrzac ze 5kan masz to watpie)? Bo mozna by zastosowac rozdzielacz po drodze. Ewentualnie wrzucic konda mozesz i na kondku zapiac kable 35mm i z konda do wzmaka 10-20mm w zaleznosci co Ci tam wchodzi. Kojarze wejscia w xetecach i niestety redukcje ciezko tam upchnac chyba ze beda jakies customowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej gra sobie steg 2 kanałowy. Kupiłem xeteca, aby opędził mi cały system, czyli przód morel dotech ovation + sub (jeszcze nie mam) pod pionkiem 80 prs. Nie wiem czy to dobry wybór, ale razie zostanę chyba przy xetecu.

Hmm, no to chyba zostaje mi rozdzielacz albo skubanie kabla.  Z tym kondesatorem to nie bardzo wiem, o co chodzi.


Nie, kondensator.

 

Złącza w tym modelu przyjmują do 25mm2, dodatkowo są b. blisko siebie.

 

Tak, kostka jest wąska niestety. Reduktory na wejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odetnij kilka nitek i pakuj w 16 tulejkę - można wpuścić trochę cyny dla pewności a najlepiej zastosuj rozdzielacz/kondensator przed wzmacniaczem i do wzmacniacza doprowadź kabel 16mm. Nawet na długości kabla 16mm przy tym piecu nie będzie takich spadków napięcia żeby zaprzątać sobie głowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz użyć takiego.

 

http://www.caraudiosklepy.pl/images/mini2/da81efb050956c34357f0aa6b89e3c5e.jpg

Takie byłyby idealne, ale mam mało miejsca w gnieździe.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Chyba kupię takie coś https://centrumaudio.pl/bezpieczniki-oprawki-i-woltomierze/2407-audion-bd-01.html

Do tego kabel 16, tulejkę 25 zagniote i będzie ok.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xetec'a 4g600mk2 i zmieścił się w złączu kabel 25mm2 wraz z tulejką izolowaną a złącza ma zapewne takie jak Twój.

 

Problemem zapewne jest izolacja złącza we wzmacniaczu ta plastikowa której otwór jest ciut mniejszy niż metalowego złącza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xetec'a 4g600mk2 i zmieścił się w złączu kabel 25mm2 wraz z tulejką izolowaną a złącza ma zapewne takie jak Twój.

 

Problemem zapewne jest izolacja złącza we wzmacniaczu ta plastikowa której otwór jest ciut mniejszy niż metalowego złącza.

Dokładnie. Izolacja złącza jest jakby ciut za mała w stosunku do złącza w środku.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pchałbym się w bezpieczniki AGU słaba przewodność samego bezpiecznika :)

Hmm. Niby tak, ale to zawsze dodatkowe zabezpieczenie jak rozumiem. Wydaje mi się, że jest to bezpieczniejsza forma niż założenie na przykład samego kondensatora. Chyba, że na kablu plusowym można dać bezpiecznik między kondkiem a wzmacniaczem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek podał dobry sposób. Do kondensatora 35 mm2, na kondensatorze redukcja na 25 mm2 do wzmacniacza i elegancko. Żadne dodatkowe bezpieczniki nie są potrzebne, obudowę terminali śmiało można pilniczkiem nieco podpiłować, lub wiertło 9 mm i będzie jak z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek podał dobry sposób. Do kondensatora 35 mm2, na kondensatorze redukcja na 25 mm2 do wzmacniacza i elegancko. Żadne dodatkowe bezpieczniki nie są potrzebne, obudowę terminali śmiało można pilniczkiem nieco podpiłować, lub wiertło 9 mm i będzie jak z fabryki.

Ok, dzięki chłopaki. Na razie to tyle. Kończę już auto, więc niedługo będzie można stroić instalke. Pewnie też będę miał pytania...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...