Skocz do zawartości

Kondy,cewki, zwrotnica


Piciu81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie wartości cewki dobrać żeby zrobić lpf dla woofera na ok.500Hz?

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Piciu,

Dodam od siebie, że nie posiadając dużej ilości wiedzy w tym temacie (tworzenia zwrotnic) tworząc zwrotnice z kalkulatora nie ocenisz ani dobrze przetworników ani nie osiągniesz - chyba że przypadkiem dobrego grania. Temat jest mocno zawily, a na dobrą jakość muzyki - cokolwiek to znaczy potrzeba wielu składowych.

 

Stąd też Rada Raadka jest najbardziej praktyczna jeśli chcesz aby cokolwiek zaczęło grać I było to bezpieczne dla sprzętu. Jesli chcesz testować sprzęt to bardziej praktyczne byłyby dla Ciebie zwrotnice aktywne... Może od tego zacznij, jak znajdziesz sprzęt który odpowiada Ci brzmieniowo będziesz mógł go dopiescic pasywnie, jeśli będzie taka potrzeba.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Do tego samego wniosku doszedłem. Aktywka, jak znajdę to czego szukam zacznę używać lutownicy [emoji4]

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Pasywne zwrotnice to bardzo ciakwy temat na lata nauki... Do tego potrzebna świadomość że samochód rządzi się swoimi prawami i teoria często się nie sprawdza tak jakbyśmy chcieli.

 

W każdym razie polecam - ciekawy temat, byle się nie poddawać :)

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...