Skocz do zawartości

szukam zestawu 2way pod aktywke


1grzecho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wnioskuję, że gust typowo pod "słuchanie muzyki", czyli od systemu wymaga się przede wszystkim zrównoważenia tonalnego, żeby odtworzyć utwór możliwie tak dokładnie, jak został nagrany ;) może helix 236 precision ? Za ten budżet możesz kupić ten zestaw nówkę, sądzę, że to dobra propozycja ( słyszałem go kiedyś aktywnie pędzonym helixem hxa 400 i było to bardzo przyjemne dla ucha ).

 

Rozważ też Eton Pro170.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A tak po za tym co sklania cie do zmiany gms'ow?

chce zmienić gmsy na coś co je przewyższa i ostatecznie zabudować tweetery w trójkatach(ewentualnie słupkach), chciałbym mieć już zestaw który fajnie zagra... lepiej od gmsów


zabudować tweetery w trójkąty a woofery w aluminiowe pierścienie, taki mam plan


 

 


jakiś tweeter pochodzenia domowego

nad tym myślałem juz kilka lat temu... wtedy chciałem użyć vify xt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie zabudować tweetery w trójkatach(ewentualnie słupkach), chciałbym mieć już zestaw który fajnie zagra

 

Takie stwierdzenie to wg mojego zdania wyglasza sie znajac klocki docelowe;-) a Ty szukasz zestawu co fajnie zagra... Co za furmanka smigasz? Pytam bo to rowniez istotny fakt, instalke podales.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad tym myślałem juz kilka lat temu... wtedy chciałem użyć vify xt

 

Akurat Vifa Xt25 moim zdaniem jakimś gornolotnym tweeterem nie jest. Plusem tych małych wersji Wavecora czy SB jest to że front ok. 70mm jest spokojnie do estetycznego zabudowania w nawet szczupłym słupku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem tych małych wersji Wavecora czy SB jest to że front ok. 70mm jest spokojnie do estetycznego zabudowania w nawet szczupłym słupku

 

Potwierdzam, w 190tce śmigały aż miło(wavecore) a potem wystarczy dremelek i powiekszasz wewnętrzna część ringu i wkładasz piccolaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Takie stwierdzenie to wg mojego zdania wyglasza sie znajac klocki docelowe;-) a Ty szukasz zestawu co fajnie zagra... Co za furmanka smigasz? Pytam bo to rowniez istotny fakt, instalke podales.

docelowo model wyższy  od moich gms, a potem ostateczny montaż w tym samochodzie bez kolejnych zmian.

Auto to Laguna III grandtour

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dwóch dróg według mnie wspomniane Micro Precision 5.16 świetnie się sprawdzą. Lubią każde drzwi.

Świetnymi wooferami są Infinity Beta Six - dla mnie jedne z lepszych

Do tego jakiś tweeter morela, scan speaka lub wspomniany wavecor.Takie zestawienie gra w wielu forumowych autach i brzmi bardzo dobrze

Dają rade również woofery Helixa RS, Etony itp - na forum było sporo tematów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Eton Adventure A1-160 SG , najwyższy lub jeden z najwyższych modeli, świetna klasa brzmienia, jest jeszcze model PRO170.2, który według mnie oferuje świetną relację cena/jakość, ale to już niższa półka od wyżej wspomnianego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...