Skocz do zawartości

Czym zastąpić przednie głośniki w A3 8L (Bose)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno kupiłem Audi A3 model 8L z 1999. Samochód potrzebny mi jest na zimę abym mógł w miarę szybko i komfortowo dotrzeć do pracy, Auto posiada na wyposażeniu zestaw nagłośnienia Bose (w wersji full, czuli przednie i tylne głośniki idą ze wzmacniacza ). Kiedy nabyłem samochód nie posiadał on radia. Sprawdziłem więc po kodach wyposażenia i dokupiłem oryginalne radio Audi concert 1 plus. Radio zostało zaprogramowane po odpowiednie środowisko pacy i jest na pewno sprawne. Niestety nie ma róży bez kolców. Po zainstalowaniu radia audio odżyło niestety kiedy jest zimno lub wilgotno przednie głośniki zaczynają trzeszczeć. Po jakimś czasie kiedy samochód się nagrzewa trzaski cichną ale nie znikają całkowicie. Sprawdziłem i wyczyściłem połączenia w fabrycznej instalacji niestety nie za bardzo to pomogło. Podejrzewam że po prostu przednie głośniki kończą swój żywot. zastanawiam się też nad ewentualną usterką fabrycznego wzmacniacza.Mogli byście mi doradzić jak ewentualnie sprawdzić wzmacniacz i jeżeli okazał by się on sprawny na jaki zestaw głośników się zdecydować. Z tego co wiem przednie głośniki maja 2ohm w dodatku mają niestandartowe wymiary jakieś 115mm i mocowania.  Można do kupić adaptery z MDF-u pod 130mm. Najchętniej kupił bym jakiś zestaw odseparowany. Proponowano mi zestaw Audio System M-130 Evo w cenie 399zł razem z dystansami. Niestety śa to głośniki 3 ohm. Co o tym sądzicie będzie to jakoś grało? Czy głośniki 4 ohm też się nadadzą do takiego zestawu. 

 

Chciał bym jeszcze dodać że zakup oryginalnych głośników Bose odpada z dwóch względów. Po pierwsze bardzo ciężko dostać sprawne części z demontażu a po drugie cena takich głośników jest trochę wysoka w porównaniu do dobrej klasy nowych zamienników. 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...