Skocz do zawartości

Hertz DCX 165.3 czy Hertz Uno X165?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Swoje poszukiwania głośników ~165 mm zawęziłem do dwóch modeli Hertza - jak w temacie. Będą grały w przednich drzwiach, w aucie typu coupe. Drzwi wygłuszone matami bitumicznymi, a głośniki zamontowane na dystansach z MDF. Zrezygnowałem z zestawu odseparowanego ze względu na brak miejsca na tweetery, a nie chcę ich nigdzie dokładać, nie w tym aucie :) 

 

Hertz Uno X165 ma skuteczność 93,5 dB, a DCX 93 dB i różnią się również mocą - Uno 55/220W, DCX 60/120W.

 

Głośniki będą zasilanie prawdopodobnie samym radiem, jakimś Pioneerem lub innym do 200 zł. Więc szału nie ma :) 

 

Które z tych dwóch zestawów wybrać? Teoretycznie UNO ma większą skuteczność i polecono mi je w sklepie z caraudio jako najlepsze pod samo radio, oczywiście w określonym budżecie. 

 

Dziękuje za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już poczytałem, chodzi o to, że głośnik wysokotonowy umieszczony w drzwiach nie spełnia swojego zadania i powinien być mniej więcej na wysokości uszu, tak? 

 

W takim razie, jakiego typu głośniki byłyby najlepsze do drzwi przednich? Chyba że zestaw odseparowany w okolicach 150 zł też daje radę i lepiej sobie poradzi niż powyższe Hertze to mogę przemyśleć. Mam na myśli np. zestaw Pioneer TS-G170C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na forum już jakiś okres czasu i nie nauczyłeś się jeszcze czytać i wyciągać wniosków?

Wróć do podstaw, zadajesz te same pytania co po rejestracji

 

Nówki w tej cenie zagrają na jedno kopyto,tym bardziej z radia pędzone.

 

A już napewno używany zestaw odseparowany to lepsze rozwiązanie niż to co szukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...