Skocz do zawartości

System przedni aktywnie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

 

Po raz pierwszy chciał bym zacząć zabawę z systemem przednim ale w Aktywce,

nigdy się w to nie "bawiłem" co mnie ciągnie w tym kierunku, hyyy może to że mamy wpływ na dźwięk,

możemy go sobie ciąć aktywnie, kształtować, może to że za tą samą kasę co systemy pasywne można nabyć już dobre komponenty do aktywki... etc

Całość systemu będzie szła w stronę SQ nie inaczej.

 

Od czego chciał bym zacząć najlepiej od jednostki sterującej i tu myślałem nad (w cenie do 1000-1300zł)

 

PIONEER DEH-P88RS II (używane)

Clarion DXZ 858 RMP (używane, jest też może z ciemnym panelem)

2 din JVC KW-AVX810 (czy posiada odpowiednie filtry do aktywki etc?)

Może Wy coś zaproponujecie? (mile widziane opinie od ludzi w temacie i użytkujących takie sprzęty)

Najlepiej by mi pasowało 2 din z tej racji ze w aucie jest wnęka 2 din, ale....

 

Które z tych radyjek będzie się nadawało najlepiej waszym zdaniem?

 

Co do kompletowania systemu przedniego, tutaj jest naprawdę duży wybór i skłaniał bym się do osób które słuchały "lepszych" klocków

 

Może zacznę od tweeterów z opcji jakie mi się nasuwają (przedział cenowy do 700zł)

 

Helix RS 801 Competition (odsłuchany, jednak pasywnie przez ori zwrotkę i sa na +)

u-Dimension ProX T2

DLS IRIDIUM 1

Proa Neo 26 MKII

Może coś z PHD, AD etc

 

Co do midwoferów(w cenie do ok 900-1000zl)

 

Audio Development w600 (czytałem o nich nawet sporo dobrego i użytkownicy sobie je chwalą)

u-Dimension ProX M6 (nowość, słuchał tego już ktoś?)

Helix RS 806 Competition

Micro-Precision 5.16

 

System przedni będzie napędzał Helix P400 Precysion lub z tańszych opcji Xetec P4 EVO(planuje gdzieś to odsłuchać)

 

Subwoofera jak na razie nie planuje ale jak zajdzie potrzeba i wygospodaruje trochę miejsca w bagażniku

to prawdopodobnie zagości tam 2*8" w br lub 2*10" w closed zasilane osobnym wzmacniaczem na odpowiednim poziomie.

 

O kabelki sygnałowe, zasilające się nie martwię bo już są, maty za tydzień będą w drodze.

 

Teraz parę pytań do Was

 

Co by było godne zainteresowania z wyżej wymienionych komponentów

żeby zacząć ich szukać do odsłuchów jest trochę tego wiec nie zawsze się wszystko znajdzie

może niektóre klocki będą kupione w ciemno korzystając z Waszych rad i porad (nie zawsze idzie wszystkiego posłuchać :) )

choć za tym bym nie był ale...

 

Co chciał bym uzyskać w miarę dobrego kika (nie musi być potężny, po prostu ma być, jak dojdzie sub problem zniknie)

na czym mi najbardziej zależy to dobra i klarowna średnica z dobra i detaliczną górą lecz nie natarczywą

 

Zaraz pewnie ktoś napisze ze odsłuch i tylko odsłuch, ok zgodzę się z tym

ale może pierw zawęzimy grono poszukiwań do 2 komponentów z tweeterów i wooferów

 

Jak w ogóle tnie się system aktywny wofer, tweter, jakieś propozycje od czego zacząć na jakich częstotliwościach to ciąć?

Czy zabezpieczenie w postaci kondzia w torze twetera jest konieczne?

Jeśli tak to o jakich wartościach?

Z czego najlepiej ciąć system z radia, wzmacniacza?

 

W sumie to by było na tyle jak coś jeszcze mi zaświta to będę pisał

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak clarek sobie radzi w aktiv, ale pionek ma spore możliwości :)

 

Częstotliwość (LPF): 1,25/1,6/2/2,5/3,15/4/5/ 6,3/8/10/12,5kHz

 

Częstotliwość (HPF): 25/31,5/40/50/63/80/100/125/160//200/250Hz

 

Zbocze (LPF): 0 (pass)/-6/-12/-18/-24 dB/ okt.

 

Zbocze (HPF): 0 (pass)/-6/-12/-18/-24 dB/ okt.

 

Przyrost: 0 do –24 dB/Mute (krok co 1dB)

 

Faza: Normalna/Odwrócona

 

Niskie LPF (sterero/mono):

 

Częstotliwość: 25/31,5/40/50/63/80/100/125/160/200/250 Hz

 

Zbocze: -12 / -18 / -24 / -30 / -36 dB/ okt.

 

Źle nie jest

 

System przedni będzie napędzał Helix P400 Precysion lub z tańszych opcji Xetec P4 EVO(planuje gdzieś to odsłuchać)

 

To jak to uda Ci się odsłuchać o wiele łatwiej będzie potem można zgrać jakiś przód.

 

Jak w ogóle tnie się system aktywny wofer, tweter, jakieś propozycje od czego zacząć na jakich częstotliwościach to ciąć?

 

To będzie zależeć już od konkretnych klocków http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Czy zabezpieczenie w postaci kondzia w torze twetera jest konieczne?

 

Konieczne nie jest, ale nie zaszkodzi i spokojniejszy będzie człowiek o to że po resecie radia nie zabijemy tweeterków dołem lub z jakiejś innej przyczyny.

 

Jeśli tak to o jakich wartościach?

Zależ od konkretnego tweeterka :)

 

Z czego najlepiej ciąć system z radia, wzmacniacza?

Jakoś nie widzę w roli zwrotki aktywnej wzmaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilotyn@,

Może faktycznie zrezygnować z 2 din na rzecz 1din tego pionka,

widziałem nawet parę razy na wiadomym serwisie aukcyjnym to radyjko w całkiem przystępnych cenach :)

P400 mam odsłuchany i jak najbardziej jestem za tym wzmacniaczem

tylko chciałem jeszcze zobaczyć co potrafi Xetec P4, może warto...

albo z drugiej strony może zostawić Xeteca w spokoju skoro praktycznie wzmacniacz już jest wybrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze polecam Ci Clariona dxz958rmc- jedena z lepszych jednostek.. naprawde pare już w życiu miałem i ta jest rewelacyjna do aktywki.. za aktywką przemawiają przede wszystkim- korekcja czasowa każdego kanału, możliwość dowolnej konfiguracji sprzętu (zmiany poszczegolnych elementów bez konieczności rzeźby zwrotki) co do tweeterów to przemyśl jeszcze morel supremo piccolo, tec 29 neo, scan speak d2904(tec i scana mozna nisko ciać), focal trl (może z używek? ale cenowo przesadzone :) ), co do wooferow to jeszcze lotus reference, focal k2p..

to tak ode mnie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kicka to focale kevlarowe są jak najbardziej na tak. Ale kolego lukasz1983, pisząc kicka nie wiem co masz na myśli, bo kick to domena wooferów. Subwoofer nie gra raczej kickiem tylko niskim basem a znowu focale nie są najlepsze do niskich zejść.

 

Focal k2p - bardzo dobry kick

 

AD w600 - dobre zejście

 

ProX M6 - sam jestem ciekaw co potrafi :)

 

Gilotyn@, czyli pionek nie tnie tweeterów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kicka to focale kevlarowe są jak najbardziej na tak. Ale kolego lukasz1983, pisząc kicka nie wiem co masz na myśli, bo kick to domena wooferów. Subwoofer nie gra raczej kickiem tylko niskim basem a znowu focale nie są najlepsze do niskich zejść.

 

Focal k2p - bardzo dobry kick

 

AD w600 - dobre zejście

 

ProX M6 - sam jestem ciekaw co potrafi :/

 

Gilotyn@, czyli pionek nie tnie tweeterów?

A jak jest ze średnicą w AD W600?

właśnie- jeszcze Audio Development w600 :)

Może coś więcej o nich...

 

Co chciał bym uzyskać w miarę dobrego kika (nie musi być potężny, po prostu ma być, jak dojdzie sub problem zniknie)

 

Chodzi o to że co nie którzy chcą żeby system przedni miał takiego "kopa" że nogawki zaczynają latać lub coś w tym stylu...

ok zgodzę się ale w moim przypadku role niskich częstotliwości przejmą suby,uzupełnienie przodu (decyzja zapadła, i jakoś wygospodaruje 40l na bodę, ale to na samym końcu)

Może źle skonstruowałem zdanie w pierwszym poście

 

Co do komponentów może dodam

radio, wzmacniacz - używane

system przedni - nowy/mooże coś w używce ale wątpię

 

I w tych pieniądzach jakie są wyżej wymienione chcę się zmieścić nic więcej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clark 958 używka- ok 1000-1200 zł.

tweetery scana używki mozna dostać za ok 800zł, morela za ok 1000zł- myśle że warto sie nad nimi zastanowić. Scany naprawde fajnie nisko mozna ciąć. jak chcesz mam gdzies scany z niemieckich testów i radia i tweetów to moze podesłać, albo wrzucić na imageshack'a :) A z nowych to moze suma sumarum byś sie zastanowił nad zestawem focal'a k2p do tego jakiś ciepły wzmacniacz? (jak zsumujesz kwote na tweety i midy to chyba juz kupisz nowego k2p).

Jasne ze sub jest od najniższych czestotliwości, ale pamietaj, że sub najlepiej jak jest nisko cięty (80 Hz to już taka dość górna granica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Troszeczkę czasu już minęło ale koncepcja jednak została ta sama,

przy ostatnim pobycie w Polsce udało mi się odsłuchać system Helix-a tzn. Helix RS 801+ 806 i AD W600

co mogę o tym powiedzieć Jeśli chodzi o AD woofer naprawdę dobry i jeśli bym szedł tylko

w system przedni ale bez suba w bagaju na pewno zagościły by po dwie sztuki w każdych

drzwiach, jednak do gustu bardziej przypadł mi Helix lepsza średnica, dźwięk bardziej jak

by to powiedzieć oderwany od głośnika, także na + jest tweeter detaliczny a przy tym nie

narzuca nic od siebie i prawdopodobnie taki będzie u mnie system przedni :|

jednak jeszcze poluje na to żeby gdzieś odsłuchać Focala K2P, idzie gdzieś dostać same woofery z tego systemu?

 

co do jednostki sterującej tu raczej wybór już jest zawężony do Clarka lub Pionka

 

i tu jeszcze takie moje małe pytanko jakie są zasadnicze różnice miedzy

PIONEER DEH-P88RS II a PIONEER DEH-P88RS oprócz koloru i ceny?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...