Skocz do zawartości

Które 135mm głosniki na przod ostatecznie (do 800zł)


asikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem juz z 2 tygodnie temu ze mogę mieć głośniki 135mm ponieważ pod 160 bym musiał ciąć całą tapicerkę drzwi i przerabiać a tego nie chce wiec zostaje przy dobrych 130mm. Co polecicie bo ja juz sam nie wiem. Kuzyn mówi bierz hertze (sam ma ale 160tki choć grają ostro to świetnie). NA forach kazdy jeden polecał co innego. Pojechałem do zakładu car audio tam natomiast polecili mi te JBL'e GTO czy jakoś tak (te za 1100zł) lub ewentualnie infinity, a o hertach powiedzieli ze 130-tki bedą lipnie grac i w oogle hertze są takie sobie... Użytkownicy forum ,JBL'e pojechali jak sie da - ze to marketówka itp. Sam nie wiem co brać. Osobiście szukam kompromisu miedzy właśnie JBL'em, Infinity,DLS,Powerbass czy moze cos innego(co byście wzięli na moim miejscu?:>) . Mogę przekroczyć podana kwotę choć wolał bym nie, bo wtedy nie starczy na dynamaty i będę to musiał robić jakimiś tańszymi:P. Auto to grac bedzie pod Pioneerem D2 albo JVC AXV-810, też nie wiem które to może coś poradzicie. W gre wchodzą tylko 2 diny.

 

 

 

dodam ze glosniki bede zasilal dodatkowo jakims blaupunktem. Co sadzicie o tych wzmacniaczach bo np. w porównaniu z jblem albo harmanem sa wiele tansze.

 

 

Z czasem dojdzie konkretny subb z monoblokiem.

 

Slucham wszystkiego - od spokojnej klasyki poprzez pop(Amy Winehouse:),trance,house,jazz,rap po mocną lupaninę(techno-tiesto). Unikam polskiej muzyki, hip hopu, metalu no i rock/hard rock tez nie bardzo. Chociaz tez sie zdarza.

 

 

Proszę o pomoc, bo nie mogę słuchać już tych pierdzących seryjniaków, a ciężko zarobione pieniadze czekaja az sie je wyda:P

 

Zapoznałem sie z tematami i testami na stronie i teraz czekam jzu na konkretnąopinie/ocene SPECJALISTÓW w doborze bo ja narazie jest amoatorem w temacie Car audio.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odseparowanych 130 to bym wziął HERTZ DSK-130 albo HELIX DARK BLUE - DB-52.1 zależnie jaki wzmak byś podpinał, choć nie wiem jak takie rozmiarówki grają, cenowo wychodzi 250 zł i nie wiem czy jest sens w jakieś droższe się pakować i jeszcze wygłuszać drzwi Dynamatem. Ale pewnie ktoś poleci ci jeszcze coś innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników na przód to warto zastanowić się nad VDO HPC1300, basu wprawdzie wiele z nich nie ma(ale jakiś kick tam jest), ale średnie i wysokie przynajmniej nie kłują w uszy. Zestaw jakiś czas temu kosztował ok. 1kzł, aktualnie wiszą takie(nowe) na allegro za 175zł + wysył

 

Blaupunkta i jbl'a jako wzmacniacze bym sobie odpuścił. Poszukaj lepiej starych Philipsów, Alpine, Sony itp., jakość dźwięku nieporównywalnie lepsza

 

nie wiem czy jest sens w jakieś droższe się pakować i jeszcze wygłuszać drzwi Dynamatem.

To może spróbujesz jego przekonać?:

http://www.tuningforum.pl/viewtopic.php?f=105&t=107452

:rotfl:

 

 

P.S. Jaką kwotę masz na myśli, 1100zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz zbladłem kompletnie. Co do głosników to mam na nie do przeznaczenia 1k zł to juz takie maksimum. Chyba wezme te hertze,ale poczekam jeszcze niech wypowie sie reszta forum:))

 

PS

 

a wzmacniasze u-Dim ? jak to oceniacie?

 

Mnie ciągnie tgroche do tych JBLi za 1100 bo kiedyś miałęm w domu ich kolumny co prawda wtedy(z 8lat tmeu) kosztowały 6-5tys zł i to był najpiekniejszy dzwiek jaki kiedykolwiek słyszałem. Poza tym podobno JBl to marka doceniana przez fachowców(serwisow car audio), a niedoceniana przez klientów.

 

Niech wypowiedza sie inni co by dali na moim miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL to tylko GTI, pozostałe serie są nieadekwatne do ceny.

 

Poza tym podobno JBl to marka doceniana przez fachowców(serwisow car audio), a niedoceniana przez klientów.

Bardzo doceniana przez warsztaty, szczególnie jak bez problemu da się ją wciśnąć klientowi

 

Jeśli interesuje Cię jakość to myślę, że warto pomyśleć o helixie p235, jeśli jednak chciałbyś poczuć woofery na nogawkach to może r5a dałyby radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wypale co innego-MbQuart..

MB Quart RVF 213 700zł bardzo mile grający glosniczek, nie potrzebuje duzej mocy jedyne 50wat rms, tutaj nie trzeba isc w moc, dajesz mu okolo 60-70wat rms wzmaka tyle ze dobrej jakosci. Bez sensu jest szukanie piecy i glosników po 100wat rms na drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest szukanie piecy i glosników po 100wat rms na drzwi.
Dajmy na to ale tylko w określonych przypadkach :szok:
warto pomyśleć o helixie p235
Za ta opcja bym był. A nie masz gdzie podjechać do innego zakładu, gdzie nie WCISKAJĄ kitu, tylko zgodzą się na odsłuch. Przy systemie za 1k zl myślę ze nie byłoby problemu. I wtedy stwierdzisz co Ci pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy systemie za 1k zl myślę ze nie byłoby problemu. I wtedy stwierdzisz co Ci pasuje.

Popieram.. Nie kupujemy kota w worku. Czasami bywa tak ze przy takich zakupach gdzie masz kilka mozliwosci, dobra firma moze ci zafundowac pokazówke kilku głosników za Free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą pokazówką to może byc cięzko bo ten serwis mam troche daleko. Musze powiedziec ze helixy troche odstrasza cena i brak bassu, natomiast mi osobiscie przypadły DLS R5A. Co o nich myślicicie? . Zasilić je Blaupunktem 400 Flash albo 460-tką. Albo jakąś Alpiną? Z tego co wyczytałem to jeden z najbardziej udanych wzmacniaczy blaupunkta to ten 400 flash.

 

Co myślicie?

 

PS. Słuchał ktoś Hertzów 130tek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wnoskuje z wypowiedzi poprzedniego uzytkownika. Mniejsza o to. Tylko ty masz/miales 16tki a to jednak 13stki wiec moze byc roznica czasami nawet znaczna ale sie okaze. Czekam na opinie innych a w miedzyczasie może spytam czym to zasilić . Myśle ze na wzmacniacz moge przeznaczyc ok. 700zł i może byc uzywany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wnoskuje z wypowiedzi poprzedniego uzytkownika.

A kto pisał o braku basu z helixów :hyhy:

Nie rozumiem dlaczego niby cena odstrasza? Sam brałeś pod uwagę JBL'e za 1100, a helixy nawet 1kzł nie kosztują(h236 w essa 999zł)

Tu:

http://www.euroeden.pl/p,pl,964,2-drozny+z...nikow+h235.html

masz je za 740zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to Phase Audiophile Five. Znajomy miał w nissanie i grało to bardzo przyjemnie, szczególnie podobały mi się górne pasma, szczegółowe, klarowne ale bez żadnego syczenia, kłucia, bardzo przyjemny ciepły dzwięk, który najważniejsze to nie drażnił po 5 minutach głosniejszego słuchania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja jakos wpisałem je w google wszedłem w jakis link i wywalilo mi 1400zł ;P. No cena jest w takim razie przyzwoita. Focal hmmm, Nigdy nie słyszałem tej marki wiec nie wiem,a ,poza tym K2p to 165:) . NIgdzie nie moge znaleść informacji i sklepu z tymi focalami i Phase Audiophile ;(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym K2p to 165:)

K2 Power to linia focal'a obejmująca głośniki od 10cm do 46cm.130KF to system na 130mm woferku.

 

[ Dodano: 2009-06-20, 17:52 ]

Tu masz fotki:

http://www.focal-fr.com/catalogue-docs/EN/14/img/1449.jpg

http://www.focal-fr.com/catalogue-docs/EN/14/img/1446.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy polecają różne systemy i wkładają w to widzę nie lada wysiłek, a jak popatrzyłęm na pierwszego posta, to czegokolwiek asikson nie kupi, to spieprzy to wszystko radio, które ma zamiar kupić i wzmacniacz.

W takim przypadku jak dla mnie kup cokolwiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak moge spieprzyc wzmacniaczem skoro sam niewiem czy to bedzie stara alpina , JBl u Dim a moze CP. Tego nie wiem i bede wiedzał dopiero jak zdecyduje sie na głosniki,zobacze ile pieniedzy mi zostanie i założe nowy wątek na ten temat - czym zasilic głosniki XXX. Co do radia, próbowałem sie coś dowiedziec ale niestety nikt z forum nie był na tyle łaskawy aby udzielic mi kulku rad na temat radia, i jakie radioi 2din bedzie dobra i ewentualnie dlaczego moje radio którym bedzie jedno z nastepujacych: Pioneer AVIC D3, JVC AVX-810, XAV-W1 , PIONEER AVIC-F900BT. Które nie wiem, bo nie mam sie kogo poradzic a chce 2 din i tylko wakowe wchodza w gre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przez to powiedzieć ze byc moze blaupunktem ale skoro go odradzasz? Ja jestem zielony w CA. Wzorowałem sie tylko opisem na tym forum oraz marką która chyba nie jest najgorsza?

 

2din ponieważ mam kieszeń i elegancko by mi to pasowało. Poza tym nie bede musiał dodatkowo kupować navi i będe mógł sobie jednocześnie filmiki oglądać. Taki bajer po prostu chce miec bo uważam taka potrzebe:PP. Szukałem w necie informacji na temat 2dinów, ale nie ma prawie nic ;/. Widzałem na pokzach CA niektóre auta zasilane własnie 2dinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...