Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie zakłuceń i poprawności zestawu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Bawiłem się już w jakieś modyfikacje audio w moim poprzednim aucie, jednak dalej uważam że jestem w tym temacie zielony.

 

Auto:Opel Astra H GTC

Radio:Pioneer MVH-180UB

Do bagażnika kiedyś w padła jakaś "tuba z tesko" zasilana wzmacniaczem boss 2 x70W RMS.

Kable kładłem sam (Chinch hollywood - lewy próg, plus 1x20mm2 - prawy próg).

 

Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad słowami ludzi z tego forum "dobrze zrobiony przód i nie potrzeba żadnej tuby". Więc postanowiłem na krótko podłączyć głosniki pod wzmacniacz z bagażnika. Efekt tak mnie zszkował że postanowiłem działać.

 

Tak więc postanowilem zacząć budować taki zestaw (jeśli polecacie jakieś lepsze rozwiązanie w takim samym budżecie w ktorym zaproponowałem produkt to bardzo proszę o post poniżej :))

 

Drzwi wygłuszone matą butylową

Dystanse MDF + głośniki Excursion SX-6C

Moje radio posiada jedynie Chinch dla suba (do 150Hz). Dlatego chciałbym podłączyć wspomniamy wyżej wzmacniacz przez złącze hi input, następnie kabel ze wzmacniacza do kostki głośnikowej za radiem.

 

Zastanawia mnie czy tak długo droga kabli (radio-bagażnik-radio) nie wprowadzi jakichś ogromnych zakłuceń? Jakie kable kupić do tego celu?

Czy reszta moich rozważań ma prawo zadziałać?

 

Z góry dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najbardziej boję się tego przeprowadzania kabli przez kostke i myslalem o zostawieniu oryginałów. Z tymi ustawieniami w radiu to mnie uratowaliscie :D, jedna rzecz mniej :).

Najpierw chciałbym ogarnac z drzwiami wygluszenie i glosniki, wtedy mozna pomyslec nad radiem. Maciejakis sposób na przeciągnięcie kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciagniecie kabli przez przelotke? Wypinasz kostke, szukasz wolnych pinow i wiercisz. Samo przeciagniecie kabla jest juz lajtowe bo miejsca duzo.

A przeciagniecie kabli przez to auto to tez zadna sztuka. Wypinasz prog, uchylasz wykladzine i lecisz, u mnie zmiescilo sie 2x50mm2 po lewej, trzy pary rca po prawej plus 2 pary glosnikowych na strone. Gdybys mial problem z poszczegolnymi plastikami to na forach opla jest wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już różnica jaka wynikła z eksperymentu seria w drzwiach + wzmacniacz doprowadzila mnie doprxekonania że drzwi potrafią dużo. Teraz po założeniu lepszych głosnikow i odpowiednim wygłuszeniu myślę że bedzie jeszcze kilka razy lepiej.

 

O wierceniu w kostce nie pomyślałem, dzieki za rade. Co do plastików to dam rade bo prowadzilem juz sygnał i zasilanie do bagaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uruchomić pierwsze drzwi. Wyklejone matami w środku i na zewnątrz, nowe kable głosnikowe 2,5mm2, głosniki wspomniane w pierwszym poscie i to wszystko spięte pod wzmacniacz. Muszę przyznać że aż tak porażającego efektu sie nie spodziewałem ,coś pięknego. Przypuszczam że nie będę miał potrzeby montażu suba :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...