Skocz do zawartości

Dobór basu Mazda 6


kucyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Staje przed wyzwaniem dobrania dobrego nagłośnienia na tył w mojej mazdzie. Mam 2 pomysły które chce wam przedstawić i prosiłbym o opinię i pomoc, a także wasze pomysły. Auto jak już wspominałem to Mazda 6 w Kombi. Pierwszy pomysł był taki aby kupić 2 skrzynie JBL GT5-1204BR i do tego 2 wzmacniacze Crunch GPX500.2, lecz nie wiem jak to zagra. Drugi pomysł natomiast to zakupić 2 głośniki basowe 30cm, po jednym wzmacniaczu na głośnik i zrobić zabudowę specjalnie pod bagażnik mazdy w bocznych ściankach i tam zamontować głośniki (zaoszczędzone miejsce i nie ma problemu z wyjmowaniem skrzyni gdy chce coś przewiezc). Drugi pomysł bardziej mi odpowiada, ale czekam na wasze opinie. I jeżeli chodzi o zabudowę to jakie głośniki basowe i wzmacniacze polecacie na tyl. Chodzi mi o czysty i głęboki bas rozchodzacy się po aucie a nie tylko bum bum bum ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód zrobiony wzmacniacz Alpine PMX-T320 i do tego zestaw odseparowany Audison APK 165. Wygłoszona blacha matą i do tego dołączona gąbka wygluszajaca pod plastiki drzwi. Z tylnych drzwi głośniki wyjęte. Kabel od aku 35mm2 do kondensatora 1.6F w bagażniku, rozdzielone na 3x25mm2 na każdym rozdzielonym kablu jest bezpiecznik. Kwota na tył jaką chce przeznaczyć to maks 1000zl.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak przód już jest..;) Dlaczego akurat dwie 12"? nie lepiej jedną silniejszą 12" albo 15"? ten 35mm2 to oczywiście miedziany? masa z budy czy też z aku? alternator i akumulator jakie? Co do sprzętu z pierwszego postu za 1kzł to się chyba tego nawet w używce nie kupi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable miedziane, masa z budy, akumulator 55ah, alternator szczerze sie przyznam, że nie wiem i nie interesowałem sie tematem za bardzo. Zapomniałem dodać że posiadam jeszcze w zapasie wzmacniacz Crunch GPX1000.4 także można byłoby go wykorzystać. Dlatego chciałem dać 2 głośniki basowe po jednym na mostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że posiadam jeszcze w zapasie wzmacniacz Crunch GPX1000.4 także można byłoby go wykorzystać. Dlatego chciałem dać 2 głośniki basowe po jednym na mostek.

Patrząc na dane z katalogu cudów nie ma, mało wymagające dwie 12" może by "jakoś" zasilił ale nie tędy droga, po za tym do 1k zł nie ciężko znaleźć dwa suby i do tego piec który jest odpowiednio wykarmi. Lepiej wybrać jednego suba dobrze zasilonego niż dwa słabiej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam - wszystko da radę :)

 

Kolego kucyk - ja od siebie polecam ReAudio REX 12S4 - z tego co widzę nówki sztuki są do dostania w cenie około 380 pln/sztuka. Mają jedną cewkę 4R, legitymują się 175W RMS, ale żeby dobrze zagrały potrzebują z 250W RMS, czyli tyle ile teoretycznie ma Twój wzmacniacz Crunch 1000.4 w mostku w 4R.

 

Kupujesz dwie sztuki głośników, no i niestety musisz zakasać rękawy, bo w pozostałej kwocie to raczej nikt się nie podejmie wykonania do nich obudowy i na razie korzystasz z wzmacniacza, który posiadasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...