Skocz do zawartości

Nagłośnienie samochodu (plany)


Karol180
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Aktualnie nie mam swojego samochodu ale mam taty którym też podróżuję i chcę zmienić CA w tym samochodzie.

Samochód to VW Passat B5.

To co mi się aktualnie udało zmienić w samochodzie to radio na Clariona DB288RUSB. Głośniki jakie są to standardy VW.

Zestaw I:

głośniki na przód: u-Dimension EL COMP 6

wzmak: U.S.AMPS XT-1600.4

sub: BSW 124-II

+do tego zestaw kabli, wytłumienie drzwi, i jak będzie potrzeba kondensator.

 

Zestaw II:

głośniki na przód: PowerBass ES-6C

Wzmaki: Rockford Fosgate Punch 500X do napędzenia przodu i jakiś drugi wzmak do napędzenia suba też coś z serii RF Punch

sub : BSW 124-II

+ do tego zestaw kabli, wytłumienie drzwi, i jak będzie potrzeba kondensator.

 

Powtarza mi się BSW 124-II bo ten głośnik mam i chcę go wykorzystać. Proszę o porady co do zestawu przedniego bo chciałbym kupić głośniki w których będą dominować wysokie i średnie tony.

Głośniki i wzmacniacze mogą być używane (jak będę kupował to chciałbym z pewnego źródła) zawsze to taniej wyjdzie :P

Aktualnie mam 700zł, myślę że uzbieram jeszcze z 1500zł złotych.

 

Proszę o doradzenie co do tego zestawu. Czytałem trochę forum ale zawsze tak jest człowiek się oczyta i później i tak nie wie co wybrać... :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 1 > zajeździsz te uDimensiony na USampie .. 2x większa moc i pewnie młody wiek nie wróży nic dobrego :hyhy:

Zestaw 2> PBes6c ... będzie kłopot je kupić , a w połączeniu z "amerykańskim" klockiem może być problem na górze pasma .

 

PS: poczytaj o Hertzu HSK ... pod tego USampsa. Głosniki solidnie wykonane i ... trudne do zajeżdżenia :hyhy: , a lekkie ocieplenie z USampsa trochę je utemperuje na górze. HSK to tylko oczywiście "luźna" propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu zawsze można przykręcić moc na wzmacniaczu. Inaczej tego nie widzę :P Lubię głośno słuchać muzyki ale nie lubię jak mi głośniki "charszczą" lub są przestery... nie spaliłem jeszcze żadnego głośnika w swojej karierze chociaż wydaję kasę na głośniki od 1,5 roku :hyhy: Miałem głośniki do domu i jedynie mam BSW (taki rodzynek)

Jak bym zamontował któryś zestaw to wiadomo że nie obejdzie się bez ustawiania i wcześniejszego wygrzania zestawu. Pomyślę o Hertzach jeszcze bo mam czas :hyhy:

Widzę w dziale sprzedam że kolega (o ile mogę tak się zwrócić) rockerz_12 ma na sprzedaż u-Dimension EL COMP 6 i myślę żeby je kupić... Dlatego założyłem ten temat żeby się dowiedzieć czy bym dobrze zrobił jakbym złożył taki zestaw.

Chciałbym aby rockerz_12 wypowiedział się na temat tych El COMP 6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nigdy nie spaliłem ... do niedawna i gdyby nie kolega Daniel :hyhy: , to miałbym przerąbane . Wiadomo moc można teoretycznie kontrolować ale ... czasem do autka wsiada "znajomy" i 250zł w d.... .

 

PS: słuchałem (miałem) te uDimension i uważam je tak jak inne "forumowe hity" za przereklamowane , no ale z drugiej strony za 250zł co tu kupić (no i to nawet nie jest pełny zbiornik paliwa :hyhy: ), jednak do HSK nie ważyłbym się je porównywać za żadne skarby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka,

 

mam akurat HSK podpiete chwilowo pod US.Ampsa XT1600.2 - idzie na sprzedaz - (2x200W przy 4 ohmach), gra cudnie, oczywscie GAIN na wzmaku ustawiony "powiedzmy" ze prawidlowo - nie jakies 75% tylko ok. 40% zeby trafic mniej wiecej w te 4V, ktore sa podawne z radia na RCA.

Jezdze sam wiec teoretycznie nie jestem narazony zeby ktos z gałką pojechał sobie do przodu, ale glosniki graja bardzo dobrze. W dobrze przygotowanych drzwiach i z mocnym piecem zagraja super. Mozna obejsc sie bez suba. Wlasnie chwilowo mam odpietego Re Audio SE-10 i w/w wzmacniacz podlaczylem pod przod i powiem ze gra malinowo i bez suba mozna sie obejsc :hyhy: (czyt. zestaw przedni nigdy nie uzupelni dolu pasma tak jak sub ktory jest do tego stworzony ale przy odpowiednim zestawie i przygotowanych dobrze drzwiach mozna sie bez niego obejsc)

 

pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...