Skocz do zawartości

Intertechnik Nova MDS10DVC


lukasz1983
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj moje pytanie czy ten przetwornik zagra dobrze w Closed :D

Jeśli tak prosił bym o podanie optymalnej pojemności skrzynki closed pod niego.

 

Parametry TS

 

SPL (1W/1M) 90,00

Xmax +- (mm) 16

VC (Le/mH) 1,12

Mms/g 90,2

Cms (mm/N) 0,28

Sd cm2 346

VAS 47

QMS 7,82

QES 0,24

QTS 0,23

 

Z góry Dzieki :D

 

Pozdrawiam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zaslyszanych informacji wiem ze 10" laduja do 15L i ponoc robi robote :ok:

 

pozdro

netto?

 

Qurde świetnie by było jak by skrzynka mieściła się w 20l :D

A z twojej wypowiedzi wynika że nawet w mniejszej :D

ige słyszałeś to może w closed osobiście lub masz może namiary na kogoś kto takowego w clozecie użytkuje?

Albo jest może ktoś na forum kto takowego posiada w clozecie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz1983, valenti.no budował skrzyneczkę znajomemu to tego głośniczka w closed :D tak mu się spodobało, że chciał wstawić do swojego zestawu zamiast JL :D

A wiesz może jaki był litraż :/ ? no chyba że 15l jak mówił ige jest naprawdę dobrą pojemnością pod ten przetwornik.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie- bo akurat nie takiego robiłem Kubie :D ale czytałem ze do tego mds10dvc skrzynka zamknieta 23-25 litrów, bass reflex 32 litry :zdziwko:

:P

 

A może znasz kogoś kto takowy użytkuje w Closed lub robił do niego budę?

(mile widziany jakiś kontakt z tą osobą)

 

W sumie to już sam nie wiem co będzie dobre

Ige pisze że w 15l robi robotę, Ty ze ok 23/25l więc sam już nie wiem

 

Może ktoś z szanownych "Guru" od liczenia skrzyń by zapodał jakiś projekt do tego przetwornika w closed

Wymiary bagaja to;

wys max 31,5cm

szer max 105cm

gle max 25/26cm podstawa dolna (jeśli jest taka możliwość tylna ścianka pod skosem)

 

materiał 18mm MDF

muza, wszystko co ma dobry bit

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz1983, Jak chcesz tak precyzyjnie dobrać litraż to rób 25 litrów a potem zmniejszaj objętość skrzynki i słuchaj słuchaj i jeszcze raz słuchaj, myślę że pod ten głośnik warto poświęcić trochę czasu Im dłużej będziesz z nim eksperymentował to tym bardziej go poznasz to tak jak z dziewczynami jest :?:

 

U jednego 15litrów będzie miodzio z racji samochodu i tego co lubi usłyszeć od suba a u drugiego 23-5litrów.

Pamiętaj że programy typu Winisd (wyliczające litraż i strojnie skrzynki) to tylko baza i start w dalszych modyfikacjach litrażu i strojenie pod siebie i auto :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz1983, Jak chcesz tak precyzyjnie dobrać litraż to rób 25 litrów a potem zmniejszaj objętość skrzynki i słuchaj słuchaj i jeszcze raz słuchaj, myślę że pod ten głośnik warto poświęcić trochę czasu :/ Im dłużej będziesz z nim eksperymentował to tym bardziej go poznasz to tak jak z dziewczynami jest :D

 

U jednego 15litrów będzie miodzio z racji samochodu i tego co lubi usłyszeć od suba a u drugiego 23-5litrów.

Pamiętaj że programy typu Winisd (wyliczające litraż i strojnie skrzynki) to tylko baza i start w dalszych modyfikacjach litrażu i strojenie pod siebie i auto :D

Będę myślał :szok:

 

Ale ostatnio u pewnego Jegomościa dowiedziałem się pewnej rzeczy,

a mianowicie zapytałem się o budę closed do Intertechnik Nova MDS10DVC,

opisałem system itp. w odpowiedzi dostałem

 

"witam

wszystko ładnie i pieknie ale to jest sub do kina domowego

inna charakterysta

w samochodzie sie nie sprawdza"

 

Coś mi się nie chce w to wierzyć...

Ale...

 

Sam już nie wiem czy pchać się w IT MDS czy pozostać przy założonych (kwestia zakupu) subach HELIX P 10 Precision lub Aliante (k*** drogo )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

30 l to za dużo jak na mój bagaj ze względu że miały być dwie sztuki, można powiedzieć

że koncepcja z MDS10DVC odpadła a to z tego względu że będą dwie 8" zabudowane w podłodze (closed) bo w Focusie nie będę miał z tym najmniejszego problemu :|

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...