Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze zestaw odseparowany + wzmacniacz


Rekomendowane odpowiedzi

Modernizuję troszkę audio... poprzednik Focal PS 165 trochę mi się znudził :P

Pierwsza sprawa to zestaw odseparowany na przód.

Nie mam gdzie niestety posłuchać jak co gra więc zdaję się na opinie.

Z tego co mi ludzie polecili:

Helix P 62C

Dego Sp-650

 

Ew. ponoć głośniki Audio System X165 bardzo ładnie grają i nie wiem czy jest sens dopłacać 600zł do w/w.

 

Druga sprawa to wzmacniacz... kompletnie nie wiem co wybrać :P

Sub jaki to ma napędzać to JL 12TW3-D4

 

  • 12" Dual 4-Ohm W3 Thin-Line Series Subwoofer
  • Power Handling: Peak: 800 watts RMS: 100-400 watts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam pojezdzic i posluchac aut ludzi z forum bo moze sie okazac, ze zestaw w ktory zainwestujesz niekoniecznie Ci podejdzie :)

A jesli faktycznie nie masz takiej mozliwosci to chociaz napisz co bys zmienil w tym zestawie Focala, ktory posiadasz i czego oczekujesz od nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cewka śmierdziała to musiałeś mimo wszystko z nich za dużo wyciągać. Albo miałeś włączone jakieś ulepszacze dźwięku lub źle ustawione gainy i filtry. Jak z tamtych brakowało Ci basu to może dodasz jeszcze do listy Morel Tempo Ultra. Bo akurat Dego niskie częstotliwości ma średnie, za to kick jest fajny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem PO 650 i dopiero jak sie zawzialem do podstrojenia to naprawde zacnie graly. Zestaw u mnie gral w aktywce na clarionie cz702. Piecowni nie pamietam. W 2 drogach to jeden z lepszych zestawow gotowych do gry "od strzala" poza zwrotami bo te akurat to pomylka. Sp to inna bajka, bardziej "rozbuchana" dajaca wiecej zycia i funu:-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę taniej wyjdzie kupić dobre 2 kanały np steg k12 za 800zl i jakiś monoblok. Co do głośników dego to ponoć warto dopłacić do lepszych tweeterow czyli upgrade. Tyle na razie udało mi się ustalić i takiej konfiguracji będę poszukiwał. Jeszcze zostaje kwestia monobloka, do tego jeszcze nie doszedłem :D

Jedyne co mnie w tym wszystkim irytuje to zero profesjonalizmu wśród większości sprzedawców i większych sklepów CA...

Proponują to z czego maja największą kasę lub to co zalega na magazynie...

Także radzę uważać na ich porady i weryfikować to co mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie da docelowej gory. Kubatura auta robi swoje i klocki poszczegolne rowniez. Wiec na start kup tak jak wlasnie myslisz a pozniej sluchaj testuj zmieniaj.

Co do mono to jest tego mnogo:-D

My to wiemy co polecaja sprzedawcy i dlaczego ,dlatego takie forum i zyczliwi uzytkownicy zawsze wspomoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jedyne co mnie w tym wszystkim irytuje to zero profesjonalizmu wśród większości sprzedawców i większych sklepów CA...
Proponują to z czego maja największą kasę lub to co zalega na magazynie...

Często jeszcze gadają o  tym,  jakie to jakie to pierdoły na forum są pisane :wink2: a później jeden z drugim czyta różne tematy z wypiekami na twarzy żeby na matoła w pracy nie wyjść :hyhy: 

 

 


Co do głośników dego to ponoć warto dopłacić do lepszych tweeterow czyli upgrade

Bez wątpienia tak a ceny na dodatek zachęcają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...