Skocz do zawartości

MPX 2000 nie wzmacnia głośników


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem używany wzmacniacz Mac Audio MPX 2000 i po podłączeniu go do mojego samochodu głośniki grają bardzo cicho, brak basu itd. Wzmacniacz, głośniki i radio sprawne bo przed zakupem było sprawdzane na innym aucie. Dodam ważną rzecz gdy odłączę MASĘ od wzmacniacza to efekt ten sam. Dotychczas wymieniłem przewód RCA i dużo kombinowałem z masą, ale nic z tego.

Posiadam radio pioneer mvh-170 + głośniki Hertz DCX 570.3   Przewód plusowy jak i minusowy wzmacniacza mam dość cienki a dokładnie średnica przewodu wynosi około 6,7 mm, ale tu raczej wystarczy bo wzmacniacz ma tylko 500W.

 

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po prostu tam kombinowałem że odłączyłem na sekunde masę i zauważyłem że nic się w dźwięku nie zmieniło. Nie przeszkadza że wzmacniacz jest przykręcony do metalowego podłoża? Podłączyłem do niego subwoofer na mostek i działa prawidłowo.

Edytowane przez pawel15987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pracy wzmacniacza odlaczales masę? Brawo... montaż wzmacniacza bezpośrednio do karoserii, brawo x2

Pomijając te wszystkie genialne pomysły to może po prostu masz włączone filtry we wzmacniaczu albo na radiu. Jest tez takie magiczne pokrętło gain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się mogło stać? Moc wzmacniacza podkręciłem na max, na wszystkich filtrach we wzmacniaczu i radiu gra tak samo. Radio zresetowałem, ustawiłem bez filtrów czyli na FULL i nadal to samo.

Jak wytłumaczycie to że gdy odłączyłem tą masę to głośnik nadal grał źle? Tak jakby nie widział wgl. tej masy. Przewody +/- mam o srednicy 6mm.

Pamiętam że kiedyś na innym wzmaku, ale na tym samym radiu też tak miałem. Głośniki grały słabo, a subwoofer na mostku idealnie. Jutro zepnę masę wprost do aku i zobaczę jak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki wielkie jutro będę działać. Tylko dziwne że sub pracuje w normie, a głośniki nie potrafią.. A co to są te filtry w radiu? tam jak się bawiłem to można było zmieniać częstotliwość i gdy dałem na max czyli 200 to grało głośniej, ale nie bas charczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych opcji w RADIU nie jestem pewny.

SUB.W >> do wyboru >> [NOR], [REV], [OFF]  (Przy OFF, głośnik przy wzmacniaczu przestaje grać)

SUB.W CTRL >>      Cut-off frequency: [50HZ] [63HZ], [80HZ], [100HZ], [125HZ],[160HZ], [200HZ]
                                 Output level: [–24] to [+6]

                                  Slope level:  [–12], [–24]

HPF SETTING >> Cut-off frequency: [OFF], [50HZ],[63HZ], [80HZ], [100HZ], [125HZ],  [160HZ], [200HZ]

                            Slope level: [–12], [–24]

             


 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić fader na tył w radiu (rear). Z tego co widzę, ten odtwarzacz jest dziwny i w specyfikacji ma napisane, że wyjście rca jest dla subwoofera bądź tylnych głośników...

Co do ustawień:

SUB.W NOR czyli normal, REV odwrócona faza subwoofera, OFF wiadomo.

SUB.W CTRL Cut off - czyli cięcie pasma podane w Hertzach (w przypadku subwoofera jest to filtr LPF, czyli obcinamy wszystko powyżej ustawionej wartości) - optymalnie (żeby nie buczało) 50 - 63Hz.

Output level czyli regulacja głośności subwoofera.

Slope level jest to zbocze jakim opada pasmo od ustawionego odcięcia, w Twoim przypadku 12 i 24dB/okt (oktawa).

HPF to też filtr jak w przypadku subwoofera, jednak jest jego odwrotnością i obcina pasmo poniżej ustawionej wartości (np. dla głośników przód).

 

 

EDIT:

 

 

"opcja wybory preout rca kryje sie po wyłączeniu radia i przytrzymaniu przycisku src/off. Wchodzimy w INITIAL, następnie sp-p/o MODE i wybieramy rear/rear"

 

Dopiero jak to zrobisz, wzmacniany sygnał będzie jak ustawisz fader na rear.

 

Buzi dasz później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...