Skocz do zawartości

3 way - wąski słupek lub 2 way...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Od kilku lat restauruje mojego wymarzonego klasyka BMW 628 Csi. Jednym z elementów tego marzenia jest stereo, którego znaczną część elementów mam od wielu lat na strychu i powoli czas je odkurzyć. Aktualny SET wygląda następująco

 

7939r + H700 , R6a + CDM 54 + Rc1 . Do Tw i MId mam pasywne zwrotki wykonane pod ten zestaw, wiec wstępna koncepcja to wykorzystanie czasów z procesora aktywnie r6 a reszta pasywnie... ale nie o tym na dobrą sprawę chciałem pisać.

 

Z jednej strony chciałbym minimalnie ingerować we wnętrze auta, jakkolwiek przy drzwiach i 16cm nie będzie to kłopotliwe tak męczy mnie temat słupka. Bardzo chciałbym zostać przy tym zestawie, leży długo i zasługuje aby cieszył ucho ale nie bardzo wiem jak mogą wyglądać takie 3 way kiedy słupek jest bardzo wąski i nie daje prawie żadnych możliwości. Czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii , jakieś zdjęcia inspiracje ?

 

 

 

Załączam zdjęcie, moje wygląda tak samo.

post-6070-0-94281900-1491153510_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://4ohmy.pl/wp-content/uploads/2016/06/384496_169193666518789_161978103907012_230058_2084265980_n-Copy-1024x673.jpg

 

http://4ohmy.pl/wp-content/uploads/2016/06/403233_169193819852107_161978103907012_230060_1782398053_n-Copy-1024x673.jpg

 

Wątpię aby Ci się to podobało..

Jeżeli chcesz mieć w tym słupku mida i tweeter to niestety ciężko będzie z zachowaniem oryginalnego wyglądu wnętrza.

Może po prostu zgłosisz się z tym do kogoś kto zrobi to minimalistycznie, ze smakiem i nie będzie aż tak raziło w oczy.

Chyba, że średniak w drzwi? albo plackiem na desce.. pokombinuj, bo samochód piękny i zasługuje na to aby tego nie spaprać  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostanie spaprany, to wykluczone ;) Jeśli nie znajdę ciekawego rozwiązania to oprę system na 2 Way.

Rozdzielenie mid od tw to jest jakieś rozwiązanie, zwłaszcza że obudowa rc1 świetnie wizualnie prezentuje się na słupku i sam by się pewnie zmieścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie jest miejsce w konsoli na głośniki.

 

Jakiej średnicy są oryginalne?

Oryginalnie miejsce jest tylko w nogach na głośnik, w konsoli nie ma miejsca.

 

 

Tweeter z górnej półki, 2-way i po sprawie

 

To i chyba woofer musiałbym zmienić...? Troche wypadłem z obiegu w tych sprawach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To i chyba woofer musiałbym zmienić...? Troche wypadłem z obiegu w tych sprawach...

 

 

Tak i nie... Wszystko zależy od Ciebie. Masa ludzi jeździ z 2wayem na R6a, jednak dla mnie osobiście to 3way jak najbardziej, a dla fajnego 2waya za mało środka.

Jednak to jest moja opinia i nie koniecznie musi pokrywać się z Twoimi wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie... Wszystko zależy od Ciebie. Masa ludzi jeździ z 2wayem na R6a, jednak dla mnie osobiście to 3way jak najbardziej, a dla fajnego 2waya za mało środka.

Jednak to jest moja opinia i nie koniecznie musi pokrywać się z Twoimi wrażeniami.

 

Wiem, że to możliwe, sam kiedyś wiele lat temu na 2way z r6a jeździłem, chyba 10 lat temu .... nawet pucharek gdzies mam za to audio :) Jakąś ogromną domówę Vify tam wstawiłem. A z czym się lubi r6 w 2way ?

 

Jeszcze inaczej zapytam, czy Rc1 nadaje się do 2way - zakładajac inny woofer oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rc1 o ile dobrze pamiętam lubi być cięty wysoko. W zestawieniu z R6a byłoby raczej słabo. Rc1 jak najbardziej nada się do 2way tylko w towarzystwie woofera z fajnym środkiem. Jakim? nie mam pojęcia. Ja od wielu lat jestem wierny jednemu zestawowi, więc nie jestem na czasie co i jak. 

 

btw. o ile dobrze pamiętam to udzielałeś się na forum audiocar jakieś ~10 lat temu  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...