Skocz do zawartości

Rockford Fosgate RFD 2212 HX2


Dj Darecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm

 

Interesuje mnie obliczenie litrażu do 2 skrzynek.

- closed - do normalnego słuchania ( zależy mi bardziej na jakości , szybkości )

 

- BR - ma służyć do uzyskania jak największego dB ( podobno spokojnie można wyciągnąć na tym głośniku ponad 140 dB )

 

1. Rockford Fosgate RFD 2212 Hx 2

2. Fs 29 , Qts 0,48 , Vas 75 L , Xmax 14 mm , SPL 88 , moc 500 wrms , 2 cewki po 4 Ω.

3. Muzyka to Trance , dance czasami RnB , black .

4. Materiał MDF 19 mm

5. BR będzie w strone klapy ( najlepiej prosze o wymiary okrągłego i prostokątnego )

6. Golf 3 :)

 

Producent zaleca skrzynki Closed 35 L i Br 56 L strojony na 35 Hz.

 

Głośnik dostanie w okolicach 1kW ( podobno jest prądożerny :szok: )

Właśnie szukam wzmaka , moje typy to DLS A6 , RF 1001bd , STEG K202 :) .

 

Interesuje mnie czy do dBdrag stroi sie skrzynki na około 50-kilka Hz i puszcza podobną częstotliwość

czy stroi nisko np. około 35-40 Hz i puszcza np.55Hz , wiem że bez pomiarów to można gdybać ale pewnie jest jakaś reguła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do glosnikow to naprawde ekstra maszynki,jeden kolega ma dwa takie jak ty czyli 12''cali a drugi kolega ma tez mx2 z tym ze 3x10cali''.Pakuje w nie 1,5kw czyli po 500w na sztuke i widac ze glosniki moga sporo wiecej.Co do strojenia pod dbdrag to stroi sie pod czestotliwosc rezonansowa samochodu generalnie sa to dosyc wysokie strojenia od 50hz w gore.

 

A glosniczki graja naprawde super.3x10cali tak jak w przypadku mojego kolegi to super kompromis pomiedzy dynamika,szybkoscia a wysokim cisnieniem.Szkoda ze obeceni dosyc ciezko je dostac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...