Skocz do zawartości

Zamówienie grupowe w Mouser na potencjometry ALPS do rewitalizacji wzmacniaczy


Amnes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wożę u siebie w bagażniku Kenwooda PS-400M czy jakoś tak i wydaje mi się, że potencjometr gainu działa tak sobie.

Czasem wzmak gra głośniej, czasem ciszej, czasem wcale. Po przekręceniu potencjometru na jakiś czas sytuacja się normalizuje.

 

Pomyślałem więc, że warto go wymienić na nowy, najlepiej razem z pozostałymi od regulacji jakichś innych filtrów, których nie używam (już nie pamiętam, czy wszystkie 3 na płytce były takie same czy nie).

 

Sprawdziłem jaki jest model tego potencjometru, znalazłem go w sklepie online i już bym zamawiał, ale minimalne zamówienie to 200PLN a potencjometr kosztuje około 5zł:

 

http://pl.mouser.com/Search/ProductDetail.aspx?R=RK14K12A0A3Cvirtualkey68800000virtualkey688-RK14K12A0A3C

 

Alternatywnie jest jeden sklep w Polsce, który ma te potencjometry, akurat nawet w Warszawie, ale za sztukę życzą sobie ponad 30zł...

 

W związku z tym czy są na forum chętni do zbiorowego zamówienia potencjometrów?

Jakbyśmy razem nabili rachunek na ponad 200PLN bardzo bym się ucieszył. Dla zasady nie zamierzam przepłacać ponad 600% za jeden potencjometr.

Jak będą chętni zajmę się zebraniem kasy, złożeniem zamówienia i później rozesłaniem potków.

Jestem często gęsto zajęty, więc ostrzegam, że od doręczenia paczki z magazynu mouser do mnie do momentu rozesłania fantów może upłynąć mi ze 2 tygodnie. 

 

Wstępnie proponuję zamknięcie listy na 17.01.17r.

Potem tydzień na zebranie przelewów do 24.01.17r.

itd.

 

Listę otworzyłem tu:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/118FMS0Ualyizpzq4xKE6g4xPxB1xu1m8l8KM3JZCAGg/edit#gid=0

 

Jak ktoś nakaszani w liście - brawo Jasiu.

Gdyby suma zamówień przekroczyła 400zł zanim upłyną 2 tygodnie - listę uznaję za zamkniętą.

Wysyłka polecone z Poczty Polskiej, chyba, że się nauczę inpostem wysyłać.

Robię to za zwrot kosztów - nie zamierzam zarobić nawet 1zł. Rozliczę się uczciwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym termin lekko miną..;) Można by w ostateczności pewnie zreanimować stare potencjometry niż od razu wymiana na nowe.. Ale jak kto chce..:)

 

Był bym zainteresowany tranzystorami SSP45N20A w dobrej cenie potrzeba 8 sztuk. Nie malowanek z chin bo tych mam już 20.. Tylko chyba nie mają ich na stanie..:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 szt. oszczędność sięgnie już 75zł :)

 

Potencjometr od gaina był reanimowany i elektronik, który to robił powiedział, że długo to nie pochodzi. Miał rację.

 

W Mouserze podróbkami nie handlują. Wydałem u nich na przestrzeni ostatniego roku blisko 2000zł - nie było żadnej wtopy. Jak piszą toshiba, to są toshiba itd.

 

Mogę zamówić wszystko co tylko mają w ofercie, byle przez 200zł się przebić - nie robi mi to żadnej różnicy.

 

Ogólnie jak ktoś ma piec 15-20 letni to dla świętego spokoju warto zadbać o nowe potki. Koszt znikomy a równowaga pomiędzy kanałami bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...