Skocz do zawartości

Problem z subwooferem


pepe99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W moim e39 postanowiłem dodać trochę basu, więc odkupiłem od znajomego używany sub blaupunkt 8200a. Radio które posiadam to Alpine ute-72bt. Podłączyłem zasilanie suba bezpośrednio pod akumulator, sygnał puściłem z radia i tutaj zaczyna się problem.

Subwoofer jest tak skonstruowany, że gdy nie dostaje sygnału powinien się wyłączyć. U mnie natomiast podczas gdy stacyjka jest wyłączona, radio jest wyłączone, na suba idzie jakiś dziwny sygnał który powoduje buczenie. Co innego jeśli odpale stacyjke, radio będzie włączone i je ściszę - sub nie dostaje żadnego sygnału i tak jak powinno być - wyłącza się. 

Pytanie do was, dlaczego bez zapłonu subwoofer dostaje sygnał? 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam podpięte nic więcej oprócz sygnału puszczonego po RCA, z radia jest to sub-out, a w subie jest to Line-in

 

edit: dodam, że subwoofer gra jak należy, problem mam tylko podczas wyłączonego samochodu - sub dostaje sygnał, przez co nie chce się wyłączyć i na dłuższą mete moje aku tego nie wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain skręcony na max..;) Te białe przewody z kostki zasilającej suba gdzie idą? Powinny wisieć w powietrzu jeśli sygnał dostaje pod rca.. Jakiej jakości jest rca? Może nie ma przejścia i dlatego sub się wzbudza.. Dziwne ze do suba remote nie idzie.. A właśnie powinien uruchomić się sam jak dostanie sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masa czegoś w instalacji zamyka się przez sygnałówkę.. Ogólnie to dziwne trochę to rozwiązanie bez rem.. Można by je po przekaźniku dorobić nawet i 30A na dodatnim zasilającym.. Ewentualnie separator masy na rca? Przekaźnik na zasilaniu to półśrodek.. Spróbować czy załatwi temat.. No i bezpiecznik przy samym aku na zasilaniu suba obowiązkowo jak wszędzie.. Akumulator nie wybacza błędów..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz też taki myk: odłącz czincze i zobacz czy sub po czasie się wyłącza. Może sygnał wzbudza wzmaka(w takiej klasie sprzętu to raczej mało prawdopodobne ale nie zaszkodzi sprawdzić). Ewentualnie jak bywasz w Starogardzie Gdańskim to wpadnij do mnie, zerknę na to i może coś się wymyśli;) Jak coś pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...