Skocz do zawartości

DLS A4 vs. uDim. ProX 840.4


Mocca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Temat następujący. Mam DLS A4 na przedzie i cenię go za plastyczny, pastelowy i przestrzenny dźwięk. Brakuje mi w nim dynamiki i zwartego energetycznego kicka. Miałem w systemie również uDima ProZ 2-200 i tu dynamika była znacznie lepsza, taka jak lubię, kontrola woofera również, jednak przestrzenność wyraźnie gorsza. I tu się zastanawiam, czy ProX 840.4 nie byłby złotym środkiem łączącym przestrzenność A4 z dynamiką ProZ. Jest półkę wyżej niż ProZ, na lepszych elementach. Kto miał kontakt z tymi piecami? Co o tym sądzicie?

Preferencje muzyczne - pop, rock. Żywe rytmy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem DLS A5, więc myślę, ze A4 gra bardzo podobnie, a teraz gram akurat na ProX 840.4.:)

W życiu bym nie zamienił ProXa z powrotem na DLS-a.

 

ProX gra żwawo, bardzo dobrze buduje scenę, bas zaokroąglony, ale bez tej DLS-owej buły.

O przestrzeń, stereofonie nie masz się co bać, ProX bardzo ładnie to wszystko kreuje.

 

I mogę Ci odpowiedzieć, że tak "Prox 840.4, byłby złotym środkiem..." W ogóle, ten wzmak, to dla mnie taki "złoty środek".

Bardzo rzetelne, przyjemne granie bez udziwnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel_luk1 dobrze to ująłeś - buły. DLS potrafi się podobać i podoba mi się - ciepełko, melodyjnie - miodzik płynie. Ale jak puszczę np. Chylińską jak drze japę i reszta składu dobrze daje do pieca to czuję niedosyt. Buła zbyt złagadza dźwięk, natarcie jest zbyt łagodne, mało pazura. Ale po Twojej opinii będę musiał zdobyć ProXa na odsłuch.
Adamu - gainy mam na godz.11, dalej zbytnio nie mogę bo sub przestaje nadążać a staram się nie rozkręcać gainów na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie siedzą na dojazd morel hybrid 602 aktywnie. Finalnie będzie bitwa pomiędzy SS2904 + MP 7.16 które rok czekają w szafie na wrzucenie do odsłuchu i Masterem na dole z picolakiem które myślę, że niebawem się pojawią. Reszta to: 9861, dsppro, poxm6,sb10.

Adamu z innym kolegą dali mi do myślenia. Rozkręcę gainy, zbadam temat i tu pojawia się zagwozdka mianowicie: po rozkręceniu gainów przyjmijmy, że dźwięk stanie się bardziej witalny, żywszy, energetyczny. Żeby sub nadążył i żebym mógł rozkręcać gałę w radiu ściszę gainy od frontu w procku.  

Pytanie:

Czy ściszenie "gainów w procku" nie będzie miało wpływu na spadek dynamiki dźwięku wychodzącego ze wzmacniacza? Wg. mnie nie ale pytam bo najmądrzejszy póki co nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Czy ściszenie "gainów w procku" nie będzie miało wpływu na spadek dynamiki dźwięku wychodzącego ze wzmacniacza? Wg. mnie nie ale pytam bo najmądrzejszy póki co nie jestem.

 

A co stoi na przeszkodzie żeby to sprawdzić ?? :hyhy:  Klocki masz - kombinuj  :wink2: Tylko z głową  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie siedzą na dojazd morel hybrid 602 aktywnie

 

Mógłbyś po krótce napisać jak sprawują Ci się Hybrydy pod tym wzmakiem? Pytam z ciekawości gdyż w domu już czekają na mnie właśnie te same głośniki. Może jutro je zamontuję. Ps. Będę je zasilał również Proxem 840.4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś po krótce napisać jak sprawują Ci się Hybrydy pod tym wzmakiem? Pytam z ciekawości gdyż w domu już czekają na mnie właśnie te same głośniki. Może jutro je zamontuję. Ps. Będę je zasilał również Proxem 840.4.

Mogę Ci na priv napisać tylko ja mam je pod A4 a nie pod uDim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozkręcę gainy, zbadam temat i tu pojawia się zagwozdka mianowicie: po rozkręceniu gainów przyjmijmy, że dźwięk stanie się bardziej witalny, żywszy, energetyczny.

Nie stanie sie źywszy. Uwierz mi. Co najwyzej wzmacniacz w przester wejdzie. Być moze niektórzy myla przester z dynamiką i żwawszym graniem, ale to nie mój problem :)

Przepraszam fanów DLS-a, ale to równieź nie moje granie. Robiłem do niego kilka podejść i zawsze kończyło się tak samo - po mniej, wiecej 2 tygodniach nudził mnie i usypiał. :D To jest dla mnie takie "wieczorowe granie". Podejrzewam też, ze te woofery Morela dodatkowo potęgują Ci tą "bułę"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę dzielić systemu, dlatego idę w czterokoanłówkę. Ze względu na spójność brzmienia jak i mniej zachodu z montażem, doborem wzmaka na dół. Klocki również preferuję świeże. W stare konstrukcje się nie pcham (chociaż jest sporo zacnych konstrukcji). 


Nie stanie sie źywszy. Uwierz mi. Co najwyzej wzmacniacz w przester wejdzie. Być moze niektórzy myla przester z dynamiką i żwawszym graniem, ale to nie mój problem :)
Przepraszam fanów DLS-a, ale to równieź nie moje granie. Robiłem do niego kilka podejść i zawsze kończyło się tak samo - po mniej, wiecej 2 tygodniach nudził mnie i usypiał. :D To jest dla mnie takie "wieczorowe granie". Podejrzewam też, ze te woofery Morela dodatkowo potęgują Ci tą "bułę"...

Myślę, że spróbować warto. Na pewno nie chodziło o rozkręcenie na maxa i zrobienie przesteru ale skoro można podkręcić gain i zmusić wzmaka do "żywszego operowania prądem" to może mieć to przełożenie na dźwięk. Co do moreli to racja. Do łojenia to raczej nie zostały one zaprojektowane mimo innych zalet jakie posiadają. Ale jak napisałem są one przejściowo a zanim zmienię DLSa chciałbym być 100% pewien, że jego zmiana będzie słuszną i sprawdzoną decyzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że o "bule" nic nie wiedzieli sędziowie sql oceniający bdb auta grające na dls Ultimate.

 

Dużą rolę odgrywa tu dobranie reszty komponentów skoro dość ciepło grającego dls łączysz z Morelem na dole, który akurat mistrzem zwarcia na basie nie jest to masz bułę.

 

Ale zanim coś się napisze to warto się zastanowić czy aby to do końca obiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, daj spokój. Moja opinia jest czysto subiektywna. Dla mnie DLS to buła na basie, a na górze jest ospały i tyle :)

Nie staram się być obiektywny, bo niby po co? Przecież każda ocena, każdego uczestnika tego czy innego forum i tak jest zawsze subiektywna.

 

A sędziowie na zawodach, byli zobowiązani oceniać strojenie i bardziej stronę techniczną niż brzmieniową.

Ale wiem, że są miłośnicy takiego brzmienia, szanuję to, i wiem, że są teraz gotowi pociąć mnie za tą "bułę" :P

 

Kolega Mocca pytał, czy ktoś przerabiał DLS-a i uDima, bo mu nie pasuje obecne granie.

Ja przerabiałem i odpisałem mu co o nich sądzę. Na dodatek jego spostrzeżenia są podobne do moich, więc będę go popierał w decyzji rezynacji z DLS na rzecz ProXa :)

Jeśli nie leży mu granie DLS-a, to będzie "stroił gaina", zmieniał woofery, rzeźbił drzwi i Bóg wie co jeszcze, ale charakter wzmaka i tak zostanie, więc nie ma się co oszukiwać i szukać na siłę obiektywnych ocen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że o "bule" nic nie wiedzieli sędziowie sql oceniający bdb auta grające na dls Ultimate.

 

Dużą rolę odgrywa tu dobranie reszty komponentów skoro dość ciepło grającego dls łączysz z Morelem na dole, który akurat mistrzem zwarcia na basie nie jest to masz bułę.

 

Ale zanim coś się napisze to warto się zastanowić czy aby to do końca obiektywne.

To, że mam ciepłego wzmaka (nie że gej jakiś - tylko profil grania) z morelem to wiem i wiem czym to połączenie skutkuje ale nie o tym temat idzie. Tu akurat bułą zostało określone specyficzne brzmienie co jednym się podoba jednym nie. Jak poczytasz co napisałem to się dowiesz, że akurat lubię profil brzmienia tego wzmaka ale są pewne aspekty których mi w nim brakuje, które można skorygować m.in. odpowiednim doborem komponentów jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


pawel_luk1 dobrze to ująłeś - buły. DLS potrafi się podobać i podoba mi się - ciepełko, melodyjnie - miodzik płynie.


Finalnie będzie bitwa pomiędzy SS2904 + MP 7.16

 

A no to Cię trochę nie do końca zrozumiałem. Jeśli jednak leży Ci granie DLS-a, to kierunek zmiany głośników na SS2904 + MP7.16 w celu ożywienia dźwięku jest jak najbardziej słuszny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marginesem ,z tych klocków co będziesz miał próbuj również połączyć mp 7 z piccolo, a mastera z ss.

Mam dwa zestawy głośników. 1 zestaw to mp + ss, 2 zestaw to master + picolo. Jeden będzie zamontowany docelowo, drugi pójdzie do ludzi. Nie zamierzam mieszać mp z np. picolo. Chyba źle mnie zrozumiałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to Cię trochę nie do końca zrozumiałem. Jeśli jednak leży Ci granie DLS-a, to kierunek zmiany głośników na SS2904 + MP7.16 w celu ożywienia dźwięku jest jak najbardziej słuszny :)

 

Myślę, że dobrze mnie zrozumiałeś. Granie mi się podoba, jednak brakuje mi w nim tego co pisałem wyżej (atak, kick, dynamika). Zestawy głośników leżą i sprawdzę je ale pytałem o ProX z racji doświadczeń z moim ProZetem. Zastanowiło mnie czy ProX nie będzie złotym środkiem - połączeniem zalet ich obydwu. DLSa słuchałem pod żywszymi głośnikami i jednak nie spodziewam się, że nagle po podpięciu głośników X nastąpią wielkie zmiany w dynamice stąd główne pytanie w moim poście.

Co masz na myśli pisząc "zestaw"? Masz zwrotnice pasywne do nich?

 

Nie mam zwrotnic pasywnych - tylko przetworniki, tnę pod procesorem. Zestaw czyli w tym konkretnym przypadku woofer + tweeter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Ci mam napisać? Do Wrocka daleko nie masz, więc jak byś się do tego pięknego miasta wybierał, to zapraszam na odsłuch.

Posłuchasz sobie jak gra ProX 800.4 z SS D3004 + MP5.16 na customowej zwrotce pasywnej :P

Daj tylko wcześniej znać na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż ja nie mam rozkminy i wiem co Ci napisać. Po pierwsze dzięki za odpowiedzi na mojego posta i podzielenie się ze swoim doświadczeniem w temacie. Po drugie z chęcią posłucham Twojej fury jak i zaprezentuje swoją. Jestem często we Wrocku (2-3 razy w tygodniu) i akurat jutro będę. Jakbyś miał czas do daj znać na priv to się zgadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem posłuchać piccolo+master pod dla a7 wraz z sb12. Całość cięta z procka helixa. Mimo braku końcowego wystrojenia zestaw miał spory potencjał. Na twoim miejscu może lepiej sprawdzić jak sie te przetworniki spodobają pod A4 niż wymiana wzmaka, a potem zacznie się szukanie od nowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem posłuchać piccolo+master pod dla a7 wraz z sb12. Całość cięta z procka helixa. Mimo braku końcowego wystrojenia zestaw miał spory potencjał. Na twoim miejscu może lepiej sprawdzić jak sie te przetworniki spodobają pod A4 niż wymiana wzmaka, a potem zacznie się szukanie od nowa.

Jasne, że tak. Sprzedaż to ostateczność do której mi się nie pali. Nawet jak u mnie zagości inny wzmak to A4 zostanie do weekendowozu albo auta żony. Buła nie buła - mimo niedostatków potrafi mnie urzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę że to marudzenie na wysokim poziomie? Co innego jakbyś szukał finezji w Sprzęcie pokroju blaupunkta czy boschmana :) wypróbuj mastera lub mp i wtedy oceń ponownie te buły.

Zdajesz sobie sprawę że to marudzenie na wysokim poziomie? Co innego jakbyś szukał finezji w Sprzęcie pokroju blaupunkta czy boschmana :) wypróbuj mastera lub mp i wtedy oceń ponownie te buły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...