Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza


nitruś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam możliwość kupienia używanej skrzyni:

 

Rockford Fosgate Punch P2-1X12 400RMS za 400 zł (dobra cena ??)

Woofer Size: 12"
Woofer Series: Punch P2 (P2D2-12)
Nominal Impedance (ea): 1-Ohm
Internally wired to create a 1-Ohm amplifier load
Power Handling: 400 Watts RMS
800 Watts Max
System Configuration: Vented
Enclosure Material: 5/8" MDF (Medium Density Fiberboard)
Speaker Connector: Up to 10 AWG compression terminals
Shipping Weight: 49.6 Lbs. (22.49 kg)
(38.4cm x 48.6cm x 40cm)

 
 

Właściciel używał jej ze wzmacniaczem Crunch GTS 1100 Monoblock

Mówił że grało to średnio zwalał winę na wzmacniacz.. chyba to nie jest jakiś zły wzmacniacz bo kosztuje w promocji 740 zł... 

Więc proszę was pomóżcie w doborze jakiegoś wzmacniacza żeby to dawało radę i dobrze grało ;) 

Jeśli ktoś miał taką skrzynie to napiszcie opinie czy to w ogóle dobry wybór. Słyszałem dużo dobrych słów o tej firmie. 

Sprzęt będzie siedział w audi a4 b5 sedan

 

Jak macie jakieś ciekawe propozycje co do niedrogiego zestawu to też możecie podesłać ;) 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zostawić to tak jak jest.. Podpiąć w aucie w którym ma grać i sprawdzić jak poradzi sobie z preferowaną muzyką.. Różne są pojęcia "słabo gra" itp.. Zamiast szukać z góry dziury w całym. Wzmacniacz na amp-perfomerance tak słabo nie wygląda..;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ma kiepską kontrolę ten wzmak tym bardziej w 1ohm. Zawsze może spiąć tego suba pod 4ohm i poszukać jakiegoś wzmaka 400-500rms przy 4ohm chociaż w tej kasie nic szałowego nie znajdzie. Miałem Impulse SD-500 koszt okolice 300-350zł / 600rms ale kontrola głośnika też nie jest cudowna :P 

 

Jeśli koleś jest w stanie Ci sprzedać ten wzmak do 4 stów czy tam ogółem dać na próbę to tak jak piszę @up najlepiej spróbować w obecnej konfiguracji tylko dobrze ustawić wzmacniacz i puścić jakieś lepsze grubsze kable niż zestawy peiyinga za 4 dychy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...