Skocz do zawartości

Wpiecie wzmacniacza w fabryczną instalację auta.


Pływak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie dłubałem w aucie patrząc którędy można by przeciągnąć przewody zasilające od aku do wzmaka Sony XM-4020 i znalazłem w bagażniku fabryczna lecz niewykorzystana w całości wiązkę elektryczną. Według schematu elektrycznego auta służy ona miedzy innymi do zasilania fabrycznego wzmacniacza BOSE oraz do podgrzewania foteli. Nie mam u siebie ani jednego ani drugiego więc pomyślałem, ze można by ja wykorzystać do zasilenia wzmacniacza bo skoro ciągnie fabryczny wzmak BOSE (niby 6x37W) plus jeszcze podgrzewanie foteli to powinna sobie poradzić z małym soniaczem xm-4020. Mam niby przewód 8mm2, który zgodnie ze sztuka powinien do takiego wymaka być pociągnięty ale skoro można by wykorzystać fabryczna wiązkę to diametralnie ułatwiło by robotę z car audio. Myślicie, ze warto spróbować wpiąć się w ta instalacje czy dać sobie siana i kombinować z przeciągnięciem bezpośrednio z aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz pod uwage to ze taka instalka fabryczna idzie wpierw do skrzynki z bezpiecznikami, tam jest rozdzielana i leci dopiero do tego wzmaka bose gdzie po drodze ma jeszcze ze 2 kostki. Kazde łączenie na kablu to prawdopodobieństwo spadku napiecia tak samo zardzewiale masy ktore sa gdzies tam po drodze do tej kostki dolaczane.

 

Prawdopodobnie dasz rade zasilic ten wzmak(zapewne beda na nim graly tw?) ale czy ma to sens? To ze wzmak soniaka daje podobna ilosc "watow" na wyjsciu co bose nie znaczy ze taki sam prąd pobiera. Wiec nie jest wykluczone ze cos pojdzie z dymem.. A co gdy bedziesz mial ochote pozmieniac troche w instalce?

Podaj wiecej informacji co to za auto, masz jakis schemat elektryczny ? Co to za fabryczny wzmak(model) Bylo by latwiej cos wywnioskowac..

 

Ale ja na Twoim miejscu dal bym sobie spokój, tym bardziej ze masz juz kabelek do jego zasilenia.

Piszę z "tabloida" za ewentualne błędy przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masę pociągnę sobie osobno z punktu masowego w bagażniku, a plus bym zabrał z przekaźnika T21 (patrz schemat) odpowiedzialnego za podgrzewanie foteli, którego nie mam. Teoretycznie soniacz nie powinien pociągnąć więcej jak 13A ale pytam bo wole się upewnić. Jutro zrobię pomiar napięcia na tym przewodzie doprowadzonym do przekaźnika T21. Wiem, że najlepiej było by przeciągnąć przewód bezpośrednio z aku ale tą skrzynkę w bagażniku mam dosłownie 15cm od miejsca gdzie chce zamontować wymaka i tak pomyślałem czy by jej nie wykorzystać.

 

B045 to skrzynka bezpieczników w bagaźniku

T21 to przekaźnik grzania foteli

B002 to skrzynka pod deską rozdzielczą

 

http://i.imgur.com/AdboF8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...