Skocz do zawartości

I Zimowy Piknik SCA - Jarkowice - 20-22.01.2017 - LISTA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak, dopłata na miejscu 45 zł...

Ok widzę, że większości pasuje (co mnie bardzo, bardzo cieszy - bo jak się bawić to po całości).

 

Jutro ustalę wszystkie szczegóły myślę, że oprócz wspomnianych ziemniaków fajnie byłoby jakiś gar z wodą, aby herbatkę zaparzyć :)

Koleś będzie przyjeżdżał po nas busem (9 osób) na kilka razy (na szczęscie nie jest daleko).

 

Oficjalny plan imprezy wygląda tak:

Piątek:

1. Od godzin porannych można już przyjeżdżać. Na recepcji mówimy swój login forumowy i zostajemy zakwaterowani do odpowiedniego pokoju!
2. Obiadokolacja czyli uroczyste ognisko z żurkiem z kotła + mięso oraz kiełbasy w godzinach wieczornych 18-19.
3. Wspólna impreza do samego rana (dzikie tańce, degustacja trunków, rozmowy nie koniecznie związane z CA)

Sobota:

1. Śniadanie 9-10 rano - szwedzki stół 
2. Godzina 12 zbiórka przed ośrodkiem i oczekiwanie na kierowcę busa, który zawiezie nas na miejsce kuligu oraz wielkiego ogniska. Tutaj od razu zbiórka kasy na tą wycieczkę (45 zł)
3. Godzina 16-18 powrót do ośrodka tym samym busem co nas przywieziono 
4. 18-19 ciepła obiadokolacja już w ośrodku bez wychodzenia na dwór 
5. Kolejna impreza do rana 

Niedziela

1. Śniadanie 9-10 rano szwedzki stół
2. Powolne pożegannie sie i rozjazd do domów
3. Osoby, które chcą to mogą tam zostać trochę dłużej (15-16) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś na podobnej imprezie przed sylwestrem - kulig, konie, ognisko, kiełba i śliwowica - miło to wspominam, także tak :D

K@mil, jest opcja zostać do poniedziałku w tym miejscu na własną rękę? Pewnie kilka osób też byłoby chętnych, więc jak mógłbyś się spytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedzie pod którąś szkołe z pieskiem to dzieciaki same przywiążą do traktora :rotfl:

A tak na poważnie to ciekawe czy oni zdają sobie sprawę ze to będzie 40 osób i ze nie wystarczy na to 20 dziecięcych sanek i jeden traktor.

 

Bo to co na zdjęciach pokazał Kamil łącznie z paleniskiem i miejscem przy ognisku to obsłuży 10-15 a nie 40.

 

Żeby nie myśleli ze złapali frajerów na kajak i będą improwizować na miejscu ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę bardzo:

 

01ede84178542.jpg

 

 

10 osób wchodzi. Najlepsze sanki się nie umywają do mojego rydwanu.

 

Któryś moderator mógłby poprawić należycie grafikę, bo z telefonu coś nie trybi.

Podeślij im foto maja tydzień prawie na zrobienie kilku takich rydwanów :wink:

Każda z ekip ma godzinną jazdę i później następna :)

Wg mnie to trochę bez sensu i ich to przerośnie.

 

30 ludzi będzie czekać aż 15 się pobawi --- nie widzę tego jakoś.

 

I tak jestem za ale sposób jest trochę bez sensu. Skoro wiedza ze jest duża grupa to powinni się spiąć i zrobić to tak jak potrzeba na kilka traktorów czy quadow. Ale całość na raz. Powinni zajechać pod ośrodek i stamtąd zacząć a skończyć przy ognisku. A tak to ich przerośnie i będzie jeden wielki haos :(

 

Dostają gruba kasiore Wiec powinni się trochę bardziej postarać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jestem za ale sposób jest trochę bez sensu. Skoro wiedza ze jest duża grupa to powinni się spiąć i zrobić to tak jak potrzeba na kilka traktorów czy quadow. Ale całość na raz. Powinni zajechać pod ośrodek i stamtąd zacząć a skończyć przy ognisku. A tak to ich przerośnie i będzie jeden wielki haos :(

 

Dostają gruba kasiore Wiec powinni się trochę bardziej postarać :wink:

 

Przemcio proszę zejdź na ziemię...

 

Bo po prostu gadasz głupoty...

Wiesz, że takie ciąganie jest karalne? Jak sobie to wyobrażasz, że koleś ciągnie ludzi po drodze asfaltowej bo teoretycznie zgarnia gruby hajs?!

Bo Przemcio chce być ciągany z samiuśkiego ośrodka najlepiej po drodze krajowej! BRAWO!

Policz sobie paliwo do busa (koleś będzie musiał z 3-4 razy obracać w jedną stronę x dwie strony), do tego zatankować traktor (też na wodę nie jeździ i nie pali 7 litrów jak samochody). Traktorem będzie musiał przejeżdzić minumum 2 godziny (liczę, że na 2 tury się zabierzemy, albo nawet 3 razy!)

Dolicz do całości kiełbasy, piwo grzane, wino grzane, kubki, tace, ketchup, musztardę, pieczywo. Posprzątaj po tym wszystkim...

 

A Ty chcesz wszystkich na raz!

A aspekty bezpieczeństwa? 40 ludzi na sankach czy tam saniach to masz już około 4 000 kg masy (z saniami itp). Opory tarcia? Niech walnie jakaś lina czy tam łańcuch wiesz co może to narobić?

Albo inaczej wyobraź sobie, że masz 20 szt sanek. Jedziesz jako pierwszy i spadasz 19 sanek może Cię przejechać...

 

No to teraz zróbmy wyliczenia. Koleś mówił, że średnio wychodzi 0.4-0.5 litra wina na osobę. Liczmy te 40 osób masz 20 butelek wina, niech to wino będzie nawet po 10 zł sztuka masz 200 zł! Piwo pewnie z 200 zł też pójdzie. Dalej weź to dopraw, przygotuj podaj! Kiełbasa, ketchup, napoje, pieczywo, tace itp masz LEKKO 300 zł!!

No i na koniec taki traktor swoje spali spokojnie + zatankowanie busa i jeżdżenie w jedna drugą 300 zł braknie!

Do tego cały dzień w plecy...

Ile mu zostanie? 500 zł zarobku?

 

 

30 ludzi będzie czekać aż 15 się pobawi --- nie widzę tego jakoś.

 

Tylko kiedy te 15 ludzi będzie się bawiło to reszta będzie sobie popijała winko, piwko i grilowała delektując się przyrodą oraz żarem z ogniska!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie unoś się Kamil i nie pisz tak jak bym był idiota i wymagał rzeczy nie możliwych. Nigdzie nie napisałem ze mają mnie ciągać po krajówce i po asfalcie :szok:

 

Zadałem proste pytanie a Ty się zachowujesz jak bym ci granat w gacie wrzucił :rotfl:

 

Wiem jak takie coś może być zorganizowane bo uczestniczyłem w kilku kuligach --- zajebistych no i również lekko pisząc gówn...anych. Łącznie z takim hardcorowym gdzie spłoszony petardami z ośrodka koń z saniami poszedł bez woźnicy z z nami ( 4 dorosłe plus dziecko) na oślep z góry kilka km ulicą pomiędzy samochodami :szok: I chcąc Nas ustrzec przed tym drugim zapytałem o szczegóły. W odpowiedzi dostałem to ze jestem niepoważny i wyliczenie kosztów takiego kuligu które znam i jestem w stanie sobie wyobrazić.

Wiem również ze często tacy "profesjonalni organizatorzy kuligów" bagatelizują wiele spraw a potem wkrada się haos i wielka improwizacja.

 

Jeśli uważasz ze gadam głupoty i ze chodzi mi o hajs ( na który akurat mam wyje......ne :wink: ) to już nic nie pisze w tym temacie. Co zadecydujecie to będzie.

 

:zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do transportu na miejsce, to dobra opcja z dowozem, bo może ma sprawdzone boczne trasy gdzie jest mały ruch i nie ma ryzyka spotkania policji i narażania się na nieprzyjemności, bo jak wiadomo publicznymi drogami średnio można kulig robić ;) 

 

Jako organizator kilku wiejskich kuligów dla znajomych jestem zdania że więcej niż 20 osób na jeden ciągnik to kiepsko, pierwsza sprawa to organizacja na większych zawijkach, trzeba schodzić i sanki zarzucać, po drugie co chwile ktoś leży i trzeba się zatrzymywać co zabiera bezsensu czas, podobnie będzie przy 2 ciągnikach jedna osoba się wyglebie to wszyscy stają i czekają aż się pozbiera a tak to jedni się zaprawiają a drudzy szaleją ;)

 

A co do ogniska, skoro koleś organizuje takie imprezy to raczej taką ilość osób już ogarniał i zdaje sobie sprawę ile to jest 40 osób, bynajmniej mam taką nadzieję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zola masz racje :ok:

 

Wszystko trzeba wypośrodkować. Nie byłem tam i nie wiem jakie są realia.

 

Też liczę na to że organizator zdaje sobie sprawę i unikniemy hardcorowych akcji i wszyscy będą zadowoleni :)

 

Ja naprawdę jestem bardzo tolerancyjny :hyhy: i akcja Kamila z robieniem ze mnie czuba i idioty popierając to wyliczeniami nie była konieczna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie unoś się Kamil i nie pisz tak jak bym był idiota i wymagał rzeczy nie możliwych. Nigdzie nie napisałem ze mają mnie ciągać po krajówce i po asfalcie :szok:

Zadałem proste pytanie a Ty się zachowujesz jak bym ci granat w gacie wrzucił :rotfl:

Wybacz, ale po prostu mi ręce opadają, człowiek stara się załatwić jakieś ciekawe pomysły i jak zwykle jakieś problemy, bo nie przyjadą pod nos, że będzie trzeba czekać itp.

Bierz pod uwagę, że nie będziemy w Zakopcu tylko na wiosce zabitej dechami... :)

 

Równie dobrze możemy sami jechać tam na 10 aut, ale to mija się z celem.

Chłop wyszedł nam na przeciw i chce nas zawieźć.

 

 

 

 


bo może ma sprawdzone boczne trasy

 

Pytałem na samym początku czy będzie mógł po nas saniami przyjechać, powiedział, że nie ma jak - dlatego zaproponował swojego busa :)


 

 


akcja Kamila z robieniem ze mnie czuba i idioty popierając to wyliczeniami nie była konieczna :(

 

Oj nie zrobiłem czuba.. Nie wyolbrzymiaj!

Przeczytaj swoją wypowiedź mogłem to tak odebrać. Wyliczenia było po to, aby uzmysłowić, że wcale takiej grubej kasiory nie dostaną jak to wygląda na pierwszy rzut oka :)

Też na początku byłem zdziwiony tą kwotą, ale jak mi koleś zaczął wyliczać to faktycznie nie jest tak super jak się to wydaje!

 

 

 

Ufff...

POKÓJ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...