Skocz do zawartości

miejsce na głośnik w drzwiach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno kupiłem mercedesa clk w209. Chciałbym włożyć mu jakieś lepsze audio :)

 

Niestety poprzedni właściciel zostawił mi niemiłą niespodzianke:

 

14877106_1300734143305356_574734828_n.jp

 

 

Powinien wchodzić tam głośnik 165mm a jest wycięta dziura..

Co najlepiej byloby z tym zrobić? Bo ja nie mam pojęcia, włożyć głośnik 165mm i jakoś próbować bo zamontować czy włożyć może większy głośnik w to miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tam przypadkiem nie powinieneś mieć w tapicerce oryginalnie 2 wooferów tak jak tutaj? http://thumbs4.ebaystatic.com/d/l225/m/mmqm3vPmewGAcbKnm7F2X4w.jpg 

Jeśli tak to ja bym dał woofer w miejsce w przodzie, a tweeter na słupek tam gdzie jego miejsce żeby to miało ręce i nogi a tą drugą "dziurą" bym się nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca nie rozumiem co ty właściwie chcesz zrobić no jest dziura oki masz leb i ... to kombinuj to tak jak byś chciał włożyć radio nacisnąć play i słuchać ale nie wiem w jakim momencie... ty musisz wiedzieć na ile budżet ciebie ogranicza albo twoje zdolności manualne ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak do końca nie rozumiem co ty właściwie chcesz zrobić no jest dziura oki masz leb i ... to kombinuj to tak jak byś chciał włożyć radio nacisnąć play i słuchać ale nie wiem w jakim momencie... ty musisz wiedzieć na ile budżet ciebie ogranicza albo twoje zdolności manualne ...
No to pomogłeś...

Tiger - w pewnym sensie ktoś Ci wyświadczył przysługę;) Masz już dziurę to działaj, montuj dystanse, wygłusz drzwi i wrzuć jakiś zestaw a zagra to lepiej niż było fabrycznie. Ewentualnie jeśli nie planujesz się rozczulać to sam dystans plus głośniki zapchaj-dziury... Jakie masz w ogóle oczekiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pomogłeś...

Tiger - w pewnym sensie ktoś Ci wyświadczył przysługę;) Masz już dziurę to działaj, montuj dystanse, wygłusz drzwi i wrzuć jakiś zestaw a zagra to lepiej niż było fabrycznie. Ewentualnie jeśli nie planujesz się rozczulać to sam dystans plus głośniki zapchaj-dziury... Jakie masz w ogóle oczekiwania?

Dobrze ze ty jesteś i czuwasz na tym forum jak matka i musisz dodać trochę od siebie wazeliny...

Po drugie primo jak byś czytał do końca ze zrozumieniem napisałem w ost zdaniu jeżeli kolega ma zdolności manualne ograniczone to nic z tego nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie primo jak byś czytał do końca ze zrozumieniem napisałem w ost zdaniu jeżeli kolega ma zdolności manualne ograniczone to nic z tego nie będzie

Twoje wypociny ciężko przeczytać ze zrozumieniem... Poza tym na jego zdolnościach manualnych świat się kończy? Jak ich nie ma to teraz będzie skazany na dziurę w drzwiach? Koniec świata :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pomogłeś...

Tiger - w pewnym sensie ktoś Ci wyświadczył przysługę;) Masz już dziurę to działaj, montuj dystanse, wygłusz drzwi i wrzuć jakiś zestaw a zagra to lepiej niż było fabrycznie. Ewentualnie jeśli nie planujesz się rozczulać to sam dystans plus głośniki zapchaj-dziury... Jakie masz w ogóle oczekiwania?

 

Chcę żeby to jakoś konkretnie grało i przyjemnie dla ucha :)

Po zakupie boczki wyglądały tak:

14894487_1300738066638297_702882060_o.jp

 

No nie wiem jak Wam ale niezbyt mi sie to podoba, tymbardziej, że ktoś to sobie dorobił(jeden koleś powiedział mi że to są głośniki estradowe, a nie samochodowe) i jak sie zamknie drzwi to uderzają one o fotel oraz nie idzie otworzyć schowka.

zakupiłem nowe boczki i planuje włożyć po dwa głośniki na jedną pare drzwi, jak w serii. no i jakiś subwoofer do bagażnika.

Dobra, czyli dystanse i jazda, a lepiej włożyć tam tak jak powinien być 165mm czy może większy?

Jestem zielony w tej kwesti ale sie staram :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładną rzeźbę zrobil poprzedni wlasciciel lol. 2 woofry co niby chcial tym osiagnac?

Następny ...

Przeglądnij dział nasze instalacje tam znajdziesz fajne auto VW PHATEON przeglądnij od początku też znajdziesz 2 midbasy w drzwiach i zadaj sobie to samo pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak do końca nie rozumiem co ty właściwie chcesz zrobić no jest dziura oki masz leb i ... to kombinuj

Oj jaki on jest teraz madry :P 

 

 

Coraz lepsze " kwiatki " i język delfinów 

 

Patryk nie bron i nie czytaj jak trudno Ci pojac kolegi.

 

 

To ładną rzeźbę zrobil poprzedni wlasciciel lol. 2 woofry co niby chcial tym osiagnac?

 

A pstro chial osiagnac jak czytac sie nie chce i nie widzial takich rzeczy w drzwiach to mo.... w ku... !

 

tiger500 

 

Najpierw napisz czy masz te glosniki jeszcze z tej tapicerki a jesli nie chcesz dwoch wuffrów i juz zakupiles nowa pare ori tapicerki to poszukaj instalacji Car audio w takim samym aucie jak twoje i dzialaj z dystansami itd a jak nie znajdziesz to wtedy pytaj,ewentualnie udaj sie do jakiego magika z forum gdzie bedziesz mial blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny ...

Przeglądnij dział nasze instalacje tam znajdziesz fajne auto VW PHATEON przeglądnij od początku też znajdziesz w midbasy w drzwiach i zadaj sobie to samo pytanie.

Spokojnie. Akurat tego nie widzialem. W kazdym temacie ktory ogladalem nie spotkalem 2 wooferow w drzwiach wiec wydało mi sie to dziwne a tym bardziej w instalacjach SQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście mam te głośniki. z tego co mi wiadomo to w tym samochodzie był zabudowany cały bagażnik. samochód pochodzi z włoch i tam ktoś zrobił tą cała instalacje. ale kiedyś mu się to spaliło razem z bagażnikiem do którego tez musiałem kupować tapicerkę bo wszystko się spaliło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście mam te głośniki. z tego co mi wiadomo to w tym samochodzie był zabudowany cały bagażnik. samochód pochodzi z włoch i tam ktoś zrobił tą cała instalacje. ale kiedyś mu się to spaliło razem z bagażnikiem do którego tez musiałem kupować tapicerkę bo wszystko się spaliło :)

Hahaha czyli słusznie wątpiłem od początku w profesjonalizm tej instalacji :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chyba że kolega będzie akurat na ciebie zdany... i TY własnie jemu akurat ... Pomożesz ... 

 

Skończ lepiej, kolejny temat w którym nic nie wnosisz prócz zamętu...

 

Otwory zaślepić i obszyć na nowo element albo zmienić tapicerki a wf na dystansie zamontować jak należy i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje to co Demondemidi mówi. Zaślepić ten otwór w drzwiach grubszą blachą np alu i w niej zrobic nowy otwór pod dystanse 165mm. Wnioskuje że otwór obecny jest za duży na dystans 165 i wpada on w niego. Trochę roboty przy tym jest ale bez tragedii.

 

Dejson co Ty bierzesz... Na dejsona potrzeba Spejsona - Legia Warszawa to...uj mu w dziub...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...