Skocz do zawartości

Earthquake 12. Skrzynia BR. jaki litraz?


justin997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupilen w ostatnim czasie glosnik jak w temacie. Napedzal go bedzie Hifonics Pegasus. Slucham glownie czarnego rapu wiec dlugi, miekki bass i niskie zejscie jest tu wskazane. Zaznacze, ze dopiero zaczynam zabawe z CA i nie mam za duzego pojecie co i jak.

Najlepsza bedzie skrzynia z BR? Jaki litraz? Chcialbym uzyskac tak z 30Hz lub mniej. Da sie takie cos zrobic? Skrzynie chcialbym sam wystukac, lecz potrzebna mi jest wasza pomoc.

Chcialbym, zeby to byla skrzynia z szeregowym BR. Na co zwrocic uwage konstruując taka skrzynie?

jest maly problem, bo nie ma zaduzego bagaznika. Samochod: Opel Corsa B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten glosniczek ma 200wat rms..Podejzewam ze chcesz nim zasilac zwyklego EQ a on ma troszke wiecej.. 30hz lub mniej? Marzyciel chyba ze wolisz nizszy i bardziej cichy basik.

Chcialbym, zeby to byla skrzynia z szeregowym BR
a co to jest?Moze masz na mysli szczelinowy?

Przy tym wzmaku proponuje ci raczej zwykła rure br bo jak dasz wieksza szczeline, zwiekszysz rozmiar skrzyni a z braku małej mocy braknie ci basu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie, szczelinowy... nie moglem sobie przypomniec tego slowa haha

To moze inaczej: jaka bedzie najodpowiedniejsza skrzynia z BR dla tego glosnika?

 

Slyszalem jak gra on w zamknietej 30l skrzyni i juz mi sie podobalo, ale chcialbym zeby bylo nizsze zejscie. Da rade takie cos stworzyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1-glosniczek pracuje z mocniejszym basem. Z twoim wzmakiem to raczej nie szczelina a zwykła rura bassreflex. Niskiego zejscia do czestotliwosci raczej nie bedziesz mial na tym wzmaku, zapomnij. Zwlaszcza ze ten glosnik byl robiony pod disco czestotliwosci 45-50hz.. Twoje uzyskanie 30hz jest mało mozliwe, owszem mozliwe ale cichutkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmach w mostku ma niby 400W przy 4Ohm wiec, mysle ze jakos da mu rade.

Mam okazji kupic oryginalna skrzynie JBL z BR chyba 55l. Co myslicie o tym pomysle?

Nie wiem czy to o to chodzi, ale w instrukcji od glosnika jest podana taka wartosc

VAS: 62,2l czy to jest najwiekszy ltraz dla skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40A chyba. 400 moze i nie ma , ale z 250-300w RMS relanie powinien miec, wiec chyba starczy. Ale mniejsza o ten wzmach.
VAS: 62,2l czy to jest najwiekszy ltraz dla skrzyni ?
Mam okazji kupic oryginalna skrzynie JBL z BR chyba 55l. Co myslicie o tym pomysle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij ze ma 400wat w mostku..Hifony tak czesto robia..A jaki ma bezpiecznik?Wiem ze nie jest to pełne odwzorowanie ale nie zdziwił bym sie jakby miał 20A-30A

 

Co jak co ale Industria to stara seria Hifonicsa i osobiscie nie watpil bym w te dane.

Stara,solidna konstrukcja.

 

http://www.maxxsonics.net/manuals/hifonics...rc-Peg_Trit.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie koledzy pojawił sie duzy problem. Moj wzmacniacz nie dostaje pradu. Zaczelo sie od niedawna, jak zaczely sie deszczowe dni w moich stronach. W deszczowe dni, gdy fura postala troche pod chmurka, wlaczjac radio slychac bylo jak sub dostaje moc na chwile, a pozniej po pierwszym uderzeniu bassu w jakims kawalku (obojetnie jaki) nie gral. Zauwazylem, ze dioda 'power' na wzmaku po wlaczeniu radia zapala sie, ale takim przytlumionym swiatlem. Muzyka zaczyna leciec, jedno uderzenie bassu i koniec. Dioda gasnie, wzmacniacz nie ma pradu. Teraz jest tak caly czas, nie wazne czy deszcz czy slonce. Nie wiem co to moze byc.

Kablem mam jakies najdrozsze pejdżinga, jakie byly w sklepie (taki komplet, kupilem te, bo innych nei mieli). Zasilanie pociagniete przez prawa strone samochodu w progu. Kable sygnalowe, te od dzwieku i odpowiedzialny za wlaczanie sie wzmaka, pociagniety po drugiej stornie samochodu, tym samym sposobem. Mase mam podpieta pod jakas srubke w bagazniku. Myslalem, ze to brak masy czy cos, wiec wzialem wykrecilem srubke. Przelecialem szczotka druciana, a miejsce gdzie sie styka z blacha przetarlem papierem sciernym.

 

Nie wiem co to moze byc. Nie mam juz pomyslow i nic do glowy mi nie przychodzi.

Co to moze byc? Pomozcie. Bede wdzieczny za kazda rade. Wtorek mam wolny od pracy, wiec bede probowal wszystkiego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...