Skocz do zawartości

a6 c6 - sygnal z fabrycznego wzmacniacza


danek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W audi a6 2009 oprocz fabrycznego zestawu ( bez subwoofera) mam zamontowany dodatkowy wzmacniacz oraz subwoofer.

Problem w tym,ze jedyna znana mi opcja dostarczenia sygnalu do wzmacniacza niefabrycznego to podlaczenie przez konwerter high-low - mam dietz 906. Sygnal wyciagniety jest ( wedle instrukcji) z przewodow wychodzacych z fabrycznego wzmacniacza a prowadzacych do glosnikow tylnych w drzwiach.

Niestety fabryczny system jest tak skonfigurowany,ze od pewnego punktu glosnosci niskie czestotliwosci sa ograniczane ( pewnie dla bezpieczenstwa glosnikow w drzwiach) i tym samym dodatkowy subwoofer tez zaczyna grac ciszej od pewnego momentu. 

Tak samo ma sie rzecz z regulacja tonow niskich w jednostce sterujacej - jak chce 'zdjac' troche basu z glosnikow to automatycznie sciszam suba,a tego nie chce.

 

Czy jest mozliwosc wyciagniecia 'surowego' sygnalu tak,aby subwoofer gral tak,jak mu dodatkowy wzmacniacz powie a nie tak,jak jest to zarzadzane z wzmacniacza,z ktorego wychodzi sygnal?

 

Moze podlaczyc konwerter high-low inaczej,np do przewodow z przednich glosnikow? Ale podejrzewam ze bedzie ten sam schemat dzialania.

 

Glosniki fabryczne w aucie to : przod - tweetery,srednie,niskotonowe  . tyl - tweetery oraz niskotonowe.

 

Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, mam podobny problem w a5, jeszcze nie mam podpietego dodatkowego wzmaka, ale tak samo bedzie wygladalo podpiecie go do fabrycznego wzmacniacza poprzez konwenter jak u ciebie wiec przypuszczam ze z regulacja bede mial ten sam problem. podobno mozna zrobic to tak, ze wywala sie fabryczny wzmacniacz a na jego miejsce mozna wlozyc jakos 4kanalowke, ale dopiero jak oddam auto na warsztat dowiem sie dokladnie jak to moze byc zrobione

 

Jesli masz u siebie mmi to moze byc problem z tego wzgledu ze sygnal idzie ci po swiatlowodach, u mnie okazalo sie ze przy zwyklym audi concert bez mmi sygnal idzie po normalnym okablowaniu, wiec jest taka opcja z podmianka wzmaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...