Skocz do zawartości

Audi a5 sportback jaki zestaw byscie polecili skrzynia +wzmacniacz


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam a5 w sportbacku z seryjnym naglosnieniem audi concert 8glosnikow + fabryczny wzmacniacz, niema u mnie mmi

Zamierzam rozbudowac  to o dodatkowy wzmacniacz, ktory podebne pod kable dochodzace do seryjnego wzmacniacza (mysle ze oddam auto w rece osoby ktora sie na tym zna i zrobi to dobrze).

 

Jaki zestaw skrzynia + wzmacniacz byscie polecali? budzet okolo 1500zl, zastanawiam sie tez nad sprzetem uzywanym.

 

Co do przednich glosnikow, zastanawiam sie czy wymieniac te fabryczne, wiem ze impedancja ma miec 4 ohm

Myslalem o przód PowerBass S-60C

http://allegro.pl/glosniki-do-audi-a5-b8-przod-powerbass-s-60c-i6494513057.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym podleczeniem dodatkowego wzmaka jest mały problem bo nie jestem pewien czy cala instalacja nie idzie czasem przez światłowody tak jak to maja w a5 z mmi.

W związku z tym nie wiem czy nie będzie potrzeby dodatkowy adapter interfejs cos takiego

http://www.ebay.de/itm/Dietz-1551-Multimedia-Interface-AUDI-MMI-Adapter-AUX-IN-/390148801606?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item5ad6ae4446

z tym ze u mnie jest audi concert a ten adapter jest pod mmi

 

Jesli chodzi o te glosniki morel tempo ultra to niewiem czy przy podlaczeniu do seryjnego wzmaka wykorzystalbym ich faktyczny potencjal, z tego wzgledu ze te wzmacniacze sa jakby zaprogramowane pod seryjne glosniki,

Musze faktycznie zglosic sie do MW91 skoro polecacie, moze cos doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

z podłączeniem dodatkowego wzmaka dowiedziałem się ze nie bedzie żadnego problemu, i w związku z tym chciałbym zasięgnąć porady bo mam juz cos upatrzonego.

chodzi o JL Audio xd600/1 nowka, tyle tylko ze juz bez gwarancji w cenie 900zl , co ewentualnie w kasie do 1200zl wsrod nowych wzmacniaczy byscie polecili lepszego  , i jaki glosnik pod to wszystko wsadzacic i w jakiej obudowie zamknieta czy bas reflex?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z podłączeniem dodatkowego wzmaka dowiedziałem się ze nie bedzie żadnego problemu, i w związku z tym chciałbym zasięgnąć porady bo mam juz cos upatrzonego.

chodzi o JL Audio xd600/1 nowka, tyle tylko ze juz bez gwarancji w cenie 900zl , co ewentualnie w kasie do 1200zl wsrod nowych wzmacniaczy byscie polecili lepszego  , i jaki glosnik pod to wszystko wsadzacic i w jakiej obudowie zamknieta czy bas reflex?

Nie pojechałeś do Michała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Bylem juz u Michala, zrobi mi cala instalacje plus prawdopodobnie zdecyduje sie na wytłumienie przednich drzwi.

 

Na bylem juz monobloka jl audio xd600/1, szukam tez używanej 4kanalowki na przod, ale poki co fabryczne głośniki zostaną, chyba ze cos sie trafi fajnego w uzywce

 

Mam do wyboru kilka subow tez jl

 

N 1-miejscu biore pod uwage jl 10tw3-d4  uzywany krotko prawie cala gwarancja za 900zl

potem jl 12w3v3-4  uzywany na gwarancji juz w skrzyni za 900zl

jl12w1v3-4 nowy ale bez gwarancji za 550zl

lub jl10w0v3 nowy skrzyni za 450

Myslalem tez jako alternatywa dla jl

Helix p10w nowka za 900zl

Audio system Hx10sq nowka za 800zl

 

Slucham techno i dance doradzcie ktory najlepiej zagra pod tym wzmakiem

 

wzmacniacz Moc RMS:   
12,5V: 1x300W4Ω lub 1x400W/3Ω lub 1x500W/2Ω

stabilny w 2Ω

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten malutki wzmacniacz ma na 99% dużo większe możliwości, jak deklarowane, mam taki sam i wzmacniacz jest świetny. Poszukaj może do pary 4 kanały XD.

Też bym się skłaniał przy tym samym piecu (profil)

Zdecydowanie punkt dla 10w3 i do tańca i do różańca paczka mała a potrafi kopnąć porządnie spokojnie zadowoli się tymi 400

Słuchałem 12 stki z serii v3 ale to już nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten malutki wzmacniacz ma na 99% dużo większe możliwości, jak deklarowane, mam taki sam i wzmacniacz jest świetny. Poszukaj może do pary 4 kanały XD.

chodzi mi to po glowie takie 4 kanaly z serii xd, ale narazie nie jestem pewien czy takiej calosci nie popsulo by najslapsze ogniwo jakim jest seryjne radio audi concert, owszem jest mozliwosc zmiany calego systemu ale tylko na Alpine X701D-A ktory kosztuje kolo 8tys

bo mam tez opcje taka, ze posiadam ze starego auta suba kenwooda 10 w skrzyni zamknietej tyle ze niepamietam jaki model, jesli by wystarczyl na uzupelnienie tonow niskich, to skupie sie bardziej wtedy na przodzie. mysle ze jak Michal ogarnie mi wszystko, to wtedy latwiej sie bedzie zdecydowac na cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...