Skocz do zawartości

prosze o pomoc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec mam glosnik jblp1222 i wzmacniacz jbl gto5355 i popelnilem blad kupujac wzacniacz 5kanalowy.. i zeby poraz kolejny nic nie spierdzie**** to prosze was o pomoc. chce dokupic grugi glosnik i pociagnac dwa te glosniki monoblokiem hifonics txi 1500? w 1ohm.. slyszalem od wielu osob ze hifonics robi dobre wzmaki? jak uwazacie nie bede zalowac jego zakupu? na poczatku skupiam sie tylko nad basem, i do tego co napisalem wystarczy kond 1farad? czy lepiej 2F???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze rozumie to chcesz kupic drugiego JBL P1222 a te głosniki mają dwie cewki po dwa Ohm wiec nie podepniesz ich razem na 1 Ohm, aby to zrobić głośniki musiały by mieć dwie cewki po 4 Ohm. A jeśli chodzi o kondensator to zasada jest taka ze na kazde 500 W RMS przypada 1F, a Ty będziesz miał 800W RMS wiec możesz spokojnie dać 2F :luka:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o kondensator to zasada jest taka ze na kazde 500 W RMS przypada 1F, a Ty będziesz miał 800W RMS wiec możesz spokojnie dać 2F :hyhy:

 

I po co na darmo ladowac piemiacze w bloto na 2F Kable 50mm² spokojne wystarcza

 

Chociaz nie wiem jakie kabelki ma kolega eks997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelki mam slabe ale bedzie zmiana i to na bardzo grube (bo im grubsze tym lepiej prawda? a mozna przesadzic z gruboscia? czy zawsze bedzie to sprzyjac instalacji? ) narazie sie wstrzymalem z ca bo odkladam na nowy samochod :D ale za jakies dwa miesiace powinienem ruszyc i teraz juz sam nie wiem co robic :hyhy: najpierw kupilem JBL GTO5355 nie poczytalem o sprzetach tylko kupilem 5cio kanalowy wzmacniacz.. i na darmo poszlo 1000zl teraz upatrzylem tego hifonics myslalem, ze juz bedzie dobrze i znowu zle.. no jak kolega wyzej wspomnial ten HF ma 1kw na 2ohm lecz z tego co caly czas czytam to ten glosnik podobno lubi duzo wiecej wat niz 400w i boje sie ze tym wzmacniaczem nie wycisne wszystkiego co potrafia p1222... ale ten glosnik p1222 ma dwie cewki to nic nie bedzie slabiej gralo jak bedzie podlaczona tylko jedna cewka???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mskojon
chyba trochę za mało instalek złożył skoro pisze takie rzeczy

 

I tu znów trzeba wytłumaczyć łopatologicznie.

To że światła nie przygasają to nie oznacza że kable są za cienkie, lecz dokładnie odwrotnie. Jesli kable są za cienkie wtedy nie może przez nie popłynąć duży prąd -> spadek napięcia w instalacji również jest niski -> światła nie przygasają.

2 przypadek, ten sam wzmacniacz -> grube kable -> grube kable pozwalają wzmacniaczowi pobrać dużo większy prąd z aku -> im większy pobór prądu tym większy spadek napięcia -> tym mocniejsze przygasanie świateł.

Oczywiście kondensator rozwiązuje tą sprawę, ale przygasanie świateł przy 300w wzmacniaczu jest minimalne i przeważnie da się to zauważyć na postoju kiedy silnik pracuje przy jałowych obrotach i alternator daje mało mocy do instalacji.

 

Zbyt łopatologicznie do tego podszedł :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mskojon
chyba trochę za mało instalek złożył skoro pisze takie rzeczy

 

I tu znów trzeba wytłumaczyć łopatologicznie.

To że światła nie przygasają to nie oznacza że kable są za cienkie, lecz dokładnie odwrotnie. Jesli kable są za cienkie wtedy nie może przez nie popłynąć duży prąd -> spadek napięcia w instalacji również jest niski -> światła nie przygasają.

2 przypadek, ten sam wzmacniacz -> grube kable -> grube kable pozwalają wzmacniaczowi pobrać dużo większy prąd z aku -> im większy pobór prądu tym większy spadek napięcia -> tym mocniejsze przygasanie świateł.

Oczywiście kondensator rozwiązuje tą sprawę, ale przygasanie świateł przy 300w wzmacniaczu jest minimalne i przeważnie da się to zauważyć na postoju kiedy silnik pracuje przy jałowych obrotach i alternator daje mało mocy do instalacji.

 

Zbyt łopatologicznie do tego podszedł :looka:

 

Ja sie w zupełnosci z mskojon'em zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pita, A ja nie.

Ciekawe czy prad wie o tym ze kabel jest za cienki i dochodzi do wniosku ze jednak oszczedzi biedna instalacje i poleci mniej A?

Prad poplynie jaki bedzie chcial z tym ze wystapi spadek napiecia na przewodzie=straty na przewodzie=wydzieli sie na nim moc ktora pojdzie w powietrze to dopiero ekonomiczne!.

 

 

A swiatla nie przygasaja z powodu grubosci kabla tylko dlatego ze ktos prubuje z danej instalacji wyciskac wiecej niz jest ona w stanie zapewnic i CHYBA WKONCU PORA JUZ ZROZUMIEC TAKIE OCZYWISTE OCZYWISTOSCI BO SIE TO JUZ ROBI NUDNE.

I pora rowniez zrozumiec ze nawet kable o przektoju sryljona mm i kondensatory o pojemnosciach 100tek tysiecy fardow nie zalatwia wam pradu z powietrza bo zyjemy w swiecie gdzie zeby uzyskac jakas energie trzeba wykonac najpierw prace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz cos tam kumam :D chopaki :niepewny: prosze podpowiedzcie mi jaka firma robi dobre wzmacniacze ? mysle nad hifonics txi1500d ale sam juz nie wiem a widze, ze duzo osob na tym forum jest ogarniete w tym temacie wiec wolalbym zaufac wam i kupic w koncu cos pozadnego z czego bede zadowolony.

 

[ Dodano: 2009-05-30, 14:22 ]

jeszcze bym sie zapytal o wzmacniacz kenwood KAC929 dobre sa? bo mojej dziewczyny tata ma taki okazalo sie i moge wyrwac takiego w dobrej cenie :hyhy: nadaje sie chociaz troche? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...