Skocz do zawartości

Rockford Fosgate Punch 800.2/800a2


Abstynent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najmocniejsza seria jak i te słabsze miały podobne nazwy, więc same skróty 800.2, 500.2 mało dają, trzeba określić to co było na odwrocie pieca, czyli moce. Najwyższa seria to były piecyki "chrome" i na nich był napis PUNCH 500.2, 250.2 itd. Poza chromowanymi były też normalne srebrno-czarne. Dzidzi swego czasu takiego mi udostępnił, mowa o 250.2, papierkowe wartości 2x125W na tyle obudowy. To taki klocek: http://www.soundbuggy.com/Eric/Car%20Audio/rockford_fosgate/punch_250_2c_2/chrome2.html tylko ja użytkowałem srebrno-czarny. To jest najwyższa seria z tego typu piecyków. Moce papierowe totalnie nierealne na plus, gdyż plują dużo więcej. Podłączyłem pod woofery tego wariata i kopara opadła mi. Jednak tak jak pisał ktoś tutaj już, nieznacznie powyżej ich ceny można znaleźć lepiej grające wzmacniacze.

Nie zgodzę się z twierdzeniem że to wzmacniacze grające neutralnie i twardo gdyż, nawet aliante grający z tym piecem w duecie dostawał "buły", jakby podłączyć inny sub.

Jeżeli chodzi o pieniądze w których można to kupić wg mnie są one po prostu adekwatne, czyli taki z najwyższej serii 500.2 (1kW papierowo w mostku) to gdzieś około 900-1000zł, a 250.2 które miałem u siebie mniej z 600-700zł. W takich cenach w bardzo dobrym stanie klocki można kupić. Do suba, do wooferków, na cały system dają radę te klocki. 

Bardzo dobrze wspominam swojego 4ch, 500x, chętnie znów bym takiego chciał do siebie zamiast swojego XM4045. Bardzo dobrze radził sobie ten wzmacniacz z subem, wooferami. Niestety przeszedł kilka napraw, od początku było z nim coś nie tak, ale udało się go doprowadzić do stanu w miarę realnego, sprzedałem go, a właściciel go upalił ech... 

 

P.S. Do napędu suba szukaj serii BD, prądu mniej ciągnie a cug też ma dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie naprawy RF są dosyć problematyczne ze względu na elementy SMD. Bardzo dużo szukania może być, a jeszcze więcej jak ktoś grzebał w tym wcześniej i nagle elementy masz z dwóch stron płyty. Ale o druciarni nie będziemy gadać. Tak czy siak RF jak na swoje lata produkcji wygląda dość "nowocześnie" w środku, większość producentów stosowała wtedy normalne elementy a oni już smd, czy dobrze czy źle? Nie mi to oceniać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...