Skocz do zawartości

Jaki TW pod R6A


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wavecor 30mm - cięte dołem na 2,5kHz. Z tego co piszą w świecie R6A niby górą 5kHz ale podobno to słaba średnica.

Czyham na coś od 1kHz, 1,5kHz dołem, żeby tę lukę jakoś wypełnić.

 

A ten UR spełnia te warunki ? bo coś mi się widzi , ze poszukujesz kwadratowego jajka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była swego czasu dyskusja na forum o szerokopasmowcu z zestawu DLS RZ6.2. Może da się go kupić oddzielnie?


Jeśli nie masz mega "wytrawnego" ucha i nie przeraża Cię konieczność rezania słupkow to może warto się zainteresować czymś takim: Excursion SX SAT.

Miałem swego czasu cały zestaw i jak na te pieniążki to całkiem fajna opcja. Ale pamiętaj, że to nie jest forumowy hicior, więc orderów na klacie nie przybędzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tnę h800 więc jakąś wartość muszę przyjąć.

kappa perfekt vq10

 

87dB

 

75-400 W 4Ohm

 

LP 400 Hz

 

HP 25 Hz

 

MidBass

 

DLS R6A

 

HP 50 Hz

 

LP 5000 Hz

 

Tweeter

 

HP 1kHz

 

LP 20kHz

 

 

 

TW: HPF 2,5 kHz -30dB/oct / LPF 16 kHz -12dB /oct

 

Mid: HPF 220 Hz, -18dB/oct / LPF 2,2 kHz -24dB/oct

 

Sub: LPF 180Hz, -24dB /oct

 

Send from Saab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bałagan....tyle jest na temat powiedzmy "wyjściowych" ustawień. Nie idź w dwie drogi na punkt cięcia TW dla 1-1,5 kHz. Punkt podziału dla 2-way (dobrego) to okolice 2-2,5. A punkt cięcia głośnika, nie ma dużo wspólnego z punktem podziału systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górą podałem suche dane z przetworników dołem co mam teraz na aktywce. Może być źle. Ja nie przeczę ale liczę na pomoc. Oby tylko czegoś nie uwalić. Niby na wykresie graficznym pasma ładnie zachodzą.

Chciałbym nie zabić tw na pierwszy rzut więc patrzę aby wykres funkcji wstawał już za minimalnym zakresem. Jak będzie kiepsko to co za problem przesunąć wyżej.

 

Send from Saab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była swego czasu dyskusja na forum o szerokopasmowcu z zestawu DLS RZ6.2. Może da się go kupić oddzielnie?

 

Jeśli nie masz mega "wytrawnego" ucha i nie przeraża Cię konieczność rezania słupkow to może warto się zainteresować czymś takim: Excursion SX SAT.

Miałem swego czasu cały zestaw i jak na te pieniążki to całkiem fajna opcja. Ale pamiętaj, że to nie jest forumowy hicior, więc orderów na klacie nie przybędzie ;)

Te głośniki pięknie grają - cccc ssss i tsss.

Może na innej zwrotnicy byłoby lepiej ale na fabrycznej to szału nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff ... jakie poruszenie w temacie :) Ale to dobrze, może coś się uda wywnioskować.
 

I co rozwiązaniem problemu ma być sprzęt realizujący podział w obszarze największej czułości słuchu ?

Nie mam pojęcia Panie Józefie. Nigdzie nie pisałem, że ten przetwornik to lek na całe zło. Odniosłem się do wytycznych założyciela tematu, a ten przetwornik przetrwa fizycznie podziały, które Kolega MRQ chce sprawdzić. Tylko tyle.
 
 

bawiles sie nowa zwrotnica do tego? czy tylko na fabrycznej?
 
ale za te pieniadze zdecydowanie bardziej wole wavecora ;)

 
Słuchałem na serii. Zestaw zakupiłem nowy, bardziej z ciekawości i w sumie nadal uważam, że w tej cenie za NOWY 3-way to nie ma się bardzo czego wstydzić. Fakt faktem, sypie na górze, ale jak da mu się te kilkadziesiąt godzin pograć to z czasem lekko się uspokaja. Co nie zmienia faktu, że seryjna zwrotka jest jaka jest.
 

Te głośniki pięknie grają - cccc ssss i tsss.
Może na innej zwrotnicy byłoby lepiej ale na fabrycznej to szału nie ma

 
Co do cccc ssss i tsss, to się zgadzam. Na początku było męczące. Później trochę się tweeter ułożył (wpis powyżej).
Ciężko oczekiwać szału od głośników w tej kasie. Ja miałem zestaw 3-way, który NOWY kosztował coś lekko ponad 700zł jak mnie pamięć nie myli i nadal podtrzymuję, że wcale wstydu nie przynosi w tych pieniążkach. Ale zaznaczyłem na początku swojego wpisu ...
 

...

Jeśli nie masz mega "wytrawnego" ucha ..

 

Co do seryjnej zwrotki to Kolega MRQ ma proca na pokładzie, jak się okazało, więc ten problem możemy pominąć.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...